Jadranje v Grčiji

pero

Pripravnik
26. avg 2007
92
0
6
Živjo,
Z družbo nameravamo letos na jadranje v Grčijo, ker smo Jadran prekrižarili že podolgem in počez, pa še zaradi duha zaostrenih političnih odnosov jim res ne bi nesli kupčka denarja. Grdo od nas, pa jebiga.
Cene najemov sem že malo pogledal, so nekaj višje kot pri sosedih, ampak mislim da bi lahko nabrali tistih par evrotov več.
Predvsem me zanima, če je kdo že najel barko v Grčiji. Kje se jo najbolj splača najeti, da ni še pot do tja najdaljša? Ogromno bark se prevzame na Kosu in Samosu, ampak se mi zdi trapast do tja hodit, k je to čist pr Turčiji.
V glavnem, dobrodošli so vsi napotki za organizacijo takega dopusta. Tudi tisti jadralski majstri, ki hodite v Grčijo s svojimi barkami lahko poveste svoje modre napotke.
smile-1.gif


Aja, rabimo pa okrog 40ft jadrnico za ene 8 ljudi, če kdo pozna kakšno dotično ki bo frej konec septembral.
tongue-1.gif


lp
Peter
 
Nazadnje urejeno:

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.529
4.473
113
49
Na sončni strani ALP
Ne hodit "našim". Kolker pravijo, da se v Grčiji ne plačuje privezov, ljudje so bolj prijazni, lepše morje tako
da vse to odtehta nekoliko dražji najem. Se pa po drugi strani k'r nekaj prišpara. Problem je samo v strošku,
ko moraš priti dol in nazaj...
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
a po grčiji si drugač že jadral al si o tem samo slišal? no mi smo predlani najel jadrnico v lavrionu (nekih 80 km od aten) in obpluli par okoliških otokov. o privezih in marinah, kakršne majo na hrvaškem, lohka sanjaš. zato se jih jasno tut ne plačuje, ker jih praktično ni. Mikonos je bil sploh crap in pol glede tega, recmo mesto hvar je perla proti temu. "marina" je obrnjena točno tko, kot ne bi smela bit, sam po čudežu nismo kej sklestli. pa še dva km izven mesta je, ampak ok. nasplošno po grčiji prevladujejo jahtarji, k vemo kakšni so. v redu je bilo na Sirosu, ampak tisto je itak "glavno mesto" te regije. v primerjavi s hrvaško bi ga glede priveza uvrstil na kak Bol. povečini smo tko sidral v zalivih.
mi smo se sicer fijakal po egejskem morju, kjer konstantno s severa piha meltemi. se ne umiri, da je ne vem kaj. tut zato je zelo modro prevert, kako je s sidrom (povečini se tam lahko edino sidraš, ker infrastrukture skor ni), da te ponoč ne odnese v drugo barko ali na odprto. dobr je pazt na superjete, k kar od nekje pridrvi in ga ne zanima nič. kakšna straža ponoč tut ni odveč. skratka po tej plati grčija ni neka huda uživancija, glede na stalni severni veter pa je morda dobr nenajet kako kripo ala bavaria, k ne gre nikamor proti vetru, drugač greš lahko samo S-J in adijo. drugač sem videl še par tamkajšnjih otokov in je hrvaška raj za navtiko proti temu.

zna pa mogoče bit drugač v jonskem morju, kjer pa še nismo jadral. slabš pomoje že ne more bit
smile-1.gif
kak krf, lefkada, zakintos pa to bi blo najbrž ok, mislim da jadrnice sposojajo na lefkadi. mi smo drugač najel pr ecker yachting prek hrvaškega posrednika. cena je bla pomoje ista kot pr sosedih.
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
še pot tja in nazaj, šli smo z anek lines do patrasa, pol pa na vlak za atene, par dni tam in potem v lavrion. tam smo ves futr nabavli. nazaj ista pot. stroškov pa nisem štel, mislim da smo za vse skupi z jadrnico vred dal jurja po glavi.
kot že rečen, če že grčija, pol bi za prvič morda raj probal izplutje iz lefkasa. glede politke in hrvaške pa škoda besed, zmer mi je smešno, kako se vas da nekatere zmanipulirat do konca.