izredna odpoved

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.870
36
48
bom jutri poklical obe kadrovnici.
Se pa bojim da moja mi bo rekla pogovri se z šefom. Ne vem kaj...... Res bi se rad posvetil novim izzivom pa me nekdo pri tem ovira pomagat si pa ne morem nič
 

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
Enostavno naj te vt urinieren zaposlijo... Od nasih ne rabijo nic.. Tukaj stolces plave in to je to

Ne vem za kaj se tolk sekiras...

Tujc ne rabi delovne knjige ne rabi nic od nasih komunistov...

Enostavno go for it Bereich reverjeno sem mel enak problem
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.073
983
113
Šef ve, da rabiš nujno, zato pa čaka, da ti nova služba spolzi iz rok in te bo kasneje dal na čevelj, tako, da boš ostal brez obeh služb. To mi pride na misel, če praviš, da te sedaj ne rabijo. Tako, da sedaj se dodatno potrudi, da boš dobil novi šiht. Samo v zaporu te lahko zadržijo pa še to ne, ti pa nisi v zaporu.
 

burgy

Pripravnik
18. mar 2009
223
0
16
Ali lahko delodajalec delavca toži, če ta ne izpolni odpovednega roka in preprosto preneha hodit v službo?
Sicer ne vem kaj ti delaš, vendar je kar dosti delovnih mest, kjer ne moreš dobiti v enem tednu novega delavca, pa ni važno koliko je ljudi na zavodu.
Delodajalcu je s tem seveda povzročena škoda, in po mojem mnenju bi bil upravičen do odškodnine ...

Ampak kakor koli že, včasih je trea trudi reskirat.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.073
983
113
Vaginko pravi, da ga tu ne rabijo, kar pomeni, da delodajalcu v bistvu ne bo povzročena škoda. Čisto drugače pa bi bilo, da bi bil nepogrešljiv in v bistvu deklica za vse in morda edini, ki bi znal kako stvar v firmi. Takrat bi seveda bila povzročena škoda in takrat bi tudi razumel, zakaj ga ne pusti stran. Ker ga pa trenutno ne rabijo, šef pa ne sprejme odpovedi, smartram, da šef Vaginkota malo je.e u mozak, ker ima pač notranje psihične probleme.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Če ne bo izpolnil odpovednega roka in odšel prej brez privoljenja delodajalca, ga lahko le ta toži za povzročeno gospodarsko škodo...
Če se bo firmi sprdnilo, bo namudrila vse možne škodne pogoje, magari je Vaginko špilal ventilator.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Če ti šef res dejansko nagaja in da res nič več tam ne delaš in so ti odvzeli vse delovne naloge, ne uvajaš nobenega novega ipd, in si dejansko tam samo še fiku, potem še stopi do direktorja, sej več nimaš kaj izgubiti. V kolikor ne boste razčistili pa reci klasično slovensko da bo šlo vse v medije in če se ti bodo smejali spiši par stavkov na info mail od medijev in še ne navajaj v kateri firmi ti to delajo ampak da boš to razkril na srečanju ipd., nato prepošlje še ta mail šefu in direktorju pa ti skoraj garantiram da se bodo "usrali" in ti ugodili, ker v teh časih si noben ne želi negativne publicitete. Sploh če se zavedajo kljub temu da zakonski odpovedni rok velja in je legitimat ter da lahko dokažeš da te dejansko ne rabijo in te samo zadržujejo zaradi žlehtnobe.
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
delodajalec ima pravico, da ti da odpoved, ne pa dolžnost. skratka, lahko ti jo da, lahko pa tudi ne.
 

böc

Majstr
1. avg 2007
2.390
451
83
redni / izredni dopust ?

No tu je lahko tudi [roblem ker ti ga lahko ne odobrijo.
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.636
4.369
113
V Sloveniji pač tvegaš tožbo samo ti kaj dosti itaq ne morejo. Ne moreš več škode narediti kot zaslužiš.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
2
36
Pa zakaj se sploh ukvarjaš s svojim šefom (ki ti očitno hoče škodovati)?? Pojdi direktno v kardovsko in se zmeni,ali pa do glavnega direktorja in vztrajaj pri svojem...jaz se s šefom sploh nebi ukvarjal na tvojem mestu...
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.870
36
48
Če me tožijo ker me pač ne bo torej tožba za dva meseca ne more presegati moje moje netto plače dveh mesecev?
Zadeva je taka da sem dobil službo v multinacinalki z 10 milijardnim prometom to ni bilo lahko dobit zdaj pa me jebe v glavo.
Je pametno zginit? Niti slučajno tu nisem nenadomestljiv v bistvu sploh ne vem zakaj me ne spusti.
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
1
36
Citat:
V Sloveniji pač tvegaš tožbo samo ti kaj dosti itaq ne morejo. Ne moreš več škode narediti kot zaslužiš

To seveda ni res.... Delavec je zaposlen z namenom, da zasluži več kot pa je njegov strošek plače. Delodajalec lahko od tebe zahteva odškodnino ki jo je on utrpel zaradi izpada dobička, naročil ali izgube, ki si mu ga z nespoštovanjem pogodbe povzročil..

Če pa sekaš plave pa ponavadi sledi izredna odpoved iz strani delodajalca in ti nisi prekinjal pogodbe. Seveda je vprašanje, zakaj podpisujete pogodbe z takim rokom, če se v štartu ne strinjate.

Poeni strani pljuvate čez delodajalce, po drugi strani ste pa delavci še hujši in pač vam je kršenje pogodbe samoumevno in hvatate krivine.

Vaginko to je nefer kar počneš in se ne čudi, če bo zgodba nekoč obratna.

Drugače razumem, da imaš boljšo ponudbo, razumi tudi ti, da pač oddelaš svoje pogodbene obveznosti in greš, lahko pa zahtevaš premosorazmerni del letnega dopusta oz se pogodiš za sporazumno odpoved.

Šef ti ne nagaja, ampak ima možnost vztrajati pri izpolnevanju pogodbe ki si jo zavestno podpisal..
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.144
4.126
113
Tožijo te lahko za poslovno škodo, to je pa lahko mnogo več kot pa znaša tvoja plača. Je pa res da obstaja neko pravilo sorazmernosti in ne more nekdo na minimalcu nositi odgovornosti za par miljonov, lahko pa seveda nosi tako odgovornost nek vodstveni kader.

Čisto enostavno je tako, če delaš nekje v komerciali kjer se prodaja neka roba ti recimo ustvariš dobička tako da pokriješ sebe + vse ostale zadaj v verigi (proizvodnja + razvoj). Če ti greš ima delodajalec izpad recimo 15k eur na mesec in toliko lahko pade tudi odškodninska tožba. Če delaš pa kot čistilka na minimalcu pa je jasno škoda realtivno manjša, čeprav bi lahko tudi tu delodalajec iztržil več plač odškodnine.

Glede tujine imaš srečo ker lahko greš tja in nikogar ne bo zanimalo kje vse si še zaposlen. Tehnično si v sloveniji vezan na eno službo za polni delovni čas zato ker se preko tega ureja davčne in socialne obveznosti/prispevke. V tujini naša zakonodaja nobenega ne zanima, v tvojem primeru če te star delodajalec ne odpusti boš pač v sloveniji imel plačane še dva meseca prispevke in zavarovanja + tuj delodajalec ti bo tole plačeval kakor se pač zmeniš oz. kakor si boš uredil rezidenčne pravice (ne vem ali se seliš ali ostajaš v sloveniji, odvisno od tega je tudi kako boš plačeval in komu ...).

Tako da za tujino preveri samo kako te bo nov delodajalec zaposlil. Če gre za multinacionalko je možnost tudi da te zaposli preko slovenske izpostave če obstaja, v takem primeru lahko imaš probleme. Če pa je delodajalec tuj mislim da ni ovir da nebi mogel uradno delat zanj. Skratka preveri na kadrovski kaj si o tem mislijo.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.870
36
48
Podpisana je bila ker se lahko tudi sporazumno skrajša rok. Zaposlen bom direkt v firmi v avstriji. Trudim se na lep način. Sem se tudi s sindikalistom pogovarjal pravi poizkusi na lep način to tudi delam če te pač ne bojo razumeli pa udari plave in zapusti firmo.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.296
23
38
Murska republika
Delovno in socialno pravo / Pogosta vprašanja o odpovedi delovnega razmerja


Odpoved delovnega razmerja (pogodbe o zaposlitvi) - Pogosta vprašanja


Kateri zakon opredeljuje postopke odpovedi delovnega razmerja (pogodbe o zaposlitvi)?


Postopke odpovedi delovnega razmerja opredeljuje Zakon o delovnih razmerjih. Zakon opredeljuje različne načine odpovedi delovnega razmerja, pri katerih pogodbo o zaposlitvi redno ali izredno odpove delodajalec ali delavec, torej katerakoli pogodbena stranka

Kakšna je razlika med redno in izredno odpovedjo delovnega razmerja (pogodbe o zaposlitvi) ?


Razlik med redno in izredno odpovedjo delovnega razmerja(pogodbe o zaposlitvi) je več.
Redno se odpoved delovnega razmerja (pogodbe o zaposlitvi) odpove z odpovednim rokom, ki začne teči naslednji dan po vročitvi odpovedi, pri izredni odpovedi pa odpovednega roka ni. Odpoved delovnega razmerja (pogodbe o zaposlitvi) izredno odpovemo le primeru takih ravnanj, ko nadaljevanje delovnega razmerja ni mogoče, torej niti do izteka odpovednega roka. V primeru redne odpovedi delovnega razmerja(pogodbe o zaposlitvi) je delavec praviloma upravičen do odpravnine, odpovednega roka, časa za iskanje zaposlitve itd.

Kakšni so postopki odpovedi delovnega razmerja (pogodbe o zaposlitvi) ?


O nameravani odpovedi delavnega razmerja(pogodbe o zaposlitvi) iz poslovnega razloga mora delodajalec delavca predhodno pisno opozoriti. Sam zakon ne določa, koliko časa prej mora delodajalec delavca osebno pisno obvestiti, da mu, zaradi prenehanja potreb po opravljanju določenega dela, namerava odpovedati pogodbo o zaposlitvi, stališče prakse pa je, da mora biti podana odpoved delovnega razmerja(pogodbe o zaposlitvi) v »primernem roku«, kar je odvisno od posameznega primera.
Če delavec tako zahteva, mora delodajalec o nameravani redni odpovedi delovnega razmerja iz poslovnih razlogov, pisno obvestiti tudi sindikat, katerega član je delavec ob uvedbi postopka. V tem primeru torej zakon zahteva aktivno vlogo delavca. Sindikat lahko svoje mnenje poda v roku 8 dni, v nasprotnem primeru pa se šteje, da odpovedi delovnega razmerja(pogodbe) ne nasprotuje.

Odpoved delovnega razmerja oz. pogodbe je potrebno podati v roku šestih mesecev od nastanka razloga oz. v 30 dneh od seznanitve z razlogi. Delodajalec mora podati odpoved delovnega razmerja(pogodbe o zaposlitvi) najkasneje v 30 dneh od seznanitve z razlogi. Trenutka seznanitve z razlogi za odpoved pogodbe o zaposlitvi zato ni mogoče določiti za vse primere enako, saj nastopi tedaj, ko je delodajalec seznanjen z vsemi okoliščinami, ki utemeljujejo odpoved delovnega razmerja oz. pogodbe o zaposlitvi, to pa je takrat, ko ugotovi obstoj enega od razlogov in ko spozna, da delavca, pri katerem je prenehala potreba po opravljanju določenega dela pod pogoji iz pogodbe o zaposlitvi, ni mogoče zaposliti pod spremenjenimi pogoji ali na drugih delih oz. ga dokvalificirati ali prekvalificirati. Šele ko delodajalec preveri tudi to možnost in ugotovi, da je nima, se dokončno seznani z razlogom za odpoved delovnega razmerja(pogodbe o zaposlitvi)
Kopy paste.

Kot v drugem odstavku lepo piše --daj izredno odpoved delovnega razmerja..
 
Nazadnje urejeno:

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Citat:
Uporabnik gloglo pravi:

To seveda ni res.... Delavec je zaposlen z namenom, da zasluži več kot pa je njegov strošek plače. Delodajalec lahko od tebe zahteva odškodnino ki jo je on utrpel zaradi izpada dobička, naročil ali izgube, ki si mu ga z nespoštovanjem pogodbe povzročil..
Aja? Pravna podlaga za tak zahtevek?

Citat:
Šef ti ne nagaja, ampak ima možnost vztrajati pri izpolnevanju pogodbe ki si jo zavestno podpisal..
Šef je butl. Ker bo zapravljal plačo za nemotiviranega delavca.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.264
152
63
Celje
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Kot v drugem odstavku lepo piše --daj izredno odpoved delovnega razmerja..

Izredno odpoved na osnovi česa? Za izredno odpoved, tako s strani delavca kot s strani delodajalca mora obstajati dober razlog. In nova zaposlitev definitivno ni ena izmed njih. Ravno zaradi takšnih primerov v prvi vrsti sploh obstajajo odpovedni roki in sicer na obeh straneh.

@Vaginko: če imaš dostop do direktorja ali pa še bolje, lastnika (ne poznam org. strukture), pojdi do njega. Predstavi mu situacijo, pojasni, da je tvoje mnenje, da bo podjetje brez težav nadaljevalo z delom tudi brez tebe. V primeru, da mu boš na normalen (recimo temu "nealterski način") predstavil zadevo in če si res razmeroma pogrešljiv člen, bo moral zelo sovražiti svoj denar, da ti ne bi ugodil. Ampak zavedaj se, da bo to njegova dobra volja, ne pa nekaj, kar mora narediti. Glede plavih in podobno...pri dokaj pametnem delodajalcu si lahko narediš lepo škodo, tudi že omenjeno odškodnino za poslovno škodo.

Sploh pa je pomembna še ena stvar - tudi če sekaš plave, delodajalcu ni obveza, da te odpusti. Zakon pravi le, da delodajalec LAHKO da izredno odpoved delavcu, ne pa da mu jo avtomatsko mora.
wink-1.gif