Izrael - Palestina

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.997
1.216
113
42
Jaz sm pa mislil da se teroristi skrivajo po bolnicah v gazi pa jih lahko ubiješ samo tako da celo mesto bombardiras
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.740
431
83
Goriška
www.avtopro.si
To se dela z zanko, ki obremeni določen del nekega čipa/vezja s čimer polprevodiška smer postane prevodnik in zdrži toliko toka kot ga lahko zagotavljajajo povezave/baterija. Pri večini pametnih naprav ima vsak del vezja termično/tokovno zaščito + zaščito ima še polnilni del vezja ki skrbi za baterijo. Ampak vse te zaščite so SW in se jih da odstranit. Če odstraniš vse zaščite in narediš kratek stik je pa za litijeve baterije dovolj sekunda ali dve kurzšlusa da se povzroči verižna reakcija. Alternativas je počasno kuhanje baterija, kar se da danes že šri telefonu naredit z legalnimi programi ki praznijo baterijo (dejansko je dovolj da vključiš kamer, zaslon daš na max. svetlost, CPU/GPU pa obremeniš na 100%). V teh primerih telefon zazna previsoko temperaturo in odklaplja posamezne segmente oz. throttla CPU na nižjo frekvenco. Za android se recimo vse to da enostavno (root-an telefon) izkjučit in ga pripravit da umre, bodisi se skuri nekaj na motherboardu, bodisi počepne (zgori) baterija.

To tvoj je tipičen bullshit spis, ko nakladaš o zadevah, o katerih nimaš pojma ali pa veš bistveno premalo. Nobena taka naprava nima programsko nadzorovanega električnega vezja, s katerim bi baterijo poslal v kratek stik, predvsem zaradi dejstva, da je taka funkcija nepotrebna. Sploh pa v takem primeru ne govorimo samo o problemu tokovne zmogljivosti neke komponente, ampak že o problemu zmogljivosti povezav - pri kratkem stiku baterije bi preprosto prežgalo povezavo in kratkega stika ne bi bilo več. Potem je tu še problem kapacitete baterije, ki je (po hitrem googlanju) pri pagerju v rangu 500 mAh, vsekakor za nekaj faktorjev manjša od povprečnega pametnega telefona (kar je tudi povsem logično). Kot elektrotehniku mi je za plat precej jasna in to je jasno tudi ljudem, ki niso elektrotehniki. Poškodbe, o katerih se piše, niso nastale kot posledica namerne okvare baterije, ampak je bil uporabljen eksploziv. Priznam pa da se tukaj moje znanje konča in ne bom pametoval, o kakšnem tipu in količini eksploziva govorimo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

hermann

Guru
19. mar 2014
9.577
6.375
113
Za špijoniranje smo dali soglasje. Za bombanje pa sigurno ne.

Zamisli si, da kresne 5k telefonov neke znamke naenkrat po celem svetu.
Firma gre v trenutku cugrunt pa tudi če je jabolčna.
Telefoni lahko kresnejo samo, če v njih nekdo vtakne eksploziv ali jih še kako drugače obdela, kar je tudi bilo v tem primeru. Ni šlo za hekanje ampak za podtaknjene predelane naprave. Proizvajalec sam ima s tem bore malo povezave.

Za bat se imamo samo, če nam nekdo tako napravo namenoma podtakne. Ampak za znebit se mene ali tebe ni treba obveščevalne službe in takega zapletenega načina.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.577
6.375
113
Jaz sm pa mislil da se teroristi skrivajo po bolnicah v gazi pa jih lahko ubiješ samo tako da celo mesto bombardiras
Če že kaj pa je tale eksplozivna akcija lepo pokazala, da so tile "borci" čisto vseh področjih njihove družbe. Kaj točno reševalci in drugi civilisti počnejo s pagerji, ki jih je nabavljal hezbolah, znaš razložit? In kaj je s takim pagerjem počel iranski veleposlanik?

Več kot očitno tam med civilisti in teroristi ni ravno neka razlika.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.910
4.178
113
Če že kaj pa je tale eksplozivna akcija lepo pokazala, da so tile "borci" čisto vseh področjih njihove družbe. Kaj točno reševalci in drugi civilisti počnejo s pagerji, ki jih je nabavljal hezbolah, znaš razložit? In kaj je s takim pagerjem počel iranski veleposlanik?

Več kot očitno tam med civilisti in teroristi ni ravno neka razlika.

samo kmeri še ne dojemajo tega...
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.200
1.344
113
Jaz sicer te tematike ne spremljam, ampak vsaj osnovno se poučite. Hezbolah je doma politicna stranka, so tudi v parlamentu. Kot npr pri nas levica. Zakaj bi bili teroristi, dokler so na domacih tleh?
 
  • Haha
Reactions: sixpower

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.910
4.178
113
Jaz sicer te tematike ne spremljam, ampak vsaj osnovno se poučite. Hezbolah je doma politicna stranka, so tudi v parlamentu. Kot npr pri nas levica. Zakaj bi bili teroristi, dokler so na domacih tleh?
a bejž, torej zanikaš da redno raketirajo Izrael...
+ da so v regiji začeli pobijati Kristjane...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.577
6.375
113
Jaz sicer te tematike ne spremljam, ampak vsaj osnovno se poučite. Hezbolah je doma politicna stranka, so tudi v parlamentu. Kot npr pri nas levica. Zakaj bi bili teroristi, dokler so na domacih tleh?
EU pravi, da so teroristična organizacija. Najbrž so si to preprosto izmislili.

Sicer pa Levica bi tudi lahko bila teroristična organizacija. Škodljivci so, rabijo samo še ustrezno poimenovanje.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.027
4.016
113
To tvoj je tipičen bullshit spis, ko nakladaš o zadevah, o katerih nimaš pojma ali pa veš bistveno premalo. Nobena taka naprava nima programsko nadzorovanega električnega vezja, s katerim bi baterijo poslal v kratek stik, predvsem zaradi dejstva, da je taka funkcija nepotrebna. Sploh pa v takem primeru ne govorimo samo o problemu tokovne zmogljivosti neke komponente, ampak že o problemu zmogljivosti povezav - pri kratkem stiku baterije bi preprosto prežgalo povezavo in kratkega stika ne bi bilo več. Potem je tu še problem kapacitete baterije, ki je (po hitrem googlanju) pri pagerju v rangu 500 mAh, vsekakor za nekaj faktorjev manjša od povprečnega pametnega telefona (kar je tudi povsem logično). Kot elektrotehniku mi je za plat precej jasna in to je jasno tudi ljudem, ki niso elektrotehniki. Poškodbe, o katerih se piše, niso nastale kot posledica namerne okvare baterije, ampak je bil uporabljen eksploziv. Priznam pa da se tukaj moje znanje konča in ne bom pametoval, o kakšnem tipu in količini eksploziva govorimo.

Kratek stik je stvar ki se na vezju zgodi ko se povezave preveč segrejejo in se vzpostavi tok tam kjer načeloma ne gre. Pri mikrovezjih in mikročipih to sploh ni nenavaden pojav.

Drugače če veš kaj o energiji, potem veš da 500mAh (pri domnevam da 3.7V) vsebuje 1.85Wh energije oz. če spraviš to v joule je to 6660J energije. Krogla od kalašnika ima na ustju puške okoli 2000J. Torej v eni taki mali bateriji je efektivno za 3+ krogle energije. Ta energija se pod ustreznimi pogoji v litijevih baterijah lahko sprosti naenkrat (v par 100 msec).
 
  • Haha
Reactions: crashednburnt

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.478
5.661
113
Kratek stik je stvar ki se na vezju zgodi ko se povezave preveč segrejejo in se vzpostavi tok tam kjer načeloma ne gre. Pri mikrovezjih in mikročipih to sploh ni nenavaden pojav.

Drugače če veš kaj o energiji, potem veš da 500mAh (pri domnevam da 3.7V) vsebuje 1.85Wh energije oz. če spraviš to v joule je to 6660J energije. Krogla od kalašnika ima na ustju puške okoli 2000J. Torej v eni taki mali bateriji je efektivno za 3+ krogle energije. Ta energija se pod ustreznimi pogoji v litijevih baterijah lahko sprosti naenkrat (v par 100 msec).
No mi pa vemo, da baterija ne more sprostiti vse energije v eni mikrosekundi. To lahko naredi samo eksploziv. Smo videli eksplozije 1000x večjih baterij (npr skiroji ipd) in večinoma brez smrtnih izidov. Tako da ....
 
  • Všeč mi je
Reactions: optiplex

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.027
4.016
113
Napisal sem pod ustreznimi pogoji. Ker baterije primarno niso narejene tako da se energija naenkrat sprosti, imajo namenske deformacije oz. ventilacijske ventile. Se pa iz vape in lučkarskih krogov pozna primere kaj se zgodi ko imaš okrog "čisto varne" baterije še dodaten trden ovoj pa se nabrana energije sprosti naenkrat.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.420
4.943
113
Vrhunsko so to izvedli. Ko se spomnimo ruskih vohunov pri nas, ki so desetletja živeli kot Argentinci, postane jasno, da lahko večje obveščevalne službe podobno "presenečenje" pripravijo za marsikoga po svetu. Ker imajo razporejene ljudi, ki niso sumljivi in delujejo že dolgo v čisto normalnih službah. Ugibal bi, da so mogoče v tem primeru prekinili nek kanal dobave sestavnih delov in podtaknili prirejeno robo. Dovolj, da imaš nekje enega voznika tovornjaka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower in Mr_Wolf

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.420
4.943
113
Ne dvomim, da še kdo (Rusija, ZDA, Kitajska, VB ...) lahko naredi par 'nemogočih', ampak se šparajo za resnejše čase, da se ne razkrijejo.
Verjetno pa Mosad od ta resnih dela z daleč najmanjšim proračunom in je dejansko konstantno v akciji. Za ostale se ne ve, kaka je prava operativna sposobnost, kljub velikim proračunom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.313
3.372
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ne dvomim, da še kdo (Rusija, ZDA, Kitajska, VB ...) lahko naredi par 'nemogočih', ampak se šparajo za resnejše čase, da se ne razkrijejo.
Verjetno pa Mosad od ta resnih dela z daleč najmanjšim proračunom in je dejansko konstantno v akciji. Za ostale se ne ve, kaka je prava operativna sposobnost, kljub velikim proračunom.
Mosad ima na razpolago ves denar židovskih m(b)ilionarjev po svetu...
Ne mislit, da ima mali proračun, iz ZDA dobi milijarde...
Samo spomni se tega:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.049
6.863
113
Ne dvomim, da še kdo (Rusija, ZDA, Kitajska, VB ...) lahko naredi par 'nemogočih', ampak se šparajo za resnejše čase, da se ne razkrijejo.
Verjetno pa Mosad od ta resnih dela z daleč najmanjšim proračunom in je dejansko konstantno v akciji. Za ostale se ne ve, kaka je prava operativna sposobnost, kljub velikim proračunom.
Velika razlika med mossadom in drugimi (zahodnimi) sluzbami je moznost rekrutacije bodocih operativcev.

ne glede na zahtevnost/nevarnost/posebnost dela so na koncu place oz materialne kompenzacije operativcev omejene. In ce imas pri potencialnih kadrih komponento patriotizma oz privzgojene zelje za borbo proti skupnemu cilju, bos veliko lazje rekrutiral zanesljive operativce ki bodo vse podredili cilju oz delu za svojo drzavo.

Izraelske varnostne sluzbe so stalno v vojni. Kjerkoli jih bos srecal, imel briefing z njimi ali pa delal skupaj ti bodo direktno povedali da stalno pricakujejo napad in da je vse sumljivo. Pac ze mladi so vzgojeni v stalno prisotnost vojne in tega da jih zelijo vsi sosedje dobesedno iztrebit. In iz takega bazena veliko lazje nabiras kadre kot iz zahoda kjer se pri 13ih malo svetuje mladim da naj razmislijo katerega spola bi bili, ce se ze ravno ne pocutijo kot ulicna svetilka, kar je, ne pozabimo, tudi ena od njihovih pravic.

in tako proracun ni vec tako direkten pokazatelj sposobnosti na terenu kjer kljucno vlogo vedno odigrajo ljudje.