Izrael - Palestina

22. jul 2007
13.264
1.574
113
124
Ja kaj, podturili so jim pagere z malo eksploziva in ni bila kriva baterija v telefonu.
1000002667.jpg
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
7.156
1.350
113
Nekako sem upal da so Alter experti že razvozlali skrivnost kako je do tega prišlo.
Ker meni trenutno nič pametnega ne pade na pamet razen da je bilo not explozivo.
 

ahmed

Majstr
23. sep 2007
2.449
113
63
Tisto na videu zgoraj.. Meni je to neverjetno, da bi baterija tako eksplodirala.
Explodiral je eksploziv ne baterija, baterija je samo "vzigalnik", ko se dovolj segreje povzroci explozijo eksploziva, ki reagira na toploto, npr svincev stifnat ipd..
Da jo segrejes pa ni tezko, kup sporocil na pager naenkrat, pa se encoding das mal bolj zahteven, da se bolj svica....
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.278
2.667
113
Neumni bi bili, če bi izdali detajle.
Za stuxnet se je podrobnosti izvedelo desetletje kasneje.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.027
4.016
113
Če odmislimo hekanje, kako pa enostavno narediš kurzšlus na baterijah? Res me zanima, do tell.
To se dela z zanko, ki obremeni določen del nekega čipa/vezja s čimer polprevodiška smer postane prevodnik in zdrži toliko toka kot ga lahko zagotavljajajo povezave/baterija. Pri večini pametnih naprav ima vsak del vezja termično/tokovno zaščito + zaščito ima še polnilni del vezja ki skrbi za baterijo. Ampak vse te zaščite so SW in se jih da odstranit. Če odstraniš vse zaščite in narediš kratek stik je pa za litijeve baterije dovolj sekunda ali dve kurzšlusa da se povzroči verižna reakcija. Alternativas je počasno kuhanje baterija, kar se da danes že šri telefonu naredit z legalnimi programi ki praznijo baterijo (dejansko je dovolj da vključiš kamer, zaslon daš na max. svetlost, CPU/GPU pa obremeniš na 100%). V teh primerih telefon zazna previsoko temperaturo in odklaplja posamezne segmente oz. throttla CPU na nižjo frekvenco. Za android se recimo vse to da enostavno (root-an telefon) izkjučit in ga pripravit da umre, bodisi se skuri nekaj na motherboardu, bodisi počepne (zgori) baterija.

Glede eksplozije baterij. Baterije kot so v telefonih so mehkega tipa in nikoli ne eksplodirajo nasilno, je pa čisto druga stvar če baterijo zapreš v trdo ohišje. To je osnova vsakega eksploziva oz. bombe če hočeš. Že trde celične baterije so bolj dovzetne za eksplozije in imajo obvezno montirana ventile za zračenje.

Konkretno dvomim da bi kdo spregledal eksploziv v pagerju, sploh v takem številu. Ker najbrž se kakšnega tudi odpre, če ne drugega pri kakšnem kaj ne dela pa se ga zaradi tega odpre. Je pa možno da so ravno v baterijo dodali malo eksploziva, ker baterije pa verjetno ne bo nihče šel odpirat in iskat kaj je noter.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.902
2.505
113
No tu se v zadnjih 100 postih ukvarjate z tehnično izvedbo explozije. Mislim, da je to delo SLO tech-a.
Mi smo masterminde.
Kako so to izvedli? Na zadnje se govori o 5000 napravah. Količina za kupit, predelat, infiltracija,. Del ne seže tako daleč! Ali pa :)
Men se tole zdi umetnost, ne pa naredit explozijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

hermann

Guru
19. mar 2014
9.577
6.375
113
Da ko bo se nekdo nekje odločil, boš ti na vrsti.
a ti misliš, da nismo že vsi "na vrsti"?

špijonirajo za nami čisto vsi, zdaj koliko je pa interesa, da ravno meni ali ostalim alterjevcem podtaknejo eksploziv, pa mislim, da ga ni prav veliko

za trosenje bedarij na alterju je največja nevarnost kak analni pregled na meji napačne države
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.253
2.422
113
Pomurje
Za špijoniranje smo dali soglasje. Za bombanje pa sigurno ne.

Zamisli si, da kresne 5k telefonov neke znamke naenkrat po celem svetu.
Firma gre v trenutku cugrunt pa tudi če je jabolčna.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.902
2.505
113
Da se neute pretegnl.


p.s. Izraelci so že shekal tel enega hamasavca. 20 let nazaj! Ko je bil še Arafat!
p.s. tale kamera na tržnici. poglejte koliko denarja leži po tleh po exploziji. Rabi za zdravnika ali paradajz?