Izračuni zavarovanj

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.592
57
48
Kako je z veljavnostjo bonusa ?

Poteklo bo 5 let od datuma prekinitve zavarovanja vozila, ob prekinitvi so mi povedali, da propade po petih letih.

Kako naj ukrepam, da bonusa ne izgubim ?

Kupim registriran avto za 50€ in ga zavarujem, odjavim in odpeljem na odpad ter prekinem zavarovanje.
Koliko časa mora biti zavarovan, da mi po prekinitvi bonus ostane naslednjih nekaj let v mirovanju ?

LP
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.198
113
Citat:
Uporabnik forgot1 pravi:
Kako je z veljavnostjo bonusa ?

Poteklo bo 5 let od datuma prekinitve zavarovanja vozila, ob prekinitvi so mi povedali, da propade po petih letih.

Kako naj ukrepam, da bonusa ne izgubim ?

Kupim registriran avto za 50€ in ga zavarujem, odjavim in odpeljem na odpad ter prekinem zavarovanje.
Koliko časa mora biti zavarovan, da mi po prekinitvi bonus ostane naslednjih nekaj let v mirovanju ?

LP

Obravnavano par postov nižje obravnavano par postov nižje



Citat:

Citat:
Uporabnik Realman pravi:
To, da propade po 3 letih, mi je jasno. To bo v januarju. Imam polico viška, z 50%, ki nočem da mi propade. Žena, že tudi ima 50%, in bi rad to polico na ženinem avtu unovčil. Torej, da bi njen avto bil na mojo polico zavarovan, njena bi pač bila v mirovanju, saj do 3 leta ni problem. A je to sploh možno?


Nekatere zavarovalnice priznavajo bonus tudi do 5 let...

Da ne čakaš do potek zavarovanja drugega avta (če bi bilo to prepozno) in menjaš bonus (bog ne daj odjavljaš/prijavljaš)...
Lahko skleneš eno tako imenovano "kratkoročno" zavarovanje, za dan, dva tri... vozila pa potem ne registriraš (se ga nisi odločil kupit)
in ker imaš novo polico imaš potem spet časa 3 (5) let da nekaj stuhtaš... oz. jo uporabiš...
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Nisem prebral celotne teme, me pa zanima kdo so Alter uporabniki, ki so zav. agentje?

Potreboval bi par različnih informativnih zavarovanj različnih zavarovalnic, da se odločimo kje se bo zavarovalo avto in bi jih kontaktiral preko ZS.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
pozdrav.gif
 

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Se komu da, zame izračunati zavarovanje? Podatki so že v tej temi.
Tekom leta oz. najkasneje naslednjo leto se kupi nov avto in se potem tisti zavaruje tudi pri njemu. Baje imajo tam še največ profita.

Več info lahko na ZS, kar pač potrebujete.
Sem pa iz CE:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Daj prosim vseeno vse podatke na kup in mi jih pošlji preko ZSja oz. scan trenutne police bi bil še najboljša opcija.

In kje da je baje navječ profita? Pri avtomobilskem zavarovanju?
grin1.gif
 

Abomination1

Pripravnik
22. okt 2012
298
0
16
Skeniral bom ju3.

Nekoč je en dejal, da nima veliko od "podaljševsnja" registracije. Da lahko dobi mnogoveč, pri novem avtomobilu, ki je prvič registriran.

Ne vem kaj je mislil, niti se nisem toliko poglabljal.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Jutri je povsem ok. Drugače so pa zavarovanja avtomobilov od vseh zavarovanj tiste zadeve z najmanjšimi provizijami. Pri novem avtu pa lahko dobiš kaj več kot pri starejših zgolj zato ker je več rizikov vključenih v zavarovanje (v kolikor so kasko kritja v igri je procent provizije višji), to je pa to.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik TMJ pravi:
ima katera zavarovalnica v ponudbi da mi da isti PR za zavarovanje drugega avta???

NE
(Imel je ERGO, do Avgusta 2015, sedaj pa nobena zavarovalnica ne podarja več bonusa...)

Grawe; prizna se 35% popusta "družinski" bonus in še komercialni popust, ni pogoj da je že katero vozilo zavarovano pri GW
AS; družisnki popust 55%, prvi avto mora seveda biti zavarovan pri AS
Triglav; je imel, da se na drugi avto prizna 15% bonusa (ne ve, če imajo še to), prvi avto mora seveda biti zavarovan pri ZT
Tega pa moj agent julija 2015 ni vedel. Takrat sem namreč kupil drugi avto pri hiši, in posledično pr14.
Je pa sedaj vprašanje kako bi bilo s končno ceno kljub znizanemu PR (popusti pri zavarovanju znajo biti mastni).
Takrat smo potem to delali na Tili kjer je bil že prvi avto zavarovan.
Prosim za ponudbo AO 55kw 12PR (matey Garfield?). Letos me je še prepričal v kasko kombinacije, češ da so praktično zastonj, vendar dvomim v te njegove izjave.
Kaj lahko vpliva na popuste pri osnovnem zavarovanju?
 
Nazadnje urejeno:

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.584
8
38
Potreboval bi izračun zavarovanja za avto. Ima katera zavarovalnica akcijo?
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Citat:
Uporabnik Belafonte pravi:
Hvala Garfildd. Zavarovanje za avto mi poteče maja meseca. Predvidevam, da lahko sklenem zavarovanje do maja meseca, potem pa vse skupaj podaljšam za celo leto kot običajno.
Opozorilo:
Določeno je minimalni trajanje police, da pridobiš BONUS.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Kje se najbolj splača zavarovati vrstno hišo, locirano na slovenski obali, pred vsem ugodna cena in pa, da če že pride do škode, da ni znanstvena fantastika potem, kaj iztržiti za škodo. Z Triglavom imam veliko izkušenj in sem zadovoljen, samo vem pa , da so zelo dragi ..... kaka ideja za požarno , poplavno zavarovanje take stavbe brez opreme ali tudi z opremo.
 

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
2
38
Kdo mi lahko naredi zavarovanje za avto do konec Aprila torej rabim za JAN, FEB, MAR, APR...drugi avto imata takrat tehničnega in bi potem lahko šele prenesel PR iz prvega avta (ta ima zavarovanje do marca).
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.198
113
Vsak agent
tongue-1.gif


vendar če je ta datum drugačen od tehničnega pregleda tega vozila, ti bo moral uporabiti "kratkoročno tarifo" ki pa za isti
čas trajanja pride še enkrat dražje....

Naredi za celo leto ali do tehničnega pregleda, bonus lahko kadar koli preneseš na to polico, ko ga boš imel prostega.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
ksz

trenutno imam zavarovanje za stari avto pri g24 z PR2. (ao,ao+, asistenca). Ker kupujem nov avto, bi zavarovalno polico z bonusom prenesel na novega (kjer bo tudi kasko), starega pa dokler se ne proda zavaroval z novo polico.

ali se sploh da prenašati polico na omenjen način?

če je kdo pripravljen naredit kakšno ponudbo za nov avto se priporočam. trenutno se nagibam na Triglav (imam kodo drajv za 12% in kupon z naslova nakupa vinjete na petrolu). Več info na ZS
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
a so sle zavarovalnine letos precej gor? ker mi je agent naracunal 115 eur vec kot lani:O