Izpit za skuter

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.302
18
38
MB
Pozdravljeni

Ne me imeti za nevednega...ampak saj veste kaj pravijo. Ni norih vprašanj.
Torej. Hčera je dopolnila 15 let in me zanima, kako poteka prodobitev izpita z skuter. A so to tudi praktične vožnje? Kaj pa pri 16 letih? Je kaj drugače?
Skratka v mojih mladih letih
redface-1.gif
je bilo potrebno opraviti samo teorijo......
Hvala za odgovore
 

Zorroslav

Zeroslav
5. jan 2008
1.441
0
36
36
Kolikor vem je enako kot za motor. Ko sem jaz delal je bla teorija in 1x vožnja po poligonu in je blo to to. Zdej pa morajo lepo vozit po cesti, enako kot pri drugih kategorijah.
Vsaj mislim da je tako.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.859
98
48
štajerska
bolje se počakati na tisto starost, ko se lahko naredi izpit za 125 ccm, ker te pride isto.
zahtevano število ure je enako, in je za skuter čisto brez veze
če pa je izpit za 125.ko potem lahko vozi tudi skuter
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
se strinjam. polek tega je vožnja z mopedom z max. hitrostjo 45km/h po prometnih cestah nevarna.
tongue-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
kolk pa tej za 125ccm stane izpit? pa kako je potem z nadgrajevanjem?

ker me vleče A kategorija, samo je v bistvu (še) ne rabim, ampak če bi imel 125ccm skuter za po mestu bi bilo že dobro
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
predvidevam da si že več kot 24 star... pol idi delat kr za neomejeno. no, sej druge možnosti itak nimaš.
smile-1.gif
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.859
98
48
štajerska
program je enak za A1 , A2 ali A neomejeno.
teorija + 22 ur prakse, od tega cca 50 % poligon - odvistno kolk si pač smotan oz spreten
če si 24 ali več tako praktično ne moreš delati za manj kot A neomejeno
idi čimprej, ker se bo spet zaostrilo . dela se na tem da ne bi mogel od prve na A neomejeno ampak postopno ne glede na starost itd
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.859
98
48
štajerska
AM kolesa z motorjem in lahka štirikolesa. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije G. . 15 let
A1 motorna kolesa na dveh kolesih s stransko prikolico ali brez nje, katerih prostornina motorja ne presega 125 ccm in katerih moč motorja ne presega 11 kW, z razmerjem moč motorja/masa vozila, ki ne presega 0,1 kW/kg, ter trikolesa, katerih moč motorja ne presega 15 kW. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM in G. . 16 let
A2 motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z dvakrat večjo močjo. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, A1 in G. . 18 let
A motorna kolesa na dveh kolesih s stransko prikolico ali brez nje in trikolesa. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorij AM, A1, A2 in G. . 20/21/24* let

A
Vozniško dovoljenje kategorije A brez omejitev se izda osebi,ki je dopolnila 20 let starosti, ima dve leti veljavno vozniško dovoljenje kategorije A2 in je opravila praktični del vozniškega izpita vozil kategorije A brez omejitev.
Vozniško dovoljenje kategorije A2,se izda osebi, ki je dopolnila 18 let, opravila praktični del vozniškega izpita vozil kategorije A2 in ima dve leti vozniško dovoljenje kategorije A1
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
program je enak za A1 , A2 ali A neomejeno.
teorija + 22 ur prakse, od tega cca 50 % poligon - odvistno kolk si pač smotan oz spreten
če si 24 ali več tako praktično ne moreš delati za manj kot A neomejeno
idi čimprej, ker se bo spet zaostrilo . dela se na tem da ne bi mogel od prve na A neomejeno ampak postopno ne glede na starost itd

peezda me bojo obrali, samo tisto, da nebo šlo direkt na neomejeno pa dvomim, so namreč to že poskušali pred leti, pa ni dolgo obveljalo

sem pa čez 24 že ja