Izlet v London

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Kolikor vem, je bil odstranjen za krajši čas zaradi popravil. Ga je pa dokaj tricky najti. Na tem linku so navodila.
Odpirati in zapirati ga ne moreš sam, mislim, da imajo urnik - ob 12h vsak petek.
 

Schnappi

Pripravnik
31. jul 2011
102
0
16
Savinjska
a kdo ve kako je z Oyster kartico. Recimo se štempljaš na eni postaji in se pelješ v drugo cono in nimaš dovolj denarja gor. Kaj pa potem narediš?
smile-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Na vseh postajah so avtomati za napolnit kartico. Verjetno te nebi spustil iz postaje ven dokler nebi napolnil. Mogoče pa bi te samo opozoril, saj ne narediš neke grozne škode, če ti zmanjka do neke postaje.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.653
450
83
Citat:
Uporabnik Schnappi pravi:
a kdo ve kako je z Oyster kartico. Recimo se štempljaš na eni postaji in se pelješ v drugo cono in nimaš dovolj denarja gor. Kaj pa potem narediš?
smile-1.gif
če nekam potuješ, imej dovolj denarja. Sej ga ne rabiš porabit.
vprašanja " .... kaj se zgodi, če mi zmanjka denarja" niso pametna, če potuješ po drugih državah.
 

Schnappi

Pripravnik
31. jul 2011
102
0
16
Savinjska
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Citat:
Uporabnik Schnappi pravi:
a kdo ve kako je z Oyster kartico. Recimo se štempljaš na eni postaji in se pelješ v drugo cono in nimaš dovolj denarja gor. Kaj pa potem narediš?
smile-1.gif
če nekam potuješ, imej dovolj denarja. Sej ga ne rabiš porabit.
vprašanja " .... kaj se zgodi, če mi zmanjka denarja" niso pametna, če potuješ po drugih državah.

tudi o "pameti" tega odgovora, bi se dalo razpravljat
 

Schnappi

Pripravnik
31. jul 2011
102
0
16
Savinjska
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Na vseh postajah so avtomati za napolnit kartico. Verjetno te nebi spustil iz postaje ven dokler nebi napolnil. Mogoče pa bi te samo opozoril, saj ne narediš neke grozne škode, če ti zmanjka do neke postaje.

Ja, to me zanima. Ali gre v "minus" pa potem naknadno napolniš ali so avtomati znotraj. Kjerkoli sem do sedaj bil, so bili avtomati zunaj sistema.
 

Schnappi

Pripravnik
31. jul 2011
102
0
16
Savinjska
A ima kdo od vas, ki več hodite gor, njihovo SIM kartico. Razmišljal, da bi gorih vzel nek PREPAID in uporabljal za internet. Pa ne vem, kaj naj vzamem.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Schnappi pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Na vseh postajah so avtomati za napolnit kartico. Verjetno te nebi spustil iz postaje ven dokler nebi napolnil. Mogoče pa bi te samo opozoril, saj ne narediš neke grozne škode, če ti zmanjka do neke postaje.

Ja, to me zanima. Ali gre v "minus" pa potem naknadno napolniš ali so avtomati znotraj. Kjerkoli sem do sedaj bil, so bili avtomati zunaj sistema.

Verjetno gre v minus ja, ker avtomati so res zunaj. Glede na to, koliko stane kartica pa je uporabnikom sigurno bolje plačat minus, kot vrečt kartico v smeti.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Oyster kartica je narejena tako, da te ne spusti skozi če imaš na kartici negativno stanje:
(What should I do if I have a negative balance on my Oyster card? You will need to add credit to clear the negative balance before you next travel. You will not be able to travel until you do this.)
Domnevam da greš lahko v minus maksimalno £8.30:
(You may pay a maximum pay as you go fare of up to £8.30. You could also get a Penalty fare or be prosecuted.
When stations are very busy we may leave the gates open to control crowds and ensure that people can leave the station quickly and safely. If so, you may not be able to touch out but we'll aim to fix this for you when you touch in to start your next journey.)
Minimalno moraš pa gor imeti £2.10 glede na cenik enega potovanja v coni. Direktnega odgovora pa ni.

Če nimaš dovolj denarja, ti se prehod ne odpre:
(If you've enough pay as you go credit, or a valid Travelcard you'll see a green light. If there are gates, they'll open. If you don't have enough credit or a valid Travelcard a 'seek assistance' message will be displayed and the gates will not open. You can't travel until you top up or renew your season ticket on your Oyster card or buy a paper ticket.).

Glede na moje izkušnje se lahko večkrat zgodi, da ti napiše da se obrni na zaposlene. V glavnem če si prepričan da ni nič narobe, probaj še enkrat, vratca se bodo odprla. Lahko se zgodi, da se kartica pokvari (ne more se pa razmagnetiti kot papirnata karta), takrat se pa le obrni na staff.

You can make one journey at any time in zone one. In all other zones you have two rates, peak and off-peak. Every journey should be paid in full before entering the system. Outside zone one you need £1.40 to enter TfL Rail (Tube/DLR/London Overground). You can also go by bus or tram for £1.35.
 
Nazadnje urejeno:

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Aja pa še to, če greš kot turist, ti predlagam da Travel card namesto v papirnati obliki naložiš na kartico. Ti uredijo na okencu. Zadeva je veliko bolj priročna in še težje se razmagneti. Seveda če boš tam več dni.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Citat:
Uporabnik Schnappi pravi:
A ima kdo od vas, ki več hodite gor, njihovo SIM kartico. Razmišljal, da bi gorih vzel nek PREPAID in uporabljal za internet. Pa ne vem, kaj naj vzamem.
Jaz imam O2. Ampak za mobilne storitve. Internet mam povsod WI-FI tako da ti ne bi znal pomagat. Hvalijo tudi T-mobile.
 

Schnappi

Pripravnik
31. jul 2011
102
0
16
Savinjska
Ne vem, če se mi splača travelcard, glede na to da bova gor samo 3 dni in še to večina v 1. in 2. coni, ko lahko tudi prepešačiš kaj.
Moram pa vzet 7 dnevnega.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Torej za cono 1 in 2 te pride 7 day travel card £30.40. Če pa vsak dan posebej vzameš pa 3X£8.80 kar pride £26.40. Velja pa tudi če imaš Oyster da ti v coni 1 in 2 s kartice ne potegne več kot stane dnevna Travel card £7.30 ( if you use Oyster to pay as you go and make a number of journeys in one day, you won't pay more than the equivalent Day Travelcard.*), kar pride £21.90 seveda če imaš kartico, ki stane £5 (You will need to pay £5 deposit when you get a new Oyster card. This is refundable if you return the card.).Denar lahko dobiš nazaj, ko kartico vrneš.
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Schnappi pravi:
A ima kdo od vas, ki več hodite gor, njihovo SIM kartico. Razmišljal, da bi gorih vzel nek PREPAID in uporabljal za internet. Pa ne vem, kaj naj vzamem.

Jaz sem vzel T-Mobile, kartico dobil takoj in brez osebne ali kaj podobnega. Še v tablico so mi jo dali, nastavili vse in vklopili še cel kup nekih opcij, da sem še 2x toliko prometa dobil zastonj, kot je bilo že gori (pa še cel kup free SMS-ov sem dobil)
cheer.gif
Sem pa vzel na Oxford Street, zraven Oxford Circus postaje.
 

Schnappi

Pripravnik
31. jul 2011
102
0
16
Savinjska
po brskanju po internetu, sem našel nekaj stvari, ki bi lahko bile zanimive za 1 "easy" dan:
- Victoria Embankment
- Royal Botanic Gardens Kew
- Grand Union Canal Walk
- We will rock you muzikal
 

luka4k

Zelenc'
21. sep 2012
6
0
1
Živjo,

po različnih forumih sem bral, da je zraven Celovškega letališča britof (10min peš), kjer se da brezplačno parkirati. Vendar so te pogovori stari že kar nekaj let, zato me zanima, če kdo ve, ali je to še vedno možno?
sprasujem se.gif
 

Majstr

Zelenc'
22. jan 2013
28
0
1
Ima kdo kakšna priporočila glede ladjice za po Temzi? Bojda jih je veliko, samo kolikor imam srečo, bom glih na najslabšo nabasov
bonk.gif