Izlet v London

17. dec 2010
1.174
0
36
124
Ko boš tam. Si prvo vzami čas, da obiščeš muzej dinozavrov in potem vojaški muzej. Ne bo ti žal.
smile-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
No jaz bi izven tistih tradicionalnih (big ben, london tower, buckingam palace...) priporočal Camden Town. Še posebej za nakupe spominkov, ki so tukaj doooosti cenejši kot drugje (kake čajne skodelice so cenejše kot pri nas v trgovinah enobarvne), da se kupit tudi veliko umetniških izdelkov/spominkov, da ne prineseš domov ravno nek Made in China doubledecker.

Potem je ob kanalu cela mednarodna kuhinja, kjer lahko na različnih štantih probaš kuhinjo vsega sveta.

Pa kak izlet v Oxford, se zlekneš na travo in gledaš okoli šole, cerkve... Pa študente v uniformah in vidiš kje je Alica šla v čudežno deželo
wink-1.gif


Ahhh ja, spet bo treba it...
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.123
75
48
Kaj pa če mu (tako kot meni) za dinozavre dol visi, ob misli na vojsko pa gre na kozlanje?
Prednost Londona je v tem, da lahko vsak, ampak res čisto vsak, najde nekaj zase. Zase.

Meni osebno (po ene šestih obiskih) sicer nič posebno ne sede, preveč nagužvano, zdivjano, attention-whoring in .... kako bi rekel .... viktorijansko.
Lahko pa grem kadarkoli npr. za par dni v Pariz.

@SouthPark: Jap, Oxford je pa kul. Pa v Windsorju bi tudi lahko živel.
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Zaradi števila turistov je treba it v bolj 'mrtvih' mesecih, med tednom itd. Ker drugače te gužva res spravi ob živce, London je pač popularen, yebiga. Tudi na Camden je dobro it takoj zjutraj ko odpirajo, ker kasneje hitro postane nagužvano.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Najcenejši leti definitivno iz LJ z Wizzairom (res da je ura malo bolj pozna, a ima večina hotelov recepcijo odprto 24/7).
Timetable: https://wizzair.com/en-GB/TimeTable (ca. 50 EUR povratna karta)

Iz Lutona najceneje prideš z avtobusom.
Easy Bus http://www.easybus.co.uk/london-luton
Lahko pa tudi z vlakom.
FirstCapital http://www.firstcapitalconnect.co.uk/tickets-and-fares/international-travel/luton/

Po samem Londonu se ti splača vzeti travel card (na info in na avtomatih ti samo karto lahko naložijo tudi na Oyster):
http://www.tfl.gov.uk/tickets/default.aspx

Za ogled vseh zadev zadošča tam 4 dni, mislim da je več kot dovolj.
Sam vedno uporabljam podzemno, je pa tako da je mesto tako kot so omenili predhodniki, nabito in polno ljudi. Nikar na podzemno med jutranjo in večerno konico (dopoldan tam do 9:00 in popoldan med 16:00 in 19:00). Takrat vsaj tak občutek imam jaz, je podzemna polna, kljub temu da so vlaki dejansko po 2 min razlike.

Če sta dva se vama splača v hostel, ki so zelo ugodni, če pa hočeta bolj mir pa hotel. So pa večino povedali že predhodniki.
Pa ne pozabita: Mind the gap!
 
Nazadnje urejeno:

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.152
2.771
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik tesfalar pravi:
Kaj pa če mu (tako kot meni) za dinozavre dol visi, ob misli na vojsko pa gre na kozlanje?
Prednost Londona je v tem, da lahko vsak, ampak res čisto vsak, najde nekaj zase. Zase.

Se kar strinjam. V Londonu pomojem res vsak najde mnogo zanimivih stvari. Bil sem tam deset dni in si nisem ogledal niti ene bolj znane znamenitisti, no edino Big Ben sem slučajno videl iz avtobusa pa čez Tower bridge sem se peljal. Drugače pa tudi jaz priporočam Camden tam sem zabil kar dva dneva in zapravil kup denarja, pa še več bi ga ampak mnoge stvari žal nebi mogel odpeljati z letalom domov
uf-1.gif
jaz sem si ogledal še nekaj rock'n'rollerskih koncertov in musical, obiskal legendarni Ace caffe, kupoval v vintage trgovinah, obiskal muzej moderne umetnosti... Odvisno je od človeka ali išče neke znamenitosti ali želi začutit utrip mesta ali pa kaj tretjega- Ali pa vse skupaj. Moram spet kmalu gor je še veliko ostalo za videti in doživeti.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.371
246
63
Vidim, da so tu kar poznavalci Londona. In zato prosim za malo pomoči.
Z družino (2 +3) se bomo konec šolskega leta, zadnji teden v juniju, odpravili v London za par dni, cca 5 dni. Primarni cilj je Legoland blizu Windsorja, par znamenitosti Londona (Bridge, Tower, etc), vse prilagojeno naši najmlajši, ki bo imela takrat 2,5 leta. Verjetno bo najbolje za nas apartma, kje pa je vparašanje. Mislil sem na Camden a je čisto če center napram Windsorja.
Torej kateri del mesta bi ustrezal, še posebej ker rabimo kak park, ali kanal za otroke, pa tube blizu. Pa še to. En dan bomo šli z vlakom iz Londona na izlet na deželo, najraje na Zahod ali Jug. Kak predlog bi bil dobrodošel.
Hvala vsem.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Jaz bi predvsem počakal še par let, ker 2,5-letnik ne bo kaj veliko imel od izleta oz. mu tak ne bo jasno tričetrt stvari. Pri petih letih pa sploh ne bo več vedel, da je bil v Londonu
tongue-1.gif


Razen če hodite vsako leto po svetu in je pač letos prišel na vrsto London.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.411
1.026
113
Citat:
Uporabnik VinS pravi:
Potem imaš podobno kot pri nas kupončke za ugodna kosila in večerje, 2za1 za npr. Burger King, brezplačna "welcome" piva v pubih, če se prijaviš na njihovo mejling listo,... recimo midva sva v centru Soha v precej popularnem baru dala za 12 vodk in 6 koktejlov (bila sama, brez otrok in peš, tako da sva si pač dala duška
smile-1.gif
) mislim da 25€ (zaradi brezplačnega kupona na internetu).

nahrung002.gif
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.371
246
63
@SouthPark
Enkrat na leto gremo ven, mi pač služba to omogoča. In ja vem, da ta mala ne bo imela nič od tega, a vendar bomo šli, bosta velika dva imela nekaj. Drugače pa v London bomo pač še odšli, ko bo ta mala zrasla.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Super, lepo da voziš otroke po svetu, da ne čepijo samo na svoji njivici
zmaga.gif


Žal pa ti glede zanimivosti za otroke ne znam pomagat, edino London Eye (in upaš, da se ti otroci ne začnejo dret od strahu, ko se začnete vzpenjat
grin1.gif
).

Je pa tu zanimiv seznam: http://golondon.about.com/od/londonwithchildren/tp/FreeThingsLondonChildren.htm

Glede lokacije bivanja pa bi Camden po moje bil v redu, ker so takoj za 'turističnimi' ulicami mirne predmestne ulice, podzemna pa je direktno v Camdenu. Tam je tudi vodni kanal z zelenjem ob strani. Za glavno ulico se spomnim, da je en vrtec s precej igrali, ampak verjetno niso namenjena ostalim. Je pa tudi takoj zraven tudi ogromen park (Queen Mary?).
 

Majstr

Zelenc'
22. jan 2013
28
0
1
Hvala vsem za tele izčrpne informacije! Sem kar pressenečen nad takim odzivom
smile-1.gif


Če pa ima kdo še kaj za dodati pa kar... :D