Izlet v London

Majstr

Zelenc'
22. jan 2013
28
0
1
Pozdravljeni!

Spomladi načrtujem izlet v London, pa bi rad dobil nekaj nasvetov od tistih, ki so tam že bili.

- Najprej me zanima, kaj svetujete glede letalskega prevoznika? Kateri je najugodnejši, oz. iz kje je najugodneje leteti?
- Koliko dni predlagate, da pametno vzeti za oglede? Nekateri, ki so tam že bili so rekli, da je 4 dni veliko premalo.
- Nočitve? Kje se najbolj splača? Hoteli, hostli, ali kaj drugega?

Če se vam zdi še kaj pomembno pa kar dodajte
smile-1.gif


Za odgovore se vam že v naprej najlepše zahvaljujem !!
cheer.gif


Lep pozdrav
nahrung002.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Računaj nekje vsaj 200€ po glavi za 4 dni, to se mi zdi, da je nek miniminiminimalni budget. Jaz sem bil enkrat do zdaj za 4 dni, bom pa šel še vsaj enkrat za več dni.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
RyanAir iz Graza na Stansted (verjetno še Celovec, Benetke, Rijeka...). Od letališča do Londona (in nazaj) s avtobusom - na RyanAirovi strani je veliko ponudnikov, karte lahko kupiš bp tudi tam na letališču, vozijo na par minut. Po mestu kupiš OysterCard in z njim potuješ s podzemno ali busom. Priporočam buse, ker so manj nagužvani, pa še vidiš kaj, ko se voziš naokoli. Pa ko vidiš kaj zanimivega pozvoniš in takoj ustavi. Razen za kake večje razdalje je podzemna fajn.

Glede ogledov je preveč za napisat. Če greš sam predlagam, da si na telefon naložiš TripAdvisor in potuješ po mestu z njim. Izbereš turo, ki te zanima in te vodi naokoli, še slepi se ne more zgubit z njim. Pa predlaga ti pube, restavracije, ima vozne rede za podzemno...

Glede nočitev hostel.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Računaj nekje vsaj 200€ po glavi za 4 dni, to se mi zdi, da je nek miniminiminimalni budget. Jaz sem bil enkrat do zdaj za 4 dni, bom pa šel še vsaj enkrat za več dni.

200 kovancev skupaj s spanjem?
smile-1.gif
 

Schnappi

Pripravnik
31. jul 2011
102
0
16
Savinjska
Midva grema v London maja.

do sedaj so ugotovitve naslednje:
- najcenejši je bil Wizzair (Ljubljana - Luton), 130€ za 2, z enim doplačilom za ročno prtljago
- iz Lutona v center bova vzela povratno karto za vlak (ki jo potem koristiš za 2for1 ugodnosti)
- po Londonu bova uporabljala Oyster in pa verjetno en dan hop on, hop off kombinacijo bus + ladjica
- budget spanje je recimo Easyhotel (4 dni, cca. 270€) ali pa Slovenski dom v Londonu (župnik) 4 dni, dvoposteljna soba z zajtrkom 290€)
- dobiš tudi ceneje hotel, samo vprašanje v kateri coni in kako redoljubni so Pakistanci
smile-1.gif

- hostli niso neki drastično cenejši
- greva za 4 dni (3 polne), ni neki, ampak za prvič bo

se pa tudi jaz priporočam za kakšne dodatne info iz prve roke
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.046
2.796
113
50 eur po glavi na dan je kar minimum, brez spanja, če seveda nisi gorenjc. Lahko gre pa to tudi do precej precej več, odvisno kaj vse greš pogledat.. Aja pa meni je bilo 5 dni kar premalo.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
odvisno kaj želiš videt...za te glavne znamenitosti maš 2-3 dni čist dovolj...za prevoz kot je že nekdo omenil vzameš oyster card nafilaš in se voziš po mestu kam hočeš, letališče mesto pa krajevni bus...ne rabiš pa za podzemno nobenih voznih redov ker itak vozijo na 2-3 minute, postaja pa je itak na vsakem voglu, kako je z busi ne vem ker jih nisem uporabljal....priporočam ti obisk pubov, mogoče celo bolje kje na obrobju mesta....aja letalski pa je verjetno res najbolje ryanair, kolko mi je znano majo redno linijo london - graz oziroma celovec in je zelo ugoden...glede hotela se ne obremenjuj preveč ker boš tam itak bolj malo oziroma tam samo spiš...tak da kak bol poceni hotel al pa hostel...to je bolj al manj to....aja pa še to, če boš se vozil s podzemno, pazi na tekočih stopnica da se postaviš skrajno desno ali skrajno levo(se trenutno ne spomnim, pač glej druge) da lahko ta hitri grejo mimo
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Računaj nekje vsaj 200€ po glavi za 4 dni, to se mi zdi, da je nek miniminiminimalni budget. Jaz sem bil enkrat do zdaj za 4 dni, bom pa šel še vsaj enkrat za več dni.

200 kovancev skupaj s spanjem?
smile-1.gif

Ja čisti minimum.

Tja in nazaj se da prit za manj kot 50€ po glavi, spat pa se da tud za 20€ po glavi, torej 130€ ostalo porabiš tam. Ampak je res budget varjanta.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Svaka cast, bom rajsi tiho. Ce moram z 200 kovanci v London, sem rajsi doma in peljem drago v toplice. Ce pa potujes, da jes kot potepuski pes, spis kot klosar, potem pa ne recem.
smile-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ne spiš kot klošar, samo v hostelu, torej soba za več folka. Jaz nisem spal v hostelu, ker mi to ne leži, ampak v Easyhotelu, ki je na koncu še večja luknja, cena pa ~50€/noč za 2.
 

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Jah London je drag. Ni glih mesto za preseravanje. Sploh hrana v kakšnih bolj fensi restavracijah in spanje v fensi hotelih pride uhuhu. Tam se res še najbolj splača hostel. Imajo lepe hostle. Za jest pa fastfood.

Meni na takih potovanjih ustreza low budget varijanta, ker ne mislim dat 2000 eurov za par dni v Londonu.
 

Schnappi

Pripravnik
31. jul 2011
102
0
16
Savinjska
Easyhotel je mogoče luknja, kar se velikosti tiče, vse drugo je pa čisto ok.
V tem cenovnem rangu je še veriga Tune Hotels in pa recimo IBIS London City hotel.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Svaka cast, bom rajsi tiho. Ce moram z 200 kovanci v London, sem rajsi doma in peljem drago v toplice. Ce pa potujes, da jes kot potepuski pes, spis kot klosar, potem pa ne recem.
smile-1.gif

Sam sem za hrano porabil minimalca, ker sem hotel probat vse živo in enkrat jedel pakistansko, drugič indijsko, tretjič japonsko... Kje to čem pri nas dobit
tongue-1.gif
Vse pa dobiš za drobiž na ulici.

Sem pa bil že 3x, nazadnje par dni pred OI, kasneje tak ni bilo šanse it, ker je bilo vse razprodano, cene pa so tudi verjetno šle v vseh pubih za 2x gor
tongue-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Ja, na "štantih" in "tržnicah" se da zelo poceni in dobro jesti. Obrok po dva funta in naprej. Ne rečem, tisto tudi meni sem pa tja paše. Občasno se pa rad usedem, da sem postrežen in takrat zelo hitro prideš na 30 evrov za osebo. Recimo, ena kalkulacija izpred meseca dni, cene so zaokrožene in velja za dve osebi:

- 3 nočitve v dvoposteljni sobi (360 evrov)
- hrana, malica (310 evrov)
- prevozi (taksi, podzemna, bus, vlak) (190 evrov)
- spominki in ostale drobnarije (x evrov)
 

luknjac

Pripravnik
21. feb 2008
373
13
18
Najcenejši prevoz TRENUTNO oziroma naj rečem zastonj je sledeč:

http://www.posvetu.si/blog/2013/01/07/povratna-letalska-vozovnica/

Ni nateg, sam sem karte kupil pred 1 tednom, vendar malo dražje in sicer 2 povratni karti iz LJ za 60€. Kar se tiče prevoza iz letališča do centra, sem našel ugodno varianto preko easyjet BUS. Na spletni strani rezerviraš sedeže, cene pa od 3€v eno smer. Zelo ugodno.
Kolikor sem našel je med najcenejšimi prenočišči, kot že omenjeno slo. župnišče v Londonu. Drugače pa se zanimam za https://www.couchsurfing.org/

Sicer še sam tega nisem prakticiral, ampak bojda je super zadeva. Zadnja varianta je uporaba spletne strani www.booking.com .Vrjamem da jo vsi poznate.

Se pa pridružujem vprašanju ostalih, kaj si v 4 dneh pogledati.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik boskosi pravi:
ne rabiš pa za podzemno nobenih voznih redov ker itak vozijo na 2-3 minute, postaja pa je itak na vsakem voglu,

A res? Veš kak je fino na Tower Hillu obstat, ker pelje zadnji ob polnoči in potem pešačiš do Aldgate ter ugotoviš, da je zaprta zaradi obnove?
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Da se čisto ugodno skozi priti, sem tudi nekaj pisal na blogu: London poceni

kot je že zgoraj nekdo napisal - letalske karte lahko dobiš zelo poceni, prtljage čim manj, kaj pa rabiš za 3-4 dni? Vse tople cunje imaš na sebi, majice, perilo pa ne zavzame veliko prostora.

Hoteli: se da dobiti od hostlov do čisto lepih penziončkov za cca 60€ na dvoposteljno sobo, midva sva pa recimo za 70€(na sobo - preko Priceline) spala v hotelu Marriot s 4* tik ob Hyde Parku, 2 metro postaji od Trafalgar Square in cca 15 min peš od Soho-a.

Večina glavnih muzejev je brezplačnih, za 2 dni imaš ogromno zanimivega za videti.

Potem imaš podobno kot pri nas kupončke za ugodna kosila in večerje, 2za1 za npr. Burger King, brezplačna "welcome" piva v pubih, če se prijaviš na njihovo mejling listo,... recimo midva sva v centru Soha v precej popularnem baru dala za 12 vodk in 6 koktejlov (bila sama, brez otrok in peš, tako da sva si pač dala duška
smile-1.gif
) mislim da 25€ (zaradi brezplačnega kupona na internetu).


Tako da ja - da se skozi priti za 50/60€ na osebo na dan + prevoz recimo še 50€, all inclusive. Sicer potrebno nekaj predpriprav (če boš tam kar šel v prvo restavracijo in naročil večerjo je lahko račun hitro tudi 100€ za 2), a potem pač v miru uživaš/se zabavaš.