"Izboljsanje varnosti v cestnem prometu"

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:

Joj pametnjakovič. A ti še enkrat napišem, da boš dojel? Pa gremo počasi:

1. rekel sem, da bom plačal.

2. postavitev radarja je idiotska in je tam zgolj za polnjenje proračuna in j.ebanje ljudi v glavo

3. naj postavijo radar tam, kjer je res nevarno, da se zgodi kakšna nesreča (npr zjutraj na logu, ko otroci hodijo v šolo, ne pa ob 2h zjutraj, ko tam ni žive duše)


4. kolovratim z mediji zato, ker mi zelo najeda, da nam plavci lažejo v ksiht

5. ni govora o postavitvi radarjev na vsak vogal. Še enkrat si preberi, kaj sem o tem napisal jaz in SJVT1.




Point je v tem, da če te ne bi poslikal, ti tu tudi slučajno ne bi sikal o pomanjkanju kontrole v centru LJ.

Odšel bi mirno spat in bi te BK za pomanjkanje policajev v centru LJ (pravzaprav to celo podpiraš, ker te očitno zelo zanima, kje se pa ti dejansko nahajajo - pa ne, da bi jim rad odnesel krofe?
hysterical-1.gif
).



Veliko bolj cenim pozive k prerazporeditvi radarjev takrat, kadar to delajo ljudje, ki jih ni kamera pet minut nazaj poslikala v rit na neki drugi, ponavadi seveda totalno neumni lokaciji.



Nazadnje se je v podobno nenevarnih okoliščinah (ker se kao ni dogajalo v centru LJ) ubilo 7 ljudi. Neko nemško združenje je pa naša "dela na cestah" ocenilo kot najbolj nevarna v EU. Tudi zaradi divjih hitrosti mimo njih.



BTW: 50% prekoračitev omejitve ni ravno nedolžna stvar. Iz česar sledi, da je bil tam radar zelo upravičeno postavljen.



Prevod - nehaj se smilit sam sebi, ker smo te nekateri siti že od včerajšnjega jokanja na radio hit. Raje se iz tega kaj nauči.



In upam, da boš res plačal - včeraj si na radiu namreč grozil, da boš pisal pritožbe, dokler gre, da se boš ja lahko nekomu potožil/zjokal, da te bo razumel. Naj te razsvetlim - sodnikom/cam za prekrške je popolnoma vseeno za tvoje mnenje o potrebnosti spremembe cestne ureditve. Njih zanima samo to, kaj je tam bilo predpisano in kaj si ti delal. In na tej podlagi razsodijo. Tvojega jokanja ne bo bral nihče (aleluja!)....
 
Nazadnje urejeno:

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Če še nisi dojela, je to moja prva kazen v RS. Doslej s tem nisem imel opravka, ker vozim po predpisih.
Nisem pa še nikoli doživel, da bi ponoči na takem mestu stal radar. Pa se več ali manj vozim naokoli ponoči. Veliko tudi po tujini. Zato sem tudi napisal to. In očitno sei tudi ti ena izmed tistih, ki ne ve kaj je smotrna postavitev radarja.
Pa ne pametuj o nevem kakšni 50% prekoračitvi. Se iz tvojih postov tudi v drugih temah vidi, da si bolj za en k.urc voznik, ki nekaj pametuje drugim, sama pa niti ne veš točno zakaj gre.

In veliko ljudi poznam, ki so podobnega mnenja kot jaz glede tega. Pisal in klical sem pa zato, ker se mi je to dejansko zgodilo in bom imel tudi slikco in uro za dokaz, kdaj in kje se je to zgodilo. Ne bom pisal o nečem, česar ni bilo, ker s tem bi še manj dosegel. Pa tudi nebi pisal tega, če bi imel na grbi ne vem koliko prekrškov ipd. Imam čisto vest.

In ne vem zakaj pišeš o delu na cesti, če tam že mesece ni nobenega dela?

Pa če si malo površna pri poslušanju, naj te popravim. Rekel sem, da bom toliko časa pisal pritožbe, da bom prišel do sodnika in da povem svoje mnenje. Nisem pa rekel, da ne bom plačal tega. Je malo razlike ne? Zanimivo, da so se vsi razen engega strinjali z menoj, vključno z voditeljico.

In ja, se mi zdi, da je po LJ premalo policistov ob takih urah, zato se mi še bolj za malo zdi, da na obvoznici postavijo radar.

In ko boš imela malo več kilometrine za sabo boš mogoče še celo doumela kakšno stvar, ki jo želim dopovedat.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Voditeljica se strinja z vsakim.
smirk-1.gif


Tudi z onim Jožetom, ki vsako soboto pametuje o SLO politiki.
hysterical-1.gif




Še enkrat, ker nisi dojel:

Razlika med odraslo osebo in dojenčkom je v tem, da se prvi ne jokca po vseh mogočih vogalih, češ kakšna krivica se mu je zgodila, ker so ga dobili s prsti v kozarcu z marmelado.



Sploh pa:



Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:

Nisem pa še nikoli doživel, da bi ponoči na takem mestu stal radar.




Wtf? Torej ti prilagajaš svojo vožnjo temu, kje stoji radar? Ostali, ki smo pa baje zanič vozniki (to veš zaradi mojega pisanja po forumu
hysterical-1.gif




Pa veselo cmeranje še naprej ti želim.



PS: Na izjave "vozim ogromno", "prevozil sem že vse možne kontinente", "še celo v sanjah vozim", ... in podobne pubertetniške puhlice me že dolgo ne ganejo več (brezvezno umetno napihovanje lastne "večinine", ki je v resnici ni nikjer - kar dokazuje točno ta dogodek.press)
 
Nazadnje urejeno:

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Boš dojela, ko bo čas za to
wink-1.gif

Očitno si tudi pri drugih opravilih čisti teoretik, ne samo v vožnji. Še dobro, da se ne ustaviš na nulo pred vsakim stop znakom in iščeš točko vidljivosti
bonk.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Kaj čem pa dojet?
confused-1.gif




To, da vam nekaterim stalno uspeva napolnjevati državni proračun, drugim pa nikoli, četudi smo tudi dnevno v avtomobilu?



Dečko, to že dolgo vem. Reče se "razlika v pameti".



PS: Pozabil si zajokat, kakšna krivica se ti je zgodila, ker ne znaš brati in upoštevati prometnih znakov.
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.256
137
63
Celje
Samo ena opazka, potem letim, ker se mi ne da spuščasi v debate z nekom tako razmišljujočim... Mimogrede...a celo na radio si klical?
hysterical-1.gif
Mogoče sta te slišala g. Romšek in g. Žerjav, katera bosta sedaj vzela vse v svoje roke in naredila red na SLO cestah.



Drugače pa...pamet v glavi in sposobnost pri vožnje nista nujno premosorazmerna s prevoženimi kilometri. Pri tebi menim, da sta celo obratno-sorazmerna saj mislim, da po narejenem izpitu nisi iz sebe metal takšnih razsvetljenskih bistroumov.



Mimogrede^2...s gospo Kozarčevo zagovarjava isto stran? To ne more biti res...
crazy1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Dzexon

Pripravnik
3. sep 2007
946
0
16
Se strinjam s teboj - kot ponavadi.



Je pa precej hecno, kako se zmeraj nekdo, ki je brez dvoma kriv, potem obeša na najmanjše biljke v stilu: "Policija sploh ne skrbi za varnost, ampak samo kasira." samo, da lahko nekaj pripomni. Sem že precej sit, da se v avtomobilističnem forumu 10000x izumlja topla voda, ker to vedo že majhni otroci in ptički čivkajo, pa se vedno znova najdejo geniji, ki to vsakič znova, precej ponosni nase, brihtno ugotovijo.



Ker to ponavadi ne zaleže, se sprašujem, če ne bi bilo bolje, da bi policija z oglaševanjem začela manj inteligentni javnosti jasno kazati, da nalašč in najraje kasira, ker se potem razni "naletel sem na radar" pisci ne bi počutili preveč pametne, ko bi posiljevali s svojo prozo, ker bi že bilo vse povedano na jumbo plakatih v stilu:



"Slovenska policija. Na cestah kasiramo že x let."

"Le vozite prehitro, da bomo lahko napolnili proračun."

"Ne skrbimo za vašo varnost, le kasiramo."



Verjetno bi tudi kakšen človek več iz principa vozil po predpisih, kar bi tudi bil napredek.



Upiwaly, zate pa le tole:

simpsons_nelson_haha2.jpg




Policija je dobro opravila svoje delo, za lep delež enega poslanskega stola bo že zneslo. Sam si si kriv.
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.025
1.123
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
160 na AC pomeni priblizno 90-100m daljso zavorno pot, se ti ne zdi, da to niti ni tako majhna razdalja? In najvec smrtnih nesrec se zgodi na AC in regionalkah, ok, obstajajo pa tudi ekstremi. Sicer pa jaz nisem sel gledat tvojih starih grehov sem pa dobil obcutek, da precej rad svoje nebuloze nato zlijes na internetu, kaksna krivica se ti godi.
Največ smrtnih nesreč na AC? Kje pa ti živiš?
bonk.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.025
1.123
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Glej...kakšna je razlika, če so stali tam, kjer so stali namesto da bi stali tam, kjer bi po tvoje morali stat? Ti lahko na popolnoma ravni, široki in pregledni cesti s 120km/h narediš isto pizdarijo, kot nekdo v naselju s 60km/h, če se zgodi kaj nepredvidenega ali pa kaj zajebeš. In ko boš razumel to, se ne boš nikoli več pritoževal nad merilno in kaznovalno politiko slovenske policije...

S tem apeliram na vse slovenske "strokovnjake" prometne varnosti.
In ob tem pozabljaš na to, da se kup ljudi ponoči po naseljih vozi 100-120 ...
Pingpong med AC ograjami (če gre kaj narobe) pa niti slučajno ni primerljiv s piz..rijo, ki se ob taki hitrosti zgodi v naselju ...

Ja in kaj naj sedaj tistim? Policaji so se pač odločili, da so bili tam, kjer so bili. Pa če bi ga v naselju dobili s 70km/h (pa ne mi rečt, da se tam nikoli ne pelješ 70 ali več...), bi zopet jokal, zakaj stojijo tam, kjer pač stojijo in ne pri sosednjem križišču... Neverending story, vsaj v Sloveniji.

Avtocest pa ne tukaj zraven mešat, ker so drugo poglavje. Jaz govorim striktno o "ravnih in preglednih" magistralkah.
Če ga dobijo v naselju, nima kaj piz... In ne, po naslejih se namerno ne vozim čez omejitve ... Se pa zgodi. In če se bo in me bodo dobili, bom pač tiho in plačal.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.256
137
63
Celje
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Glej...kakšna je razlika, če so stali tam, kjer so stali namesto da bi stali tam, kjer bi po tvoje morali stat? Ti lahko na popolnoma ravni, široki in pregledni cesti s 120km/h narediš isto pizdarijo, kot nekdo v naselju s 60km/h, če se zgodi kaj nepredvidenega ali pa kaj zajebeš. In ko boš razumel to, se ne boš nikoli več pritoževal nad merilno in kaznovalno politiko slovenske policije...

S tem apeliram na vse slovenske "strokovnjake" prometne varnosti.
In ob tem pozabljaš na to, da se kup ljudi ponoči po naseljih vozi 100-120 ...
Pingpong med AC ograjami (če gre kaj narobe) pa niti slučajno ni primerljiv s piz..rijo, ki se ob taki hitrosti zgodi v naselju ...

Ja in kaj naj sedaj tistim? Policaji so se pač odločili, da so bili tam, kjer so bili. Pa če bi ga v naselju dobili s 70km/h (pa ne mi rečt, da se tam nikoli ne pelješ 70 ali več...), bi zopet jokal, zakaj stojijo tam, kjer pač stojijo in ne pri sosednjem križišču... Neverending story, vsaj v Sloveniji.

Avtocest pa ne tukaj zraven mešat, ker so drugo poglavje. Jaz govorim striktno o "ravnih in preglednih" magistralkah.
Če ga dobijo v naselju, nima kaj piz...

Zakaj pa lahko *****, če ga dobijo izven naselja? Kje je že v SLO največ smrtnih žrtev?
17758-icon_confused.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
> Doslej s tem nisem imel opravka, ker vozim po predpisih.

Nekje v enem izmed svojih postov omenjas, da se cez dan tam mimo vozis 100 km/h. Je to po predpisih?

Decva se je zlagala o 50% prekoracitvi? Cemu si takoj uzaljen in si nato najboljsi voznik ostali pa niso vredni da jih spustis na cesto?

> Pisal in klical sem pa zato, ker se mi je to dejansko zgodilo in bom imel tudi slikco in uro za dokaz, kdaj in kje se je to zgodilo.

Kaksen dokaz pa imas? Da si za 50% prekoracil omejitev hitrosti in so te dobili? S tem se jaz na radiu, televiziji, internetu in v druzbi ne bi ravno hvalil.

In tisti odsek se ni dokoncan, se manj uradno v uporabi. Mora spet za vsakim vogalom poleg radarja stati se bager, da razumes besedno zvezo nedokoncana cesta aka. gradbisce? Zato da je tam 80 omejitev ni kriva policija. Upam, da se bos sel pizdit se na kaksno ministrstvo. Ko pa prides do sodnika upam, da ti upali max mozno globo, ker tratis njihov cas. Kaj ima sodnik za prekrske s tem kje se bo postavil radar?
bonk.gif
 

ahmed

Majstr
23. sep 2007
2.435
109
63
Ce bi ga pa pred namo na radr dobili, bi pa verjetno jokal, da se tam ne more niti varno ustaviti. Pa da so semaforji ki delajo red. Da naj gredo raje na AC divjake lovit
smile-1.gif


In glede kilometrov. Veliko mi jih pravi da se raje vozi z mano (imam le 300k kilometrov) kot pa s kolegom ki jih ima vsaj 2 miljona. Baje da bolj varno vozim. Hm...
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Model, ti si resno [censored]. Kot da nebi dojel bistva, kaj hočem povedat.
A si neumen, ali samo nočeš dojet, da obvoznica ni cesta izven naselja in da je število žrtev na AC in obvoznicah neprimerno manjše kot v naseljih in cestah izven naselja? Še posebej pa je manjše ponoči.
Nisem se javno hvalil za koliko sem prekoračil. Sem vsaj fer povedal in nisem nabijal, da sem vozil 90 in bil užaljen, da so me slikali.

Pa tako govoriš, kot da bi jaz najraje videl, da policajev sploh nikjer ni. Ravno nasprotno govorim, ampak ti se obešaš samo na to, ker se mi konkretno ta postavitev ne zdi smiselna.
In pravilno si ugotovil, da ni kriva policija, da je tam omejitev. Lahko bi dali tablo 100, oziroma je sploh nebi dali in bi obveljala omejitev 100 že od prej. Ampak pametnjakovič povej - ali se bodo po tvoje policaji potem tam postavili? Sem skoraj 100% da ne. Zakaj ne, sem pa že 10x povedal.

Pa ne kvasi gluposti o gradbišču in nedokončanem odseku. Pač tam se zdaj ne dela več. In zame gradbišče pomeni ali vsaj neko zožanje ali pa občasna manevriranja kakega tovornjaka/kombija ipd. Toliko, da moraš bit pazljiv, ko vidiš tablo delo na cesti in neko omejitev. Tukaj ni nič od tega. Klanček se mi zdi celo širši od ostalega dela obvoznice.

In sodniki včasih tudi prisluhnejo, ne boš verjel. Lahko npr dobiš tudi možnost plačila na obroke, če je kazen večja in se zmeniš na koliko obrokov boš plačal. Vse to in še marsikaj se da zmenit s sodnikom. Vsaj tako opcijo je imel znanec. In tudi ni vsak sodnik privrženec plavih, tako kot ti
wink-1.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Ce krjavla nimajo 3 dni v trgovini klices potem na RTVSLO? Kaj je point je meni kristalno jasno, tebi na drugi strani pa ni jasno zakaj izlivas nebuloze po drugih medijih. Gre v resnici za taksno skrb za prometno varnost? Si nergac in tip cloveka, ki bo piskal kjerkoli te bodo dobili.

Ne vem zakaj je na vseh klancnkih omejitev 80? Ni to cudno? Imamo sama gradbisca po AC krizu potem? Pod golovcem, na brdu, iz stajerske desno na obvoznico, bi tam tudi morali postavit omejitev 130? Ker si tako super oh in sploh, vsi ljudje ne reagirajo isto, poglej kaj je bilo pod golovcem. Sam nisem imel tezav, nekateri pa so jih imeli, seveda zate bi tam lahko bila omejitev 100 na uro. Ker se ti tako mudi seveda.

Se enkrat, ce bi bil sodnik in bi prisla taksna cmera na obisk bi takoj pozabil na obroke in najmanjso mozno kazen.

In ne vem od kdaj sem privrzenec plavih? Ze kaksen teden dni nazaj je tekla debata o streljanju na voznika, kjer so nekateri spet zagovarjali drzavljansko nepokorscino in nespostovanje zakonov pa se mi zdi, da je Lost napopal video divjanja plavih. Kdaj sem pa napisal, da je to pravilno in da tega ne bi bilo treba sankcionirat?

V glavnem, lazes samemu sebi in drugim kaj je razlog tega cmeranja.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Ti si pa še večji [censored] kot schumi. Še manj dojemaš kot ostali v tej temi.
Pred namo bi me težko dobili, ker kot sem napisal, se striktno držim omejitev v naseljih, cestah izven naselja, odsekov, kjer je delo na cesti, še posebej pa v gosto naseljenem območju, ali pa npr v bližini vrtcev, šol ipd...
Če bi me tam dobili na radar, niti v sanjah nebi pomislil, da bi karkoli pisal po internetu, oziroma kjerkoli predstavljal, kaj se mi je zgodilo. Edino pravilno se mi zdi, da se radar na taka mesta postavi. Tudi se nebi pritoževal, če bi me dobili, ko bi vozil 120 tukaj kjer so me sedaj slikali npr ob dežju, megli, prometu... Ampak v teh primerih ne vozim tako. Še enkrat, da te opozorim - govora je o nočni vožnji. Po tujini se pa najbrž tudi ne vozite veliko, sodeč po vašem pisanju.

Pa mi prosim še ti odgovori, ker mi schumi očitno ne zna - zakaj nastavljajo radar ob 2h zjutraj na Logu, zakaj pa ne ob 8h zjutraj, ko otroci hodijo v šolo? Sem pa po mojem edini voznik ob tem času, ki naredi za s sabo kolono, ker ne boš verjel - vozim 50...?

V glavnem,šola je bila dobra, bom bil pazljiv od sedaj naprej še na dodatna banalna merjenja. In upal, da mi ne bo v rit priletel kak šlepar, ko bom zmanjšal na 80.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Mogoče malo slabo gledaš in opazuješ po cesti, zakaj je tam, kjer si omenjal taka omejitev.
Ne boš verjel - pred predorom golovec, kjer je 1. radar pri nas, je omejitev 100. V predoru sem po mojem eden redkih, ki peljem naprej 80, tako kot tam veli omejitev. Glede na to, da sem iz take stroke, kjer se gradijo predori, še toliko bolj vestno upoštevam omejitve v predorih.
Druge omejitve, ki si jih omenil - kaj se na tistih delih dogaja? Ponavadi iz dveh pasov gre v en pas in se potem na koncu priključiš naprej. Kaj od tega pa imamo na tem dotičnem klančku?
Prej bi postavil omejitev 80 pred izvozom za Kranj, ker veliko tujcev šviga tja in sem, ker spregledajo izvoz...

Pa pod golovcem je takrat bilo gradbišče v pravem pomenu besede. In glede na slabo označene razporeditvene table bi skoraj raje 60tablo pripopal tam...
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Se enkrat, ker se ravno striktno drzis omejitev. Zanimivo, da to pocnes vsepovsod edino na tistem odseku pa ne, ne podnevi ne ponoci.
priden.gif
Seveda, po tujini se pa ne vozimo, nismo vsi poklicni akviziterji.

Kar se pa tice 2 am in 8am. Situacije na Logu ne poznam, naceloma pa se nisem srecal veliko bedakov, ki bi ob osmih dirkali 80 po mestu, je ponavadi guzva kar pomeni skoraj neizvedljiv manever. Vec trotov, ki ga radi stisnejo pa opazim ponoci, recimo hondasi in podobni, muloti, ki se iz globala s kolegi vracajo nazaj domov ipd. Ti ponavadi se spijo ob osmih zjutraj.
grin1.gif


In ja, na tistem odseku vsi sleparji driftajo s 120 na uro! Le pazi!
hysterical-1.gif
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Bucko, poglej kaj sem napisal, govora je o ovinkih, klancinah in podobnem. Zakaj je na ovinku za juzno obvoznico ali Grosuplje 80 omejitev? Zakaj na razcepu za primorsko? Zakaj iz stajerske AC na lj. obvoznico? In potem glej cudo nezaslisano, omejijo 80 uro na se promet na odseku kjer so tebe strafal. Klanec gor in dol pa se ovinek.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Akviziter? Otrok
rolleyes-1.gif


Glede omejitev sem tudi napisal, da kar se tiče AC ponoči vozim hitreje. Vse je govora o ponoči. Na tem dotičnem odseku pa priznam, se niti enkrat nisem držal omejitve 80, nisem pa divjal. In tudi še nisem doživel čez dan(razen bo konicah), da bi srečal voznika, ki bi peljal 80. Pač ga nisem. Vedno imam po števcu malo pod 100 in se premikam tako kot ostali v prometu.
Ponoči sem pa peljal hitreje. In da ne boš preveč pameten. Šleparji vozijo tam 100+. Ne 120, ker ne gre toliko, ampak malo čez 100 pa gre...

Glede jutranje vožnje - a si spet nalašč spustil stavek, ko sem napisal, da naredim kolono, ker vozim 50? Vsaj upoštevaj vse, kar napišem.

No, in izvrstno si ugotovil - troti, ki ga raje ponoči pritisnejo, ko grejo iz globala. No, preden pride iz LJ ga stiska po Slovenski, Tivolski, Dunajski ipd... Ne samo na obvoznici in AC. Kje je potem večja verjetnost, da se nesreča zgodi, pa mislim da se boš celo ti strinjal, da v mestu.