Iz popoldanske takoj v jutranjo smeno ?

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Je to legalno, da delavec pride ob 22:00 domov (če ne štejemo prevoza...), ob 6:00 pa že spet mora na delo ?
Delodajalec je d.d.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Saj je 8 ur razlike. Kolikokrat se tudi meni zgodi, da treba kaj dokoncat in se zadeva zavlece do 20, 21, zjutraj pa spet na siht, pa me noben nic ne vprasa
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
Zakon pravi naslednje:

155. člen

(počitek med zaporednima delovnima dnevoma)

(1) Delavec ima v obdobju 24 ur pravico do počitka, ki traja nepretrgoma najmanj 12 ur.
(2) Delavec, ki mu je delovni čas neenakomerno razporejen ali začasno prerazporejen, ima v obdobju 24 ur pravico do počitka, ki traja nepretrgoma najmanj 11 ur.
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Zakon o delovnih razmerjih:



155. člen



(počitek med zaporednima delovnima dnevoma)



(1) Delavec ima v obdobju 24 ur pravico do počitka, ki traja nepretrgoma najmanj 12 ur.

(2) Delavec, ki mu je delovni čas neenakomerno razporejen ali začasno prerazporejen, ima v obdobju 24 ur pravico do počitka, ki traja nepretrgoma najmanj 11 ur.







drugače imaš cel zakon na tej strani

verjetno ti kakšne specifike določa pa še kolektivna pogodba za kakšno specifično področje.



jaz sem glih danes (spet) opravila eno maratonsko - včeraj popoldne, ponoči, danes dopoldne.. 24 ur non-stop na šihtu.
priden.gif


čisto po zakonu...
uf-1.gif






EDIT: evo, me je eden prehitel za eno minuto
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Lahko
smile-1.gif
. Mam glih ta vikend na to sceno. Načeloma ni panike, k je dobr dnar pa ker mi ni treba zgublat časa na prevozu. Pa še tak deu je, da se da zdržat tut če si mal "podrt"... Sm pa delal prej drugje, kjer je blo treba več fizično delat in sm bil ko zombi, kadar sm mel tak urnik... Tko da čist razumem, kako se počutite nekateri...
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
ksz
Men se včasih ob petkih zgodi, da sem kar direkten v soboto zjutraj, brez počitka.
cheer.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.415
113
v lokalni ostariji
tis: tukaj pa ne vem ce zdrzi vodo... namrec, ce se poskodujes med voznjo domov (ali v sluzbo) isto dobis odskodnino kod da bi se poskodoval na delovnem mestu... tak da...
 
Nazadnje urejeno:

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Saj to ni nič takšnega
grin1.gif


Jaz sem mel zjutraj fax, popoldan sem šel na šiht, potem pa zopet zjutraj na fax
grin1.gif
Ni vsak dan tak... To je cca 1-2x teden...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.388
6.553
113
Tipični slovenci.

Seveda se da! Potrpimo malo pa delimo ko živine, če pa je nasproti z zakonom pa nas ne zanima, saj se bomo prilagodili!
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
tis: tukaj pa ne vem ce zdrzi vodo... namrec, ce se poskodujes med voznjo domov (ali v sluzbo) isto dobis odskodnino kod da bi se poskodoval na delovnem mestu... tak da...

Glede tega imaš prav a bodimo realni:
nekdo, ki živi 5 minut od službe bi bli v nasprotnem lahko primoran delati veliko več kot nekdo, ki ima do doma 1,5h. Pa če še malo zakompliciram: po 12 urah v službi bi moral po tvojem takoj domov počivat, nič na kavo, nič po nakupih.

... zadeva bi bila torej neobvladljiva.