Iz dveh elektro števcev na enega

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
3x20 mas ti za 79 za celo leto?
Pri men je cca 60 na mesec.
25 pa 20 vec.

Je pa vse na web in 79 na leto ni.
Panceeke ti v nedeljo med galunicem zamenjam za 50€
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:Pri men je cca 60 na mesec.
Pri 3x20 varovalkah imam jaz manj celotni znesek s porabljeno energijo na položnici za cel mesec. Kako tebi toliko obračunajo priključno moč?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Omreznina 37, dajatve cca 8. Plus ddv

Omrezina vt 17, nt 14, obracunska 5,

In kle je moja napaka. Vse ti ni energija a se racuna iz energije in se ne spreminja glede na sr atevcev.

Se opravicujem, sem bil tut sam zaveden. Pred casom sem tuhtal a it na 3 25 in je bila razlika 20€, v teh ne energijskih vrsticah. Ampak sem neki zaj.
Delal sem primetjavo 3 20 na 3 25, dvitarifni poraba 300 vt in 500 nt
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
No ta ura se je enkrat pokvarila in sedaj imamo enotarifno merjenje, se vrtijo samo zgornje številke.

Takšne imajo na elektru najraje, ker plačujejo elektriko precej dražje kot da bi imeli enotarifni števec
evil.gif
 
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
No ta ura se je enkrat pokvarila in sedaj imamo enotarifno merjenje, se vrtijo samo zgornje številke.

Takšne imajo na elektru najraje, ker plačujejo elektriko precej dražje kot da bi imeli enotarifni števec
evil.gif

če maš dvotarifni števc in češ iti sam na enotarifno merjenj ese da urediti, izpolniš obrazec, skeširaš misli da 20 €
uf-1.gif
in to je to. Mi mamo dvotarifni števc pa smo za vklop druge tarife, z akar j eposkrbel gen-i, ker se elektro primorski ni ljubilo mogli plačat 20 €, pa obrazc rešt.

pa kolega sem kak mesec nazaj reševal ker so na E3 mislili da so vsemogočni in majo tarife take da dol padeš. Mislim tle slišiš take zadeve da ne moreš da verjameš.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
150 evrov je lepa cena za menjavo varovalke. Bi sel za podizvajalca elektru. Imajo 20% dovolj? A to ti pridejo z ekonomske fakultete zamenjat. Tam so namreč v pripravljenosti.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
zgornja cena ima 1 preveč
menjava varovalk je namreč določena s strani SODO in je identična pri vseh distribucijah
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Omreznina 37, dajatve cca 8. Plus ddv

Omrezina vt 17, nt 14, obracunska 5,

In kle je moja napaka. Vse ti ni energija a se racuna iz energije in se ne spreminja glede na sr atevcev.

Se opravicujem, sem bil tut sam zaveden. Pred casom sem tuhtal a it na 3 25 in je bila razlika 20€, v teh ne energijskih vrsticah. Ampak sem neki zaj.
Delal sem primetjavo 3 20 na 3 25, dvitarifni poraba 300 vt in 500 nt
Omrežnino, trošarino... plačuješ glede na porabljeno energijo. Če ne porabiš nič energije, potem plačaš le priključno moč. Za varovalke pa plačuješ približno 0,8 € za kW (Pri 20 A je to 7 kW oz. 6 € in pri 25 A je to 10 kW oz 9 €).
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
zgornja cena ima 1 preveč
menjava varovalk je namreč določena s strani SODO in je identična pri vseh distribucijah
Dejanske cene so (očitno je SODO naredil malce reda pri tem):
menjava varovalke med delovnim časom 37,03€
menjava varovalke izven delovnega časa 48,78 €
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana
Sej pol je prav. ena varovalka 50€

K vn vrze gre pa ponavadi folk z 2kw porabnikom se ostale faze (vticnice) probat ce "dela"

se pravi 3x50=150
grims-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
No, ta bo naslednji teden narocil mocnejse varovalke. Ali pa bo dobil stromarja v hiso, da bo vecje porabnike razbil na razlicne faze.
Ce pa imas na eni fazi celo kuhinjo (indukcija 5kw, pečica 2kw, pomivalc 2kw, bojler 2kw) na drugi fazi led razvetljavo na tretji pa tv in laptopa pa priporocam da vsak teden placas menjavo varovalk
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.460
113
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
No ta ura se je enkrat pokvarila in sedaj imamo enotarifno merjenje, se vrtijo samo zgornje številke.

Takšne imajo na elektru najraje, ker plačujejo elektriko precej dražje kot da bi imeli enotarifni števec
evil.gif

če maš dvotarifni števc in češ iti sam na enotarifno merjenj ese da urediti, izpolniš obrazec, skeširaš misli da 20 €
uf-1.gif
in to je to. Mi mamo dvotarifni števc pa smo za vklop druge tarife, z akar j eposkrbel gen-i, ker se elektro primorski ni ljubilo mogli plačat 20 €, pa obrazc rešt.

pa kolega sem kak mesec nazaj reševal ker so na E3 mislili da so vsemogočni in majo tarife take da dol padeš. Mislim tle slišiš take zadeve da ne moreš da verjameš.

Ne vem kako te stvari funkcionirajo drugod, nam je pa doslej Elektro Maribor pošiljal položnice za enotarifno merjenje. Si pač električar zapiše samo eno vrstico pa je. Sedaj sem delal prehod na E3 in sem tudi sporočil zgolj podatke iz vrstice za višjo tarifo, položnice bojo pa za enotno tarifo, če seveda kaj ne zamešajo.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Če plačuješ enotno tarifo je OK, vem pa za več primerov, ko je prišlo do odpovedi ure in so eni nesrečniki plačevali samo višjo tarifo, en srečkovič pa samo nizko...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.460
113
Sem pozoren na to kaj piše na položnici, ker imamo mesečno okrog 200 EUR elektrike in se take razlike precej poznajo.
 
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
Sem pozoren na to kaj piše na položnici, ker imamo mesečno okrog 200 EUR elektrike in se take razlike precej poznajo.

kje pa si? ker cene kilovatnih ur nso povsod iste. Kolega je letos prešaltal iz e3 na gen i (koc leta ko so meli neko akcijo) in bo glede na to kolk je e3 ju plačvel ain kolk bo genu , prihranil nekaj 200 € na letni ravni

pa če ti rata si 2 tarifno merjenje zrihtaj, ker tole je pa orng položnica. mimgrede kaj pa kuriš da ti tolk štroma skuri
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.460
113
Sedaj na E3, prej pa Elektro Maribor, osnovna oskrba 3 (doslej še nismo menjavali). Delal sem izračun preko Varcuj24.si in mi je vrglo ven, da je najcenejši zame E3, paket Udobni, kjer so cene za VT, NT in ET enake. Nisem pa želel paketa z vezavo ravno zaradi tega, da lahko spet menjam, če bi bile kje drugje cene boljše.

2 tarifno merjenje za nas ne pride v poštev ker večino energije porabimo v času VT. Kmetija, kar nekaj elektromotorjev, kompresor in 16 KW grelcev.
 
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
Sedaj na E3, prej pa Elektro Maribor, osnovna oskrba 3 (doslej še nismo menjavali). Delal sem izračun preko Varcuj24.si in mi je vrglo ven, da je najcenejši zame E3, paket Udobni, kjer so cene za VT, NT in ET enake. Nisem pa želel paketa z vezavo ravno zaradi tega, da lahko spet menjam, če bi bile kje drugje cene boljše.

2 tarifno merjenje za nas ne pride v poštev ker večino energije porabimo v času VT. Kmetija, kar nekaj elektromotorjev, kompresor in 16 KW grelcev.

petrol je možnost za kmete oz kmetije nekoliko cenejši štrom, pa še kartico si dobu za pike zbirat (in posledično nižji štrom), ko si kupoval npr nafto in podobno (ni pa to tista ki si ji naredi posameznik) .Preveri mrbit prišparaš kak €
smile-1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
RTV prispevek redno plačuješ? Pri menjavi bo elektro prijavil RTV-ju novo odjemno mesto in te najdejo.
grims-1.gif