Iški vintgar

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.407
1.017
113
Objektivno gledano, kaj pa je 5€ ali 3€ za obisk, če bodo urejene smeti in okolica?

Podoben problem so imeli pred leti v Idrijski Beli. Mi smo tja hodili za cel dan. Ko si prišel, si najprej pol ure pobiral smeti in urejal okolico...

Sedaj je urejena okolica, smetnjaki povsod, "ranger",...

Meni se grozno zdi, da ljudje ob vsej krami, ki jo nabašejo v avto za 1-urni izlet ali nekaj urni piknik pozabijo na...

...vrečke za smeti!
bonk.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.470
1.043
113
Obišči stran
Meni se ne zdi normalno, kar se dogaja zadnje cajte, da noben ne zna več za sabo pospravt. Mislim... nisem še nikol za sabo pustu smeti, vedno al pospravu al pa odnesu...

Eni ljudje so pač svinje... očitno tudi doma žvijo v svinjariji.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.885
1.271
113
Ljudje so pravi prašiči če gledaš tako naokoli. Meni je zanimivo predvsem to, da s komerkoli se pogovarjam pravi "jaz pa že nisem tak". Morda res ni, ampak če nobeden ni "tak", ne vem od kod potem toliko smeti po tleh, usranih javnih (ali službenih!) sekretov da ti kar slabo rata ipd..
BTW - A v to kategorijo spadajo tudi mentalni invalidi, ki parkirajo povsod (tudi na invalidskih mestih, čeprav niso invalidi) razen na ustrezno označenem parkirnem mestu?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.946
113
Metode s cest s pretiranimi kaznimi bi morali prenesti na to področje (no, malo manj pretirane kazni). Zaposliti kakega inšpektorja več in naj nas nadzorujejo. Očitno nam ni druge pomoči. Nadzorujejo pa naj tudi, če upravljalec, ki storitev po mojem upravičeno računa, zagotavlja mesta, kjer je možno razvrstiti in oddati smeti. Smetnjaki ne smejo biti prepolni.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Objektivno gledano, kaj pa je 5€ ali 3€ za obisk, če bodo urejene smeti in okolica?

Podoben problem so imeli pred leti v Idrijski Beli. Mi smo tja hodili za cel dan. Ko si prišel, si najprej pol ure pobiral smeti in urejal okolico...

Sedaj je urejena okolica, smetnjaki povsod, "ranger",...

Meni se grozno zdi, da ljudje ob vsej krami, ki jo nabašejo v avto za 1-urni izlet ali nekaj urni piknik pozabijo na...

...vrečke za smeti!
bonk.gif

In pri nas s Tolminskimi koriti. Zdaj pobirajo vstopnino, uredili so parkirisce, uredili samo pot po koritih, nove razgledne ploscadi....

Podpiram vstopnine, ampak samo dokler so na "simbolicni" ravni. Ko pa zacnejo obirat, je pa too much!
Podobno je tudi pri reki Nadizi. S tem da mislim da so sli tam ze predalec s parkirnino.
LP
 
Nazadnje urejeno:

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Metode s cest s pretiranimi kaznimi bi morali prenesti na to področje (no, malo manj pretirane kazni). Zaposliti kakega inšpektorja več in naj nas nadzorujejo. Očitno nam ni druge pomoči. Nadzorujejo pa naj tudi, če upravljalec, ki storitev po mojem upravičeno računa, zagotavlja mesta, kjer je možno razvrstiti in oddati smeti. Smetnjaki ne smejo biti prepolni.

Če ne bo kazni, se ne bo nič spremenilo. Ljudje dejansko s(m)o svinje. Ne morem razumeti, kako lahko prideš nekam na piknik in pustiš smeti tam. Takim bi dal eno fino globo - pol za lokalno skupnost (odvoz smeti, nadzor, urejanje okolice), pol za proračun. Potem ne bi bilo potrebno pobirati 5€.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.797
127
63
Pa ne samo zaradi smetenja. Kmetje so imeli žito zrelo za žetev, pa je bilo polno avtomobilov in to kar vsepovprek.
bonk.gif

Pa še marsikaj bi se našlo, nekateri niso mogli na domače dvorišče, ker so bili tam pač avtomobili "obiskovalcev narave".
uf-1.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Zanimivo je to, da bomo za motor plačevali 3€. Vsak bebo ve, da če prideš z motorjem nisi privlekel 5 gajb pira 10 roštiljov za enkratno uporabo, zmrznjeno vakumirano meso za žar... ampak le denarnico za kakšn sladoled in pijačo. Podobno so naredili na Vršiču pred leti. Pred tem sem se na Vršiču obvezno ustavil in šel na enolončnico in pijačo... zdaj pa odhebi. Raje se spustim do Soče in grem v tist obcestni lokal. Da mi bo en Kekec pobiral denar še za ustopnino... veš da. Torej Iški vintgar ne pridem več ;-) Zaradi prašičev, ki svinjajo in odmetavajo smeti povsod bodo tudi ob kar nekaj zaslužka in to samo zato ker se ne znajo zoperstaviti nemarnežem s redarji in visokimi globami
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.470
1.043
113
Obišči stran
Sem bil prejšnji vikend na bledu v blejskem vintgarju.

Vstopnina 4€ za odrasle, 0,8€ za otroke. Tole že meji na "luplenje" folka... Ampak majo pa res lepo uštiman...

Je blo pa pol v gostilni vintgar precej ugodna postrv, pa še hudo dobr spečena
grin1.gif
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Podobno je tudi pri reki Nadizi. S tem da mislim da so sli tam ze predalec s parkirnino.
LP

Bi reku, ja. pazi to - uradni razlog je, da želijo več obiskovalcev na kolesih in manj avtomobilov, ki "zelo onesnažujejo okolje".
bonk.gif


Ja, verjetno bodo cele družine biciklirale do Podbele. To bo to.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Pobiranja dnarja povsod ne podpiram, ce je tam sranje in premalo kant za smeti nevem kaj bo pripomoglo k temu pobiranje parkirnine, ki bi lahko bila simbolicnih 1 eur ne pa 5eur, glede na omenjeno stevilo avtomobilov je to zelo velik denar in ne sedaj ko bodo pobirali parkirnino nevem zakaj bi bili ljudje manjse svinje? Raje naj poslejo koga tja ki bo kaznoval take svinje ki puscajo za sabo vse.

V blejskem vintgarju so vsaj za ta denar naredili lesene pohodne povrsine, v iskem vintgarju bodo pa za 1000x 5eur cez vikend dodali 3 kante.
 
Nazadnje urejeno:

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
620
18
18
hja, pa ne bomo za vikend hodili v vintgar a ne
smile-1.gif


sem bil nekaj dni nazaj tam in naj za začetek raje zrihtajo tiste polne smetnjake. nabasano polni, s kupom neložene smeti. verjetno jih noben ni odpeljal že kakšen mesec.

so pa po celem vintgarju nasrani rdeči stoli, verjetno je to pripravljeno za piknike?
 

SPICEK

Pripravnik
2. nov 2007
182
13
18
Citat:
Uporabnik gufy pravi:
naj za začetek raje zrihtajo tiste polne smetnjake. nabasano polni, s kupom neložene smeti. verjetno jih noben ni odpeljal že kakšen mesec.
Snaga enkrat na teden odpelje smeti in toliko smeti se nabere v enem samem tednu, sedaj ko pobirajo parkirnino in bodo dobili dodaten denar se bodo lahko z snago dogovorili za dodatne odvoze smeti in jim plačali te dodatne odvoze smeti.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Citat:
Uporabnik guardy pravi:

Vstopnina 4€ za odrasle, 0,8€ za otroke. Tole že meji na "luplenje" folka... Ampak majo pa res lepo uštiman...

:

Ja in kaj je definicija turizma? Zrihtano, krasno in vse zastonj? Na stroške koga? Prav je da se loči z neko ceno obiskovalce na "prave turiste" in postopače, ki bi vse đabe in kateri so hkrati še arogantni in svinjajo naokoli.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.797
127
63
Smeti (črni zabojniki) pobirajo ob torkih, zabojnike za ločene odpadke(embalaža, papir...) pa ob sredah in četrtkih.
Normalno pa vsak vidi nabasane zabojnike ob nedeljah, ki jih "turisti" filajo že čez teden, kaj šele ob vikendih.
Seveda pa nihče ne odpelje tiste vrečke odpadkov s seboj v domač zabojnik!