išias

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Se strinjam. Ketonal je ok, nič drugega meni ne prime.

Drugače pa sožalje. Sem imel išjas parkrat in je to katastrofa. Najprej je potrebno odpraviti bolečino s tabletami, potem pa, vsaj pri meni, najbolj pomaga plavanje. Čim več in več dni zapored.

Recimo takole: http://www.terme-krka.com/si/sl/paketi-in-akcije/package/149

Vzameš Hotel Svoboda, ker je bazen z ogrevano morsko vodo znotraj hotela, tako da greš do bazena v halji in copatih. Potem pa tam plavaš in hrbtenico nastavljaš curkom v jakuzzijih.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
Evo,danes že hodil malo več,tudi na školjko lahko normalno sedem. :) Lase sam operem,obrijem,počasi bo. Pa baje je bla samo injekcija naklofena ... Zdaj pa po pameti naprej ...
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
To ja,al pa kasljat al pa nos pihat... Živa mora :) evo,zdaj že lahko tudi kako minuto sedim za mizo. Borimo se ... Na srečo lahko delam od doma,ker če ne,bi se mi zmešalo od dolgčasa ...
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.299
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Da malo budim temo...
Pred enim tednom me je uščipnilo v hrbtu. Bil pri zdravnici, pravi, da je injekcija zastarela metoda in mi je dala zdravila ( Doreta, Analgin in Sirdalud). V lekarni mi je rekla, da če me zelo boli, da je to majhna doza, tudi glede na navodila to drži. Sem zvečer vzel dvojno dozo, razen da sem bil dobro zadet, ni bilo nobenega učinka. V glavnem, tablete ne nucajo popolnoma nič, v bistvu je po enem tednu še slabše. Bolečina močno seva iz hrbta v levo ritnico, od tam pa v levo nogo. Hodim lahko le zelo nagnjem naprej, za razliko od teh opisov v zgornjih postih, pa me najmanj boli ko sedim ali ležim v pravem položaju. Razen emša me muči še protruzija iv diska in večja centrolevostranska hernija, to je bilo ugotovljeno 8 let nazaj.... Skrbi me, da po enem tednu ni nič bolje, ampak celo slabše in tebleti ne primejo.....
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Išias je drugače zdravi s konjskimi injekcijami B vitamina. Po enotedenskem tretmaju, bi moralo biti v redu. Ne vem pa, morda je to res zastarela metoda, ki pa je vedno pomagala.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Trije obiski pri mogyju bi morali problem rešiti in bi vse bilo le še spomin.
Ampak, ker ne boš z danes na jutri na vrsti, ti ostanejo tablete in alkohol. Mene je nekoč med dopustom dokaj solidno rešila dobra doza naklofenov in nekaj pirov. Naklofen sam ni deloval. Z B vitaminom sem tudi enkrat poskušal, ampak s tabletami. Jaz nisem opazil razlike, da bi šlo kaj na bolje. Res pa je, da je ozadje problema lahko različno. Če je vnetje, je eno, če je mišica zakrčena in stiska živec, pa drugo sranje.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Ni vse, kar po simptomih izgleda kot išias, zares išias. Meni sta pomagala 2 naklofena na dan, prva 2 dni celo 3, zvečer pa Apaurin 5 mg. In seveda mirovanje. Ker se je to zgodilo na dopustu, je dopust bil bolj miren, hoja zelo počasi in umirjeno, plaval sem lahko takoj normalno, brez bolečine, normalno sem lahko začel hoditi nekje 3 tedne po tistem ko me je zgrabilo. Enako kolesariti. 6km brez bolečin pa sem uspel preteči šele po 5 mesecih. Na MR ni pokazalo išiasa, bil je enostavno hud revmatični napad, ki je izgledal enako, izhajal pa je iz medenice.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Za nekatere probleme žal klasična zahodna medicina nima pravega odgovora in tudi sodobne fizioterapije z napravami ne.
Včasih zadošča nekaj minut ročnega dela človeka, ki ve, kaj dela.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Zelo verjetno bo ortoped postavil diagnozo, ampak zadeve znajo dostikrat bolje porihtati fiziatri, fizioterapevti v kombinaciji z manualno medicino.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
To pa tudi drži. Konec koncev je treba vedeti, kaj je notri. Poznam enega, ki so ga rihtali s fizioterapijami, toplicami, na koncu pa je nek pregled pokazal, da ima mehanski problem. Miniaturni odlomljen košček je pritiskal na živec. Njega je rešila operacija s strani nevrologa. Vse kar so počeli prej, pa mu je žal škodilo in ne koristilo.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.299
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Slabše je glede bolečine in glede hoje, saj sem čedalje bolj skrivljen in se zelo težko premikam. Bil sem pri ortopoedu, ki mi je dal še dodatne tablete, injekcijo proti bolečinam in napotnico za MR. Injekcija ni prijela, sem se komaj privlekel do avta.... Upam, da bodo vsaj tableti kaj prijeli v tem času, ko bom čakal MR, cca. 14 dni.
Aja, diagnoza je Lumboischialgia.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.835
3.858
113
Če lahko sedeš v avto in se naokoli voziš potem ti ni hudega! ;)

Drugače pri teh stvareh. Osnova je počitek (telo v položaju v katerem imaš najmanj ali sploh nič bolečin) in dejansko čimmanj gibanja če to ni nujno dokler je prisotna bolečina. Pri hrbtenici je tako da ko te začne bolet potem dobiš nepravilno držo (trpijo mišice in vretenca ter posledično živci ki primarno sploh ne) in več se mučiš na tak način slabše postaja ker ti poleg primarnega pritiska ustvarjaš še dodatne cone kjer se ti lahko pojavi vnetje.

Ko enkrat bolečina popusti pa začneš z razgibavanjem, spet postopoma da ne prideš še v en krog.
 
  • Všeč mi je
Reactions: slojanez

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Lumboischialgija je zelo podobna stvar išiasu, le da imaš bolečine še v ledveni hrbtenici. Ko se bo poznal točen vzrok bolečin ( izrastki, zdrs medvretenčne ploščice itd.), bi kak dober fiziater ali fizioterapevt znala narediti natančen program vaj, ki so prilagojene temu vzroku ter prilagoditi vzorce gibanja, saj si s dosedanjimi škodljivimi v bistvu to stanje povzročil sam. Ampak najprej, počitek, huda akutna bolečina mora preprosto miniti, da lahko zares začneš rehabilitacijo. B kompleks obnavlja poskodovane živčne poti, Naklofen lajša bolečino in vnetje, Apaurin pa je relaksans, ki relaksira mišice in tudi s tem zmanjšuje bolečino. Že ta faza pa lahko včasih traja mesece. Najdi si položaje v katerih so bolečine manjše. Hladi boleč del. Nujne zadeve so zmanjšana moč v nogi (nezmožnost stanja na prizadeti nogi) ter uhajanje vode in/ali blata. Če lahko voziš, potem si kot velika večina tovrstnih bolnikov. Pač, miniti mora s časom