išias

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
Bom še tu vprašal,ker v temi s križem ni odziva ...
A si lahko ta išiadični živec tudi prehladiš? Sem šel spilat basket s kolegi,pol pa razgret ven na kuhano za dve uri na minus 2.pol je blo dva dni v redu,zdaj pa že štiri dni hodit ne morem.samo ležim lahko brez bolečin.boli z desne strani hrbtenice v predelu križa pa dol v desno nogo. Sedenje je Mission impossible,pa včasih čutim mravljince v prstih desnega stopala ... Kitajska masaža mi malo pomaga, a še kar stiska ... sem na bolniški,ker imam sedeče delo ... 
doktorca mi hoče dat blokado, a sem rekel, da počakam do ponedeljka ...
Mam naklofene, a so bolj Blažev žegen ...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Ne, išias nima vzroka v "prehladu".

Glede na to, da poročaš, da je začelo boleti po ohlanjuju po basketu, je vzrok najverjetneje pretegnjena mišica.

Zdravilo: čiči - ups, leži in čaki. Blokada tudi ni slaba ideja - samo to potem ne pomeni, da si zdrav, ko bo nehalo boleti.

Aja - ko boš hodil na WC, poskrbi za dovolj čtiva in kakšen povšter. Ne boš prvi, ki bo našel položaj na školjki, kjer naenkrat ne bo bolelo in sploh ne boš hotel dol z nje.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
Točno to,niti na školjki ne morem sedet.ležim pa lahko kot svetovni prvak ... :)
Ampak se nič ne izboljšuje. Ko invalid, precej ne uporabnega se počutim ...
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
Jap,točno to kar piše na linku. S tem, da na MR še čakam ... moj išias po mojem izvira iz posedene hrbtenice in prekomernega športanja samo po desni strani telesa. Bowling, badminton, veslanje ...
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
Bolečina že šestti dan enaka,sedet se ne da,hodim z berglami ... kaki nasvet? Topli obkladki,segreta sol,malo izboljšajo zadevo,pol pa spet zateguje.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
Ja,to sem ugotovil,da so pouštri zadnje dni moji najboljši prijatelji ... Hvala za nasvete, borimo se.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.888
113
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
Bolečina že šestti dan enaka,sedet se ne da,hodim z berglami ... kaki nasvet? Topli obkladki,segreta sol,malo izboljšajo zadevo,pol pa spet zateguje.

A žena je kej potegnila ven bolečino. To je men tud nucal ponavadi, brez zajebancije.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Idi že po tisto blokado. Trenutno ti, predvsem zaradi bolečine, zateguje vse mišice v hrbtu, kar zadevo samo še poslabšuje. S blokado boš vsaj spal in sprostil hrbet. Z malo sreče pa ob ustreznem gibu celo sprostil živec (vkolikor je sploh stisnjen).

Pa seveda na MR - da se pogleda kaj je vzrok.

Aja - pa EMŠO preveri, zna tudi tu biti kaj narobe.
tongue-1.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
Emšo pravi 40 je pred vrati, na 15 let podlage v vrhunskem športu in zdaj 15 let sedečega dela. Enkrat mora vun vdarit. Danes sem probal malo setat, pa je malo boljše. Injekcijo dobim šele v ponedeljek lahko, prej ne delajo ... saj umiram ne,sem se malo že navadil hendlat bolečino. Samo tak, če so kaki prijemi za lažje premagovanje bolečin. Ljubljenje nazadnje ni pomagalo :) prevec gibanja bokov.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
Dobil blokado,je boljše,ni pa še optimalno. Mogoče grem jutri še po eno. Upam,da se to zrihta.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Saj pravim - slej ko prej.

Pa ni dovolj vedeti vzrok - se ga dostikrat ne da odpraviti. Bolj važno je, da se "prilagodiš" situaciji in da minimiziraš vse rizične faktorje, kot so dvigovanje s križem, nepravilno sedenje in ležanje, ter da dodaš dovolj gibanja in ustrezne telovadbe.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Če je problem mišična neuravnoteženost ali neenakomernost, potem se slej ko prej zgodi, vedno je skoraj nemogoče paziti, če ne drugo, ko bo otroka med igro dvigoval, ipd
smile-1.gif


In če človek nima nekih fizičnih poškodb, ki mu preprečujejo jačanje hrbta, potem tudi ni ovir, da ne odpravi razlogov.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.515
57
48
Kranj
Jaz sem dobil pri išiasu Naklofen, Controloc in Ketonal in sem malo probaval. Naklofen mi prime pri kakšnem nategu mišic pri išasu žal ne. Ostale dve zadevi sta še kar ok. Če lahko ležiš ni tako hudo. Meni je bilo najtežje ležati, ker se mišice ohladijo in boli ko satan. Čudno da so te pustili čakat za injekcijo meni jo je ortoped h kateremu sem prišel z nujno napotnico takoj dal. Je pa pomagala fizioterapija tako, da je po mesecu in pol končno popustilo.