išias

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Bom tule malo vskočil...

Še malo pa bomo vsi "znoreli"...

Mama , stara 84 let ima od prejšnjega tedna neznosne bolečine praktično 24 ur na dan , nekje po celi nogi od kolka do prstov..

Sicer seveda ima cel kup obrab in podobno ,ampak nekako ob manjših bolečinah in par protibolečinskih živi že lep del življenja.
Zdravnica sumi išias.

Ampak sedaj je pa res tisto na hard.

Ne morem razumeti , da ti v tem stoletju poizkušajo povedati ,da se ne da nič pomagati.

Jemlje (2x doreta +2 analgina zjutraj ) + isto zvečer.
Dejansko brez sprememb v intenziteti bolečin.

Ni je kreme ,obližev ki jih nisem kupil v lekarni vse zaman.

V sredo "pritiskam " na zdravnico in se nekako odloči da prekine jemati xarelto za kri ,in bo danes v petek dobila protibolečinsko injekcijo , in potem od ponedeljka naprej še štiri. Skupno 5 odmerkov.

Vsi nekako polagamo upe na današnji dan , in sredi dneva pride patronažna , in mama dobi dve injekciji.
Vsi v velikih upih po vsaj malem izboljšanju... NiČ !!

Sedaj pa dva dni vikenda ,ni planirano da dobi injekcijo. V ponedeljek.

A je to normalno ?? Meni ni. I še enkrat , mamo poznamo in vemo da sedaj pa je bolečina zelo blizu 10/10..
Veš kako mi je to znano, le da pri mnogo, mnogo mlajši osebi. Pomagalo ni nič, spanja nič, premikanja nič, ležanje nemogoče, kričanje in jokanje od bolečin, brez pravih občutkov v nogi, ti pa popolnoma nemočen. Injekcije niso prijele oz. mogoče malo za par ur, potem zopet nič, direktno v žilo bog ga vedi kaj ni prijelo. Zdravnikom je bilo čisto vseeno. Dajo nekaj in pojdi domov in čakaj. Na operacijo bi se moralo kljub neznosnemu stanju čakati in čakati in to ne par dni. Mesece. Oseba je praktično rekla, da ima raje šus v glavo kot trpeti še en dan. Preletali urgenc, zdravnikov, vsem se je že mešalo. Odločili smo se za samoplačniško operacijo, ker je "redni" zdravnik mirno povedal v obraz, da hitreje kot v nekaj mesecih do operacije po redni poti ne bo prišla. Oseba ima od takrat posledice in eno nogo čuti drugače kot drugo, žal se je živec očitno poškodoval. Če bi čakali dlje na redno pot, bi izgubila nogo ali pa naredila samomor.

Kaj je pomagalo do takrat, razen nič: Vročina (oseba je pretiravala, a razumem, da narediš vse, samo, da bi zmanjšal bolečine). Vroče kopeli, vroči termoforji, obliži, ki grejejo,...potem hudo močni tableti (žal ne vem kaj, itak je bilo na recept), injekcije, ampak samo za nekaj ur, bolečina je šla iz 10/10 mogoče na 8/10. Zares ali dlje pa ni pomagalo nič...žal. Se mi kar obrne ko spet začnem o tem razmišljat. Življenja nimaš več, ne moreš sam narediti nekaj korakov, ne moreš na wc, ne moreš z wcja, ne moreš stat, hodit ali ležat. Ni položaja, ki bi te odrešil neznosnih bolečin vsaj za minuto.

Kaj bi po vseh izkušnjah probal, če se ponovi...manualna terapija pri nekom, ki se na to spozna. Mogoče, mogoče lahko kaj reši ali vsaj zmanjša bolečine. Je pa težka za preživet in ne prime v parih dnevih, raje tednih. Raziskoval sem tudi tujino, kjer so znane neke metode o gelih in cryo terapijah z injektiranjem pojma nimam česa, kar naj bi reševalo probleme brez operacije, ampak nisem nikamor prišel. Ljudje kao poznajo nekoga in bla bla, vse je pa slepa ulica, ko dejansko hočeš rešitev.

Vse skupaj je eno sranje in takrat se šele zaveš, kako nemočna je medicina pri tako pogostih problemih ljudi. In kako jim je tudi čisto vseeno, da domov pošljejo človeka, ki joka od bolečin in vedo, da bolje ne bo. Še najbolje so se odrezali na urgenci, kjer sicer nimajo na dolgi rok kaj dosti naredit, ampak poizkusijo vsaj lajšat bolečino. Pelji jo na urgenco, mogoče dajo še eno injekcijo ali kakšne druge tablete. Vem, da je tu še starost problem in zdravstveno stanje. Pa ne je same puščat, ker, če je resno in vpliva še na živec v nogi, je tak človek dejansko nepokreten. Srečno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Veš kako mi je to znano, le da pri mnogo, mnogo mlajši osebi. Pomagalo ni nič, spanja nič, premikanja nič, ležanje nemogoče, kričanje in jokanje od bolečin, brez pravih občutkov v nogi, ti pa popolnoma nemočen. Injekcije niso prijele oz. mogoče malo za par ur, potem zopet nič, direktno v žilo bog ga vedi kaj ni prijelo. Zdravnikom je bilo čisto vseeno. Dajo nekaj in pojdi domov in čakaj. Na operacijo bi se moralo kljub neznosnemu stanju čakati in čakati in to ne par dni. Mesece. Oseba je praktično rekla, da ima raje šus v glavo kot trpeti še en dan. Preletali urgenc, zdravnikov, vsem se je že mešalo. Odločili smo se za samoplačniško operacijo, ker je "redni" zdravnik mirno povedal v obraz, da hitreje kot v nekaj mesecih do operacije po redni poti ne bo prišla. Oseba ima od takrat posledice in eno nogo čuti drugače kot drugo, žal se je živec očitno poškodoval. Če bi čakali dlje na redno pot, bi izgubila nogo ali pa naredila samomor.

Kaj je pomagalo do takrat, razen nič: Vročina (oseba je pretiravala, a razumem, da narediš vse, samo, da bi zmanjšal bolečine). Vroče kopeli, vroči termoforji, obliži, ki grejejo,...potem hudo močni tableti (žal ne vem kaj, itak je bilo na recept), injekcije, ampak samo za nekaj ur, bolečina je šla iz 10/10 mogoče na 8/10. Zares ali dlje pa ni pomagalo nič...žal. Se mi kar obrne ko spet začnem o tem razmišljat. Življenja nimaš več, ne moreš sam narediti nekaj korakov, ne moreš na wc, ne moreš z wcja, ne moreš stat, hodit ali ležat. Ni položaja, ki bi te odrešil neznosnih bolečin vsaj za minuto.

Kaj bi po vseh izkušnjah probal, če se ponovi...manualna terapija pri nekom, ki se na to spozna. Mogoče, mogoče lahko kaj reši ali vsaj zmanjša bolečine. Je pa težka za preživet in ne prime v parih dnevih, raje tednih. Raziskoval sem tudi tujino, kjer so znane neke metode o gelih in cryo terapijah z injektiranjem pojma nimam česa, kar naj bi reševalo probleme brez operacije, ampak nisem nikamor prišel. Ljudje kao poznajo nekoga in bla bla, vse je pa slepa ulica, ko dejansko hočeš rešitev.

Vse skupaj je eno sranje in takrat se šele zaveš, kako nemočna je medicina pri tako pogostih problemih ljudi. In kako jim je tudi čisto vseeno, da domov pošljejo človeka, ki joka od bolečin in vedo, da bolje ne bo. Še najbolje so se odrezali na urgenci, kjer sicer nimajo na dolgi rok kaj dosti naredit, ampak poizkusijo vsaj lajšat bolečino. Pelji jo na urgenco, mogoče dajo še eno injekcijo ali kakšne druge tablete. Vem, da je tu še starost problem in zdravstveno stanje. Pa ne je same puščat, ker, če je resno in vpliva še na živec v nogi, je tak človek dejansko nepokreten. Srečno.
Ko si enkrat tam, je katastrofa... Sedenje nas ubija vsak dan, pisarna, avto... Redna telesna aktivnost, vaje za hrbet, pravilna drža in kakšne fizioterapevtske vaje ko gre na slabše. Je pa treba o tem razmišljati pred poškodbo - nekateri smo imeli srečo, da se je stvar popravila v roku nekaj mesecev in od takrat poskušam furati aktiven "hrbtni" slog.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Kakšen predlog za zanesljivega nevrokirurga?!

Imam še kakšen dan potem se pa moram naročit
(napotnica stopnja nujnosti: zelo hitro)

Jaz sem sicer bil pri dr. Tadeju Strojniku, mislim da je kar dober na tem področju, je pa dosti deloval tudi v tujini, operiral in vse ostalo, Francija, Nemčija... mislim pa da je zgolj samoplačniško...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga
27. jan 2022
4.793
1.729
113
Eno podvprašanje: a dejansko pričakujete izbiranje operaterja pri takih stvareh, kadar greste "na obvezno zdravstveno zavarovanje"?

Srečni boste če bo kdo slučajno prost in vas bo obdelal prej kot v enem letu!
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Pri Bitencu imam termin v začetku januarja. Kaj bodo po pregledu odličili pa se pustim presenetit...

Za artroskopijo kolena pa sem čakal od obiska svojega zdravnika, magneta in prvega pregleda pri ortopedu dober mesec. Termin operacije mi je določil v roku 1 meseca. Torej po dobrih 2 mesecih od obiska osebnega zdravnika grem 22.12. na operacijo.

Tudi na napotnice se da prej kot v enem letu... :rolleyes:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc
27. jan 2022
4.793
1.729
113
Za artroskopijo kolena pa sem čakal od obiska svojega zdravnika, magneta in prvega pregleda pri ortopedu dober mesec. Termin operacije mi je določil v roku 1 meseca. Torej po dobrih 2 mesecih od obiska osebnega zdravnika grem 22.12. na operacijo.

Tudi na napotnice se da prej kot v enem letu... :rolleyes:
Ja, samo zbirat pa nisi mogel kdo te bo?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Tako. Nevrokirurg pravi, da bi moral že 2016 it pod nož, ko so bili prvi problemi s hernijo. Sem na čakalni listi za OP baje že konc januarja al pa začetek februarja...
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.392
113
49
Na sončni strani ALP
Čakamo na Golniku na poseg...

FB_IMG_1703238465488.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun