Ipod nano - bo vredu?

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Pozdravljeni

Moja kupuje Mp3 player, na katerem bo lahko poslušala muziko ter pogledala kakšen video. Gledala sva Ipod nano 8G. Sedaj pa me zanima, če je ta stvarca enostavna za uporabo? Kako npr spremenit video posnetek v nano format (je kakšen free konverter?) Koliko realno zdrži baterija? Je ekran dobolj velik za ogled kakšnega video - vaše izkušnje? Nalaganje vsebine verjetno ni problem preko iTunesa a ne (muzika iz mule, torrentov)?

Zraven bi kupila še dock station, da bi nanj lahko priklopila še zunanje zvočnike.

Torek, kakršnakoli informacija in izkušnje bodo prišle prav!

LP Vogel
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Applove zadeve so vse user frienldy.
wink-1.gif

Reč pa prebavi po defaultu MPEG4/H.264 video. Pretvorbe zna delat Apple Quicktime Pro (plačljiv). Za PCa pa je na voljo tudi free softver za isto reč.
http://www.videora.com/en-us/Converter/iPod/

Ogo
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Za pretvarjanje videa jst uporabljam IamTOO iPod video converter... se obnese zelo dobro. Sicer ti tudi iTunes lahko pretvori to, samo je počasnejši.
Ekranček je dovolj velik za ogled videa... sam imam classica, ki ima nekaj večji zaslonček ampak tanovi nanoti ne zaostajajo prav veliko, tako da se video komot gleda.
Preko iTunsa ni nobenga problema nalagat, ko se enkrat navadiš. Dobiš pa tudi aplikacije s katerimi lahko celotno zbirko s playlistami vred kopiraš iz iPoda na katerkoli računalnik.

V bistvu lahko namesto docking stationa (kateri znajo bit kar precej dragi - zdaj odvisno kaj imaš ogledano) povežeš iPoda s stolpom kar preko AUX vhoda.

Aja... pa obvezno kupi še kakšno nogavičko ali kaj podobnega, da bo imela ipoda notri, ker je zadnja stran kar precej občutljiva na praskice. Po drugi strani pa prednja stran preživi boga in pol
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Pozdravljrni

Ipod je doma. Sedaj pa me zanima, zakaj Itunes ne zna pretvorit wmv videa v ipod video? Itunes ga sploh noče uvozit v knjižnico, kaj šele da bi ga pretvoril?

Tisti programček IamToo ipod je plačljiv, trial verzija pa pretvarja le do 5 min videe. Obstaja kakšen free?


LP Vogel
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
jaz sem v google vtipkal free ipod video converter in mi jih je vrglo malo morje ven. tak da filmi že laufajo na nanotu.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.466
227
63
Aha, no sej sem že porihtal zadevo. Moram se ga samo še malo navadit
cheer.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
IamTOO dobiš na vsakem večjem zeljniku skrekanga... pretvarja pa vse živo
grin1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Mene pa zanima, če imajo tile iPodi možnost, da začne naslednji komad špilat še preden prvi konča, v bistvu, da se prelijeta eden v drugega. Tak primer lahko vidite pri Winampu, kjer lahko nastaviš, koliko sekund pred iztekom komada prične špilat drugi.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Aha, hvala. No, sam tolk, da približno vem, da se da, ker meni je to ful zakon.