iPhone ne dela na Si.mobilu

jakaj

Zelenc'
8. sep 2007
11
0
1
Nazaj k originalni temi
smile-1.gif


Problemi z odhodnimi klici _SO_. V povprecju, klic uspe cca. v drugo. Vcasih rata takoj, vcasih pa poskusam tudi 3x, 4x.

Ne zdi se, da je to pogojeno z lokacijo.

Kadar klic ne uspe, je to jasno po ~1 sek, tako da potem samo tapnem "Call again" in poskusim se 1x.

Ni hudo, je pa rahlo motece.

Jaka
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Sicer lepo, da se na Simobilu trudijo in to odpravljajo, samo verjetno je to na prioritetni listi tam nekje na stopetdesetem mestu. Kar je tudi prav. Teh telefonov je v Sloveniji verjetno tam okoli 20, od tega bi moralo biti manj kot pol na Simobilu povrh vsega pa uradno še niso uporabni za delovanje v drugih omrežjih (razen za gostovanje). Tako da, čemu bi se trudili za nekaj kar je itak piratstvo in še to za 5 uporabnikov?

Gostujoči uporabniki bodo pa problem tako ali tako pripisali gostovanju in ne težavam v samem Simobilovem omrežju.
 

jakaj

Zelenc'
8. sep 2007
11
0
1
Najprej ugotovis, da uporabniki lahko tudi gostujejo na Si.mobilu, potem pravis da so itak vsi, ki jih imajo, "pirati" in nima smisla, potem pa spet pravis da lahko ljudje gostujejo na Si.mobilu. Odloci se
smile-1.gif
Pa iPhoneov je _KREPKO_ vec kot 20 v Sloveniji.

Sicer pa sploh ne vem o kaksnem piratstvu sanjas. Odklepanje telefonov pac ni nobeno piratstvo.

Kar se tice Si.mobila se mi pa zdi da so probleme z dohodnimi klici kar hitro popravili. Za odhodne pa itak se nisem videl nobenega jamranja (razen svojega).
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Mislim da je jasno kaj sem mislil. Bom pa še enkrat napisal malce drugače.

"Pirati" so tisti, ki so iPhone odklenili in sedaj uporabljajo slovenske SIM v iPhonu.
Gostujoči pa so tisti, ki uporabljajo iPhone z ameriško SIM v času svojega GOSTOVANJA v Sloveniji.

Količina jamranja tudi kaže na število uporabnikov. Ni jih toliko, da bi se splačalo zadeve prioritetno reševati.
 

letecko

Zelenc'
3. sep 2007
2
0
1
Da bo mal več jamranja. Poleg sebe poznam še enega uporabnika simobila z iPhonom. Obema nama včasih nagaja odhodno klicanje. Do sedaj sem moral največ dvakrat pritisniti call back potem pa vedno deluje.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik letecko pravi:

Da bo mal več jamranja. Poleg sebe poznam še enega uporabnika simobila z iPhonom. Obema nama včasih nagaja odhodno klicanje. Do sedaj sem moral največ dvakrat pritisniti call back potem pa vedno deluje.




No, to sta zdej 2 uporabnika I-phona. Še 18 jih rabimo ...
grims-1.gif




ON topic: a je mogoče, da po odklepu pride do težav ? recimo, da stvari ne delujejo več ?

Pišem namreč zato, ker sem v Dnevniku prebral, da Apple opozarja na težave pri odklenjenih telefonih. Ali pa je to le zato, da morda koga "prestrašijo"?



Noker



p.s. kako pa se kaj obnese v praksi? Kaj je na tem telefonu toliko posebnega napram HTC 3600 ? Samo vprašam ...
 
Nazadnje urejeno:

Bitch_Muchanon

devil's bitch
21. jul 2007
1.165
0
36
Metropola
Odklep deluje normalno na 1.0.0, 1.0.1 in 1.0.2.
Če narediš update na 1.1.1 si pečen - odklep ni več možen, niti aktivacija mimo iTunesa.
Odklepaj samo preko iBrickerja+anySIMa, ker ostalo so večinoma nategi.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Jep. Apple bo verjetno z vsakim updejtom ponovno zjebal odklenjene telefone.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.346
677
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
>> Uporabnik crashednburnt pravi:
Da bi se Steve Jobs naveličal boja proti "piratstvu"?
shocked-1.gif
Nikoli!


Saj v bistvu sam celo spodbuja piratstvo... s tem, ko da na trg mobilnik oz. multimedijsko igracko, ki je ne morejo uporabljati v Evropi drugace, kot da placujejo drage roaming stroske ali pa iPhone odklenejo. Klinc pa taka globalizacija trgov
evil.gif


Ce bi Jobs oz. Apple dal na trg razlicico, ki bi delovala, tudi piratiziranja ne bi bilo ...
tongue-1.gif
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Apple točno ve, kako graditi imidž in kako spodbujati povpraševanje po svojih izdelkih. Če bi lahko iPhone kupil na vsaki Petrolovi črpalki, bi se o njem bore malo pisalo. Konec koncev gre za nišni izdelek. Pravi Apple friki si bodo iPhone že nabavili tako ali drugače. Moja germansko racionalna miselnost sicer ne najde prav nobenega razloga za takšen nakup.
Stokrat raje se držim BlackBerryja. Za sproščene trenutke pa imam E50, ki je še vedno eden najboljših izdelkov Nokie.