Iphone 5se sync kontaktov na gmail

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Kot razmeroma "frišen" apple uporabnik, imam eno vprašanje?

In sicer kako dodati nov kontakt v telefon, pa da ga "hitro" synca v googlove kontakte.

Ko sem dodal googlov račun v iphone, mi je obstoječ imenik sicer preneslo in vidim vse kontakte katere sem dodal ko sem bil še android user. Kontaktov katere sem dodal kot iphone user pa na gmail računu niso vidni.

Kak poseben postopek ali kaj za obkljukat oz. slično
grin1.gif


Hvala
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Pod Settings > Contacts si nastavi, da bo Gmail default account.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
To ni res - meni lepo synca na exchange in v gmail ... Ne rabi bit nič default. Važno je le, da je pri obeh pokljukano syncanje kontaktov v settingih od accountov in potem se pojavi. Včasih hitro, včasih niti ne, se pa vedno.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
To ni res - meni lepo synca na exchange in v gmail ... Ne rabi bit nič default. Važno je le, da je pri obeh pokljukano syncanje kontaktov v settingih od accountov in potem se pojavi. Včasih hitro, včasih niti ne, se pa vedno.

Nevem ce to drzi... ce kontakt vpises na telefonu... se vpise tja, kamor imas izbrano privzeto... enako velja recimo tudi za koledar in belezke.., v obratni smeri pa se sinhronizira.. ce vpises ime recimo preko spletnega vmesnika, se takoj sinhronizira na iPhone...

Sam od Gmaila uporabljam samo mail (sekundarni)... sem sedajle probal... in vklopil se sinhronizacijo kontaktov... vpisal en testni zaois (default imenik imam na Exchangu)... in se v Gmailu ta zapis ne pojavi... bom pustil... da vidim, ce se bo pojavil cez cas... samo dvomim... ker ravno to je smisel tega, da dolocis privzeti racun...
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Se moram popravit, sem šel gledat: včasih sem imel naštimeno eno rešitev čez adress book, pa vidim da mi ne dela več. Moram zgruntat kaj ne špila več. Je šlo pa po sissemu da se telefon sycan na exchange, ta na adress book, ta pa na google ...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Če se smem priključit s vprašanjem: a sync koledarja in imenika preko outlook.com deluje BREZHIBNO na Iphone-u?
 

ozaz

Pripravnik
5. mar 2010
113
2
18
Imam težavo s sinhronizacijo kontaktov na gmail. Kar se tiče kontaktov ki so že obstajali na gmail, mi iz iphone sinhronizira vse popravke, kontaktov, ki so na iphone shranjeni na novo pa ne.
Obstaja kakšna preprosta rešitev? Zaenkrat spremenil skoraj vse nastavitve pa ne gre :S