IKEA

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Ne vem kaj ste vi kupovali, ampak jaz vse stvari, ki sem jih kupil v Ikei še vedno uporabljam in so ok. Price performance mi je svetlobna leta pred raznimi rutarju, momaxi, lesnina (res že par let nisem nič kupoval tam), mi je pa sicer za določene stvari ok, ampak so cene za te stvari previsoke.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Dajmo najprej razčistit kaj je bilo prej - kura (Ikea) ali jajce (Momax & co.) in kdo je koga uničil?
Ikea je, če že koga - uničila vse male trgovine s pohištvom in dodatki za dom in lokalne preprodajalce poceni ali drage robe. Doma imamo 70% (včasih smo imeli še več) njihovega pohištva. Glede na ceno, ki smo jo zanj plačali odlično služi svojemu namenu. Vse kar smo kupili v Moemax (mimogrede v Avstriji so začeli s prodajo minimalno spremenjenih opuščenih Ikeinih izdelkov!!!) Dipo,... je že zdavnaj na smetišču.

Se je pa Ikea v teh 30 letih kar jih spremljam v Gradcu zelo spremenila (prilagodila) z linijo čip-šit robe in linijo višje kvalitete in cene.

Pa glede mizarjev - dobri imajo dela preko glave, slabi pa sestavljajo Ikeine stvari na domu.
 

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Prijave za obisk trgovine jim še ne delajo. Pa so rekli, da se bo mogoče prijaviti ob 9h...
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Dajmo najprej razčistit kaj je bilo prej - kura (Ikea) ali jajce (Momax & co.) in kdo je koga uničil?
Ikea je, če že koga - uničila vse male trgovine s pohištvom in dodatki za dom in lokalne preprodajalce poceni ali drage robe. Doma imamo 70% (včasih smo imeli še več) njihovega pohištva. Glede na ceno, ki smo jo zanj plačali odlično služi svojemu namenu. Vse kar smo kupili v Moemax (mimogrede v Avstriji so začeli s prodajo minimalno spremenjenih opuščenih Ikeinih izdelkov!!!) Dipo,... je že zdavnaj na smetišču.

Se je pa Ikea v teh 30 letih kar jih spremljam v Gradcu zelo spremenila (prilagodila) z linijo čip-šit robe in linijo višje kvalitete in cene.

Pa glede mizarjev - dobri imajo dela preko glave, slabi pa sestavljajo Ikeine stvari na domu.
moram rečt da sem se vedno norca delal iz ikeje dokler partnerka ni na vsak način hotela nekaj iz tam.
sedaj imava kar veliko pohištva iz ikeje in lahko rečem (razen klubske mize ki res sprejema kar nekaj "zlorabe" ampak še vedno stoji) da je večina še kot novo in brez težav.
deluje res kot en karton ampak drži.

mam pa filing, ne vem zakaj, da imajo hrvati slabšo robo. najbrž samo filing.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Kako IKEA izbira dobavitelje, razvija in testira produkte, obstaja dokumentarec Inside Ikea.


Dobavitelji postanejo zaradi količin odvisni od njih, IKEA pa vsako leto zahteva nižjo ceno, drugače dobi drugega / cenejšega dobavitelja. Razgoršek jim je včasih dobavljal:

 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.954
113
sej kvaliteta za "iste" produkte se je sčasoma precej spremenila. Večina cenejših stvari iz ikeja je samo v furnir oblepljen karton. tako da dejansko je čiš šit, ampka je lično zapakiran...in kruta resnica je da dejansko nekjer drugje za podoben denar ne dobiš podobne robe... in to jih še rešuje.

Vem za vsaj par artiklov, ki sem jih kupil pred xx leti in recimo pred x leti, in je kvaliteta padla...recimo ribba okvir, ra velik, je ratal precejšn ološ. na oko sicer zgleda isti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Se pra terminov je prostih za cetrtek popoldan :D ... Zdaj stran dela... kot kaze je prvi naval minil :p


Notification_Center.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann