IKEA

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.846
3.364
113
40
Lj
Drugače pa a ni nekdo prej rekel da je poštnina ne vem 5-10€. Za foro sem dal eno parketno podlogo za stol v košarico za 19€, to je stvar ki je ene 2kg vse skupaj, se pravi nič. Ampak dostava je pa kar 30€? Kaj je fora? Lahko kdo proba ali je samo pri meni tako visoka dostava?

 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
čudno..
Drugače pa a ni nekdo prej rekel da je poštnina ne vem 5-10€. Za foro sem dal eno parketno podlogo za stol v košarico za 19€, to je stvar ki je ene 2kg vse skupaj, se pravi nič. Ampak dostava je pa kar 30€? Kaj je fora? Lahko kdo proba ali je samo pri meni tako visoka dostava?


tebi je tole vzelo kot tovorno dostavo in ne paketno dostavo.. zakaj pa ne vem -
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Drugače pa a ni nekdo prej rekel da je poštnina ne vem 5-10€. Za foro sem dal eno parketno podlogo za stol v košarico za 19€, to je stvar ki je ene 2kg vse skupaj, se pravi nič. Ampak dostava je pa kar 30€? Kaj je fora? Lahko kdo proba ali je samo pri meni tako visoka dostava?

Ja tudi meni da tako veliko postnino.
Morda je paket dejansko velik 100x120x0.2cm.
Sam sem narocil zavese/rolo, torej je bilo tudi cez meter, pa vec kot 2kg, pa sem dal 8€ se mi zdi.
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
ja dejansko imajo tako veliko pakiranje

1615413668867.png
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.237
5.799
113
Tisti, ki se pizdite nad dostavnimi časi si ne želite, da bi imeli v tem času pri njih kakšno reklamacijo :)

Jaz imam že celo zgodbo zaradi enega podnožja za stol, ki mu je falilo kup delov

- Najprej izpolnim zahtevek za reklamacijo na spletni strani
- Čez en dam dobim na mail naj jim podam še št. naročila
- Napišem nazaj, da nimam št. naročila, ker sem kupil fizično v trgovini
- Me kliče model, se malo pogovarjava pa mi reče naj prinesem nazaj v trgovino, da mi bojo zamenjali. Ja kako pa pridem v trgovino? Ja se morate spet prijavit v čakalno vrsto :D
- Me kliče čez 1 uro isti model, da mi je narobe povedal. Da mi lahko oni brezplačno pripeljejo nov izdelek in bojo starega vzeli nazaj. Rečem ok. Dobim čez par minut na majl št. reklamacije in predvideno dostavo 8.3.
- 8.3. seveda ničesar. Kličem 10.3. Pol ure haranja po avtomatskem odzivniku, da najdem opcijo za pogovor s človekom. Dobim človeka. Razložim situacijo. Pravi, da bo preveril in poklical nazaj. Kliče nazaj čez 2 uri, da naročilo ne gre naprej, ker nimajo zaloge. Pogledam na spletno stran, zaloge kolikor hočeš.

Zdaj čakam naprej, če se bojo dejasnko blagovoljili poslat zadevo :)
 
  • Wow
Reactions: BornSkeptic

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
Tale Ikea... jaoo

doma zrisal PAX garderobne omare (cca. 7m omar). Oddam online naročilo in plačam. Po 15ih minutah mi skenslajo 9 polic za omaro, ker jih ni na zalogi in vrnejo kupnino na kartico. OK ajd.

Datum prevzetja mi dajo 9 dni kasneje. Organiziram si čas, najemem kombi in s kolegom odideva po naročeno robo. Pripeljeva v krožišče pred Ikeo (9 dni kasneje, ob 16:25) ko dobim email, da nimajo več moje omare na zalogi in mi vrnejo kupnino. WTF

Pa kako je to možno, da mi 3 minute pred prevzemom skenskajo še eno stvar? Popizditis. In zdaj doma nemorem skompletirat garderobe, še 1x moram organizirat prevoz (omare 236cm), viset moram na netu in čakat, kdaj bodo dobili zalogo omar in polic. Razočaran
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113

Saj ne da sem fan Lesnine, v resnici sem fan Ikee, ampak Graške! Ni šans da me dobiš v Ljubljansko - zadnjič je šla žena po nove zavese - 6 (z besedo šest) različnih imajo! :bonk:
 
  • Haha
Reactions: Rajc

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Pa kako je to možno, da mi 3 minute pred prevzemom skenskajo še eno stvar? Popizditis. In zdaj doma nemorem skompletirat garderobe, še 1x moram organizirat prevoz (omare 236cm), viset moram na netu in čakat, kdaj bodo dobili zalogo omar in polic. Razočaran

oddal naročilo (knjižna omarica) - artikel bil "zelen" tako v trgovini kot za dostavo. Plačam - dobim datum dostave (cca 10 dni po oddaji naročila).. en dan pred dostavo me kliče ena gospodična, da ena omara za 19.99€ ni dobavljiva in da mi bodo vrnili denar.. pa sva se en čas pregovarjala.. ona meni, da mi po protokolu mora preklicat naročilo in vrnit denar.. jaz njej, da je bila omarca ob oddaji naročila in plačilu "zelena", da me prav nič ne briga iz koliko delov je sestavljena, ker sem v košarco vrgel celo omaro.. je šla nekam vprašat (btw musko med čakanjem majo duhomorno).. njen odgovor je bil, da nič ne more naredit.. moja reakcija pa - da potem skenslam celotno omarico.. če ga bodo še malo srali pa celotno naročilo.. in da v njihovo trgovino po manjkajočo omarco tud pod razn nimam namena hodit...

v roku 3 min me pokliče (predvidevam, da vodja).. z izdelanim predlogom "manjkajočo omarco dobimo v roku 10 dni", vas osebno obvestim kdaj pride na zalogo, jo boste spet oddali v košarico, plačali 19.99€... dostavo krijejo oni"... tko da - če bo tole držalo - je OK.. še vseeno pa ostaja vprašaj v glavi kako ti lahko "zmanjka" nečesa, kar je bilo ob oddaji naročila stranke zeleno in plačano... tko "mimovrste 2"

ps.: sej more bit res smotan - biti vesel k si dobil službo, a hkrati si v **** ker delaš v reklamacijah.. so pa prijazne
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.665
3.555
113

Saj ne da sem fan Lesnine, v resnici sem fan Ikee, ampak Graške! Ni šans da me dobiš v Ljubljansko - zadnjič je šla žena po nove zavese - 6 (z besedo šest) različnih imajo! :bonk:

Dobr no, dajte jim ene 7 let da se zadeve utečejo. Prej ste bili lahko pol leta brez, zdaj ste pa že pred odprtjem navalil ko svinje v buče, tega ne bi mogle zlifrat 3 ikeje.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Po nekaj izkušnjah s hrvaško Ikeo in njihovo spletno trgovino in dostavo (na Hrvaško), vam povem, da online v Ikei ne kupim ničesar več. Kar je na zalogi, se gre osebno tja vzet in konec. Ni na zalogi, pošiljajo napačno, datumi (ki jih sami določijo!) ne držijo, skratka kaos. Vidim, da ljubljanska gre po isti poti.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.953
5.142
113
OK.. še vseeno pa ostaja vprašaj v glavi kako ti lahko "zmanjka" nečesa, kar je bilo ob oddaji naročila stranke zeleno in plačano... tko "mimovrste 2"

- kupec na samopostrežni blagajni ne poskenira vsega (jaz sem spregledal 2x2 paketa steklenih polic za regal, pa še potem sem jih hotel menjati za lesene police ker mi niso bile všeč).
- skladiščnik zaključi odpremni dokument brez da bi poskeniral vse artikle katere naloži, skenira napačne

Potem pride skladiščnik nabirati tvoje naročilo in ugotovi da manjkajo artikli. Potem ugotavljajo kje je roba in naknadno delajo inventuro artikla.

Pri nas verjetno še ni, ampak v Italiji so kasneje kar varnostniki gledali hitre blagajne pa ustavljali za pregledati račune in vsebino rudlna.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
- kupec na samopostrežni blagajni ne poskenira vsega (jaz sem spregledal 2x2 paketa steklenih polic za regal, pa še potem sem jih hotel menjati za lesene police ker mi niso bile všeč).
- skladiščnik zaključi odpremni dokument brez da bi poskeniral vse artikle katere naloži, skenira napačne

Potem pride skladiščnik nabirati tvoje naročilo in ugotovi da manjkajo artikli. Potem ugotavljajo kje je roba in naknadno delajo inventuro artikla.

Pri nas verjetno še ni, ampak v Italiji so kasneje kar varnostniki gledali hitre blagajne pa ustavljali za pregledati račune in vsebino rudlna.
Zanimive ugotovitve in prakse. V Gradcu - Avstrija nikoli nisem imel take izkušnje - mogoče pa je res nekaj na tem: bečka viner šule, nordBalkaniše abtajlung. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek
22. jul 2007
12.793
1.312
113
123
Se vidi da so se že navlekli balkanskih navad, mogoče jih je pa Mimovrste uvajal v spletno poslovanje:evil: