iGo Primo

Moby

Zelenc'
5. feb 2013
27
0
1
Primorska
Nič....vse kot poprej...spremenil. črke...vstavil kartico....zagnal...resetiral....ponovno zagnal....le črn ekran ki "klika" ko pritisnš bilokam na njem... ....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A je to navigacija v zunanjem navi boxu?

Enkrat naju je z Janchem za(j)bavalo poimenovanje kartice Storage Card ali SD. Ko sva našla pravo kombinacijo je bilo OK.

Še enkrat vprašam: zakaj ne zahtevaš potrebnih fajlov od prodajalca ali proizvajalca?
 

Moby

Zelenc'
5. feb 2013
27
0
1
Primorska
ja jutri pokličem.....kupil sem na mimovrste ....sam oni dvomim da majo kej....bom pogledal kdo je uvoznik v slo ...probal bom tudi spemenit kot si omenu SD na Storage Card al pa MMC.......kje je kartica....hmmm....v reži nad CD /DVD playerje...ihihi ne vem kak si to mislu zunanji navi box ,,,sorči ....sem še bl "bos".....ma sliki radiia je videti zgoraj... :D
Aja kere fajle pa moram vprašat...
a maplaunch,ini in sys.ini še ker??

Tnx

Upam da rešimo kej....
 

Moby

Zelenc'
5. feb 2013
27
0
1
Primorska
poskusil bom še 1x tako da og nekje poberem ker drug igo primo in
vse še 1x probam....mogoče ker ve kje za ok in preverjen oz. delujoč primo oz, njegov torrent
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zunanji navi box je črna škatljica, vezana zadaj na radio z enim debelejšim kablom - očitno je tvoj integriran. na prejšnji strani sem ti že dal linke do proizvajalca, tam so tudi linki do zastopnika v SLO, ali pa stric Gugl, ti da kot drugi al tretji zadetek.

Maš edino en "mali" problem, ker zastopnik prodaja navi programe posebej in mu je verjetno v interesu, da ti to proda ne pa šenka, zato bo kitajski proizvajalec pravi naslov - napiši da že imaš legalni program, ampak ga naprava ne sprejme in rabiš nastavitve za na kartico.
wink-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.355
688
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Evo napredek! Po naključju se mi je (za svoje potrebe) na mail oglasil nekdo z modelom CASKA CA 1621G in ima original SD z navigacijo (Primo). Predvidevam, da ima tvoj model kljub drugi oznaki, enako politiko nastavitev, saj ima podobne sistemske specifikacije. Zanimivo je to, da je original Primo naložen direktno na root SD kartice, torej ni v nobeni nadrejeni mapi. To sem videl prvič na kateri koli iGO verziji..torej, če deluje po enakem sistemu, potem naredi tako, da celotno vsebino mape RTNavi povlečeš ven iz mape in jo premakneš direkt v root SD kartice. Zagonsko datoteko mobilenavigator pa preimenuj MobileNavigator

snemi si še tale paket v katerem so še nekatere relevantne datoteke za zagon aplikacije. Odpakiraj in vse datoteke skopiraj direkt na SD. Nato vstavi SD v napravo in preveri, če bo kaj efekta!

malo za lažjo orientacijo, takle mora zgledat vsebina SD (če imaš zraven mapo SAVE jo pobriši!):

 

Moby

Zelenc'
5. feb 2013
27
0
1
Primorska
Na hitro sem naredil kot si napisal,,,,skopiral direkt iz mape na root ,razpakiral tvoj file ustvarit sem moral prvo novo mapo ker drugače mi ni pustilo direkt razpakirat na root in v njo skopirat ,nato preložil ven na root....,datoteke sem imel že preimenovane.....vložil SD v napravo ....in prižgal....pognal program po resetu navigacije....in eureka......pojavil se je screen CASCA navigacije....ter oknce da mu fali oz. ni pravi nek voice log file...moram čekirat za kaj gre.........po kliku na ok ...in. po daljšem nalaganju ter iskanju(prvi zagon) navigacija zalaufala in Dela !! Tudi gasovna navigacije je v Slo jeziku in dela...
Torej problem je bil da kot si rekel.....mora bit vse naloženo direkt na root.

Bom v kratkem v miru vse še steiral in naložil še nove mape in POI ter buildngs.

Janch vsa čast in zahvala za nasvete ,fajle in pomoč.

BTW iz fabrike kamor sem poslal pred nekaj dnevi maile z prošnjo za pomoč ni do danes še nobenega odgovora.


Hvala še 1x za pomoč
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.355
688
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Super, another one bytes the dust!
smile-1.gif


glede napake verjetno misliš to, da ti je javilo napako "unsupported voice". To rešiš tako, da daš v sys tele vrstice:

[sound]
csv_voice_enabled=1


aja še nekaj..daj naredi mi/nam uslugo in preveri, če ti bo zagnalo navigacijo brez teh dveh datotek :

NAVI_MAP.cfg
touch.cfg

ker dejansko ne vidim razloga, da so zraven..in pa še maplaunch.ini datoteka mi je čudna, če pogledamo prvo vrstico, kjer so neki hieroglifi:

[¿­Á¢µÂµ¥º½]
path = MobileNavigator.exe;
bmpiconpath = ui\navione.bmp;
showname=;

probaj spremenit to v recimo:

[Primo]
path = MobileNavigator.exe;
bmpiconpath = ui\navione.bmp;
showname=;

da vidimo če bo delalo vseeno!
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Tole našel:

[*navigation software name*] - just a name not really changes anything - ( samo ime ki ne spremeni ničesar)
path = *EXE name*.exe; - the path for the executable file that runs the navigation software - (pot do zagonske datoteke)
bmpiconpath = *file name*.bmp; - the path for the icon of the software - ( pot do ikone navigacije)
showname = *Display name*; - the name that will be displayed on the screen - ( Ime bo prikazano na zaslonu)

Torej je lahko namesto tistih čačk katerokoli ime in ne bo spremenilo ničesar
smile-1.gif
 

Moby

Zelenc'
5. feb 2013
27
0
1
Primorska
Zanima me če obstaja kakšna novejša preverjena in delujoča verzija IGO primo ...jaz imam V9.6.2.209584 oktober 2011.
TNX
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
A je kdo opazil pri novem Primu, da mu v informacijah o GPS signalu ne prikazuje satelitov in tistih stolpcev kakovosti signala, le pise jakost (srednja, visoka,...)? Ali je to samo pri meni problem? Sicer nimam nobene veze za uporabo navigacije, ampak me zanima, ce imam samo jaz kaksno napako.
Bi pa vprasal se nekaj, ceprav ne spada v to temo. Je mozno, da xTAB-50 po posodobitvi programske opreme drugace vidi pot do sd kartice, kot prej? ker sem imel prej zemljevide na kartici in pot doloceno v sys.txt, po posodobitvi pa jih ne najde vec, pa sem poizkusil ze kar nekaj varint, vendar ne gre. Mi lahko kdo, ki mu delauje, sporoci kaksno pot naj vpisem?

Hvala, LP!
Rok
 

kva123

Pripravnik
24. dec 2010
198
0
16
Meni s tem v sys.txt prikazuje stolpce:

[gps]
source="nmea"
set_messages=0
background_navigation=1
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.319
1.342
113
Nisem še vsega prebral, tako da ste o tem mogoče že govorili.
Na Sasmung galaxy tabu 2 (P5110) imam težavo s primotom. Ko zaženem igo mi naprava skoz išče satelite, čeprav ko pritisnem na satelit normalno najde popolno satelitov, nikakor pa se ne poveže na nobenega od njih.

Če satelite preverim z GPS monitorjem pa na isti lokaciji takoj poveže vse satelite,....
Kje je finta?
 

smiley

Zelenc'
9. jun 2009
20
0
1
Zdravo,

eno zahtevno vprašanje
bonk.gif
Le kaj bi še lahko bilo.... prosim za nasvet...

Edit... ko se peljem kaže hitrost in vse, razen višine ni pri ikonici tiste gore niti v meniju...nikjer da bi vedel na koliko m sem!
smile-1.gif

Hvala,
LP
 
Nazadnje urejeno: