Idiotizmi 4. Janševe vlade

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
17.597
4.936
113
Sej so napisali da bodo dvignili original zastavo ki je bila razvita na triglavu ob osamosvojitvi, tista ni imela grba ker se takrat še ni vedelo kaj bo vpisano v ustavo oz. kakšen bo grb. Tehnično je torej to ruska zastava. Da so se grb spomnili 5 min prej preden so dejansko imeli prvo proslavo ob osamosvojitvi je čista šlaparija, eni so ž takrat navijali za domobransko verzijo (orel v grbu). Tako da če se bo zastavo brez grba obešalo je celo ustavno sporno, ker to ni slovenska zastava in norčevanje iz državnih simbolov je kaznivo dejanje.

Konice za praporjev se pa jasno lahko tudi iz danes na jutri zamenja, fleksarca pa to. Zvezde se pa odreže če so del praporja (ponavadi so bile del vsake enote NOB) enako praproščakom na uniformah zvezde izrezat pa luknjo pustit. Boljše luknja namesto zvezde, za nedvomno "vrhunski" program proslave bo taka klošarija čisto ok.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Samo Svoj

mistique

Guru
16. jun 2009
16.761
3.782
113
Malo razmišljam za naprej in sem našel eno ugodno varianto za ovekovečenje "majkemi" vlade. Tole so lahko Ivan, Kaco in Rončević v enem...če pa se ne odpravita v Turčijo na dopust, pa še v tem mandatu tudi Đeri in Anži.

1782150347474.png
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
18.828
6.938
113
Kacin: Na državni proslavi so zaželeni vsi, "ki jim je Slovenija intimna opcija"


Kako je pa Novi slovenski zavezi (domobranci) Slovenija intimna opcija? Janša jih je umestil v odbor za državne proslave, čeprav predstavljajo stran, ki je prisegla Hitlerju, ki je imel cilj uničiti ne samo slovensko deželo, ampak slovenski narod.


Državnost današnje Slovenije temelji na protifašističnemu boju. Zanimivo, da novo vlado to tako zelo moti.


In od zvezd je dovoljena samo Davidova.

Tale 'razvojno naravnana' vlada je res razvojna v letu 1945.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Utisevalec in B81

Gatto

Guru
19. jul 2007
19.670
814
113
tu in tam
Kacin: Na državni proslavi so zaželeni vsi, "ki jim je Slovenija intimna opcija"


Kako je pa Novi slovenski zavezi (domobranci) Slovenija intimna opcija? Janša jih je umestil v odbor za državne proslave, čeprav predstavljajo stran, ki je prisegla Hitlerju, ki je imel cilj uničiti ne samo slovensko deželo, ampak slovenski narod.


Državnost današnje Slovenije temelji na protifašističnemu boju. Zanimivo, da novo vlado to tako zelo moti.


In od zvezd je dovoljena samo Davidova.

Tale 'razvojno naravnana' vlada je res razvojna v letu 1945.
A je kdo kaj drugega pričakoval?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
17.597
4.936
113
Od kod točno si pa to povleku?

Deklarirani glasni antifašisti so bili še najmanj za samostojno državo. Imaš milijon citatov iz '90/'91.

Razen če smo narobe razumeli kot to kaj je od koga intimna opcija.
Zgodovinska dejstva pač, slovenija bi se pa glede na plebiscit lahko "izločila" iz juge čisto legalno in tako je tudi bilo. Potem se je našlo par osebkov ki so na vsak način želeli vojno in smo dobili tistih 10 dni pa par 10k veteranov ki so se večinoma "martinčkali". Meje še danes niso določene uradno BTW, takrat je bil v beogradu predlog za odcepitev ki bi mejo določal fiksno ... tko je pa vmes še hrvaška šla na svoje ni ni bila zavezana na jugo sporazume ...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
17.180
10.945
113
Zgodovinska dejstva pač, slovenija bi se pa glede na plebiscit lahko "izločila" iz juge čisto legalno in tako je tudi bilo. Potem se je našlo par osebkov ki so na vsak način želeli vojno in smo dobili tistih 10 dni pa par 10k veteranov ki so se večinoma "martinčkali". Meje še danes niso določene uradno BTW, takrat je bil v beogradu predlog za odcepitev ki bi mejo določal fiksno ... tko je pa vmes še hrvaška šla na svoje ni ni bila zavezana na jugo sporazume ...
Odloc se kaj bi rad povedal. Kot pises se je slovenija odcepila legalno.

Teh par osebkov ki je zelelo vojno pa je sedelo v Beogradu in so ze pred razglasitvijo samostojnosti spisali ukaze za bojno delovanje enot JLA v primeru razglastve samostojnosti.

O martinckanju si pa zasluzis da ti samar stisne vsak od svojcev ki je koga izgubil v tej vojni.