Idiotizmi 4. Janševe vlade

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
17.597
4.921
113
Sej so napisali da bodo dvignili original zastavo ki je bila razvita na triglavu ob osamosvojitvi, tista ni imela grba ker se takrat še ni vedelo kaj bo vpisano v ustavo oz. kakšen bo grb. Tehnično je torej to ruska zastava. Da so se grb spomnili 5 min prej preden so dejansko imeli prvo proslavo ob osamosvojitvi je čista šlaparija, eni so ž takrat navijali za domobransko verzijo (orel v grbu). Tako da če se bo zastavo brez grba obešalo je celo ustavno sporno, ker to ni slovenska zastava in norčevanje iz državnih simbolov je kaznivo dejanje.

Konice za praporjev se pa jasno lahko tudi iz danes na jutri zamenja, fleksarca pa to. Zvezde se pa odreže če so del praporja (ponavadi so bile del vsake enote NOB) enako praproščakom na uniformah zvezde izrezat pa luknjo pustit. Boljše luknja namesto zvezde, za nedvomno "vrhunski" program proslave bo taka klošarija čisto ok.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Samo Svoj

mistique

Guru
16. jun 2009
16.763
3.784
113
Malo razmišljam za naprej in sem našel eno ugodno varianto za ovekovečenje "majkemi" vlade. Tole so lahko Ivan, Kaco in Rončević v enem...če pa se ne odpravita v Turčijo na dopust, pa še v tem mandatu tudi Đeri in Anži.

1782150347474.png
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
18.828
6.933
113
Kacin: Na državni proslavi so zaželeni vsi, "ki jim je Slovenija intimna opcija"


Kako je pa Novi slovenski zavezi (domobranci) Slovenija intimna opcija? Janša jih je umestil v odbor za državne proslave, čeprav predstavljajo stran, ki je prisegla Hitlerju, ki je imel cilj uničiti ne samo slovensko deželo, ampak slovenski narod.


Državnost današnje Slovenije temelji na protifašističnemu boju. Zanimivo, da novo vlado to tako zelo moti.


In od zvezd je dovoljena samo Davidova.

Tale 'razvojno naravnana' vlada je res razvojna v letu 1945.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
19.670
814
113
tu in tam
Kacin: Na državni proslavi so zaželeni vsi, "ki jim je Slovenija intimna opcija"


Kako je pa Novi slovenski zavezi (domobranci) Slovenija intimna opcija? Janša jih je umestil v odbor za državne proslave, čeprav predstavljajo stran, ki je prisegla Hitlerju, ki je imel cilj uničiti ne samo slovensko deželo, ampak slovenski narod.


Državnost današnje Slovenije temelji na protifašističnemu boju. Zanimivo, da novo vlado to tako zelo moti.


In od zvezd je dovoljena samo Davidova.

Tale 'razvojno naravnana' vlada je res razvojna v letu 1945.
A je kdo kaj drugega pričakoval?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
17.597
4.921
113
Od kod točno si pa to povleku?

Deklarirani glasni antifašisti so bili še najmanj za samostojno državo. Imaš milijon citatov iz '90/'91.

Razen če smo narobe razumeli kot to kaj je od koga intimna opcija.
Zgodovinska dejstva pač, slovenija bi se pa glede na plebiscit lahko "izločila" iz juge čisto legalno in tako je tudi bilo. Potem se je našlo par osebkov ki so na vsak način želeli vojno in smo dobili tistih 10 dni pa par 10k veteranov ki so se večinoma "martinčkali". Meje še danes niso določene uradno BTW, takrat je bil v beogradu predlog za odcepitev ki bi mejo določal fiksno ... tko je pa vmes še hrvaška šla na svoje ni ni bila zavezana na jugo sporazume ...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
17.180
10.951
113
Zgodovinska dejstva pač, slovenija bi se pa glede na plebiscit lahko "izločila" iz juge čisto legalno in tako je tudi bilo. Potem se je našlo par osebkov ki so na vsak način želeli vojno in smo dobili tistih 10 dni pa par 10k veteranov ki so se večinoma "martinčkali". Meje še danes niso določene uradno BTW, takrat je bil v beogradu predlog za odcepitev ki bi mejo določal fiksno ... tko je pa vmes še hrvaška šla na svoje ni ni bila zavezana na jugo sporazume ...
Odloc se kaj bi rad povedal. Kot pises se je slovenija odcepila legalno.

Teh par osebkov ki je zelelo vojno pa je sedelo v Beogradu in so ze pred razglasitvijo samostojnosti spisali ukaze za bojno delovanje enot JLA v primeru razglastve samostojnosti.

O martinckanju si pa zasluzis da ti samar stisne vsak od svojcev ki je koga izgubil v tej vojni.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
22.391
14.823
113
kod Džej-Zija
Še dodatek: Slovenija v okviru sukcesije (ki se sicer bolj ali manj zaključena) trdi in s svojo pozicijo je tudi uspela v mednarodni skupnosti, da se NI odcepila, ampak da je z razglasitvijo slovenske samostojnosti Jugoslavija razpadla. Če bi šla teza o odcepitvi skozi, potem Slovenija v okviru sukcesije ne bi bila upravičena do nasledstva kot ena od pravnih naslednic Jugoslavije.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
21.636
11.211
113
Še dodatek: Slovenija v okviru sukcesije (ki se sicer bolj ali manj zaključena) trdi in s svojo pozicijo je tudi uspela v mednarodni skupnosti, da se NI odcepila, ampak da je z razglasitvijo slovenske samostojnosti Jugoslavija razpadla. Če bi šla teza o odcepitvi skozi, potem Slovenija v okviru sukcesije ne bi bila upravičena do nasledstva kot ena od pravnih naslednic Jugoslavije.
In to je tudi kontekst Kučanove izjave, da odcepitev Slovenije ni bila njegova intimna opcija, ki jo zdaj beremo po bebavih plakatih. V tistih časih praktično ni bilo Slovenca, ki bi bil proti samostojni Sloveniji. Med politiki je dal prav vsak izmed njih svoj kamenček v mozaik in se mi zdi to prepucavanje zdaj noro.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
21.636
11.211
113
Odloc se kaj bi rad povedal. Kot pises se je slovenija odcepila legalno.

Teh par osebkov ki je zelelo vojno pa je sedelo v Beogradu in so ze pred razglasitvijo samostojnosti spisali ukaze za bojno delovanje enot JLA v primeru razglastve samostojnosti.

O martinckanju si pa zasluzis da ti samar stisne vsak od svojcev ki je koga izgubil v tej vojni.
Ali po vojni, bodisi zaradi dveletnih pritiskov ali likvidacije, ne bomo nikoli izvedeli. Po njegovo smo bili zelo blizu totalne vojne. Bili so mnogo pred tem nočni klici, ko je telefon samo dvakrat pozvonil, izginotje za par dni in po tem kreg z mamo. Spomnim se samo, da ji je rekel, verjem mi, da se ne kurbam, ampak kaj pa delam ti pa ne smem povedat. Šlo je seveda za mojega VD očeta in njegovo vlogo v manevrski strukturi in švercanju orožja za TO.
Tko da mogoče se je Utisevalcev foter martinčkal, mnogi se niso.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
16.763
3.784
113
V tistih časih praktično ni bilo Slovenca, ki bi bil proti samostojni Sloveniji.
Ne samo Slovenca. Sosed bosanđero je bil poln dvomov o tem kaj naj naredi. Sta potem oba z ženo stisnila DA!
Na osebnem nivoju nikomur ne morem očitati, da ni glasoval za. Veliko je bilo strahu, dezinformacij,...Nekateri (del njih zaposlenih v vojski, drugi pa so pustili službe) so se odpravili "domov, na jug", kasneje umrli v vojni, drugi so vojno preživeli a obžalovali, da niso ostali v Sloveniji...močne zgodbe.
Naj dodam, da so se z izbrisom nekaterim strahovi spremenili v neverjetne krivice. Izbris je res nepotreben fail, ki bo zame vedno v istem stavku, kot osamosvojitev in kaže na to, da je v slovenski politiki vseeno prisotna tudi neka druga struja, ki ji manjka modrosti in človečnosti.
 

dask

Majstr
21. sep 2023
991
1.136
93
Nisem dost se poglabljal v izbris, ampak a niso imeli kar nekaj možnosti uredit statusa pred izbrisom? Vprašam, ne provociram.
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
10.675
5.112
113
To je večna dilema in nekateri so res imeli možnost izbire in se niso odločili za Slovenijo, VENDAR ali je 10 letni otrok res kriv za svoj izbris? Bilo je nekaj preračunljivcev in veliko tistih, ki so po nepotrebnem "našpukali".
 
  • Všeč mi je
Reactions: mistique in Matey