Hyundai i20 ali kak podobn jajčk...

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.407
15.383
113
Citat:
Uporabnik flip pravi:
Najprej se naj odloči kako velik avto sploh kupuje. Sicer sem bil sam na istem, začel gledat polo,corsa in podobne, potem pa sem vzel rajše malo večji avto.

Ja sej to. Dejansko se zdaj ne gleda enega avtomobila ampak recimo 3-4 (kar je bil tufi namen tega topica) pa še vedno dopuščam možnost, da se na koncu najde oz. izbere nekaj popolnoma drugega (večji avto kot planirano, coupe, itd)
bonk.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.229
9.413
113
EU
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Končno ena z okusom!

Mu pa manjka recimo navigacija pa DAB+ radio, ker se kupuje za 10 let.

JeBeSh ugrajeno navigacijo.....garmin/iGo pa pašniki......v 1 uri maš zrihtano tatamata......za updejtat vgrajeno navi pa 100 in en problem...

Kupiš garmina za 10let

Soseda na Meganu ima vgrajeno navigacijo in ji stalno kaže, da se peljemo po travniku zraven ceste
hysterical-1.gif


Na vprašanje o nadgradnji pravi, da pooblaščenec hoče za to 100€, a novi Garmin stane približno toliko in se ji ne izplača.
Tako da še naprej vozi po travniku
evil.gif

Jaz imam navigacijo na telefonu, žena na tablici, tamlajša tudi na telefonih.
Ko se z avtom odpeljemo vsi štirije na špric....eeekhm.... na kavo, imamo s seboj štiri navigacije. Avto nima svoje, in če bi jo imel bi verjetno kazal da se vozimo po travniku ...do gostilne
grims-1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.229
9.413
113
EU
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Torej - za mojo "boljšo" polovico se kupuje en manjši jajc od avta. Trenutno je na prvem mestu za nakup nov i20 in me posledično zanimajo morebitne izkušnje alter uporabnikov in pa še kak predlog za kakšno drugo primerljivo vozilo, recimo da ima budget zgornjo mejo 15k€.

Btw - imamo na forumu koga, ki prodaja hyundaie?

Že vnaprej hvala za vse info & LP
pozdrav.gif
Za i20 imajo sedaj nekakšno akcijo, slišim po radiju reklamo.
Zakaj ne vzameš i20 z x-om. Torej ix20. Sedenje je visoko, za tvojih 15K€ se dobi kar solidna oprema.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Samo korejc lover lahko leta 2016 priporoča garmina pripopanega na steklo.
hysterical-1.gif


Avti ki so tehnično dovršeni letu v kateremu živimo (pa tudi takšni kjer gre v osnovi za 8 let star model) dandanes ponujajo app connect ali android auto kjer ti lepo "preslika" telefon na infotaiment.

 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
OK pa ne navigacijo, tudi BT ne potrebujete, ker lahko telefon v eni roki držite, v drugi čik, vozite pa s k.... - pa šalo na stran. Jaz če bi danes kupoval nov avto za 10 let je vgrajena navigacija, radio DAB+, BT, avtomatik mus.
V bistvu imam ravno s tem problem, ker sem pred 7 leti kupil avto s skoraj vsem tem in sedaj nimam motivacije za zamenjavo. Prej sem menjal na dve leti, ker mi je vedno nek "bombonček" manjkal.
Itak pa lahko pol funkcij ne uporabljaš, enako kot klimo moji starši, ampak enkrat na leto pa poplača vse stroške!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.868
5.623
113
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Samo korejc lover lahko leta 2016 priporoča garmina pripopanega na steklo.
hysterical-1.gif


Avti ki so tehnično dovršeni letu v kateremu živimo (pa tudi takšni kjer gre v osnovi za 8 let star model) dandanes ponujajo app connect ali android auto kjer ti lepo "preslika" telefon na infotaiment.


Lej svoje čase sem navigacijo rabil 24/6 na teden......in me ne bo noben prepričal da mi nek Ajfon al pa Droid približek ki se nekam "preslika" odigra boljšo vlogo od namenske garmin ali TomTom itd navigacije....

Take približke kot si jih ti predlagal uporabljajo samo taki drekci pekci ki jim to pač pomeni da se pripeljejo da lokalne kafane in so zarad LCD zaslončka na armaturi pač glavni na vasi....

Lahko da pa je to pač zadnji hit......tam čez Trojane
hysterical-1.gif


Garmin-TomTom-iGo je še zmeram zakon...pač ker je namensko narejeno za NAVIGIRANJE
cheer.gif


Če pa ne verjameš......lej audi A4 sredi Dunaja......prvo kot prvo je lastnik porabil 5min da je z vrtečim knofom vnesel naslov......drugo kot drugo je bil pa še napačen ker karta ni bila up to date..... z garminom z up to date karto sem se mu pa smejal iz zadnjih zicov.....in sem že pol ure prej vedel da se pelje v napačno smer
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.868
5.623
113
Pa če bo kdo kupoval garmina.....vzameš model z "smart link-om" povežeš z mobitelom in maš "DAB+"

In si....glavni na......cesti
grin1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.868
5.623
113
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Soseda na Meganu ima vgrajeno navigacijo in ji stalno kaže, da se peljemo po travniku zraven ceste
hysterical-1.gif


Na vprašanje o nadgradnji pravi, da pooblaščenec hoče za to 100€, a novi Garmin stane približno toliko in se ji ne izplača.
Tako da še naprej vozi po travniku
evil.gif

Pocukaj uporabnika Janch-a za rokav...
wink-1.gif


http://navi-guru.blogspot.si/p/renault.html
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.885
1.271
113
ksz

Nekdo je že prej v tej temi omenjal Balenota.
Sicer ga še nisem videl v živo, niti vozil, vendar glede na test ( http://siol.net/avtomoto/testi...-vsebini-422778 ) in kaj ponuja ga je vredno vsaj pogledati.
Sicer pa je moje osebno mnenje, da je neka "vmesna" prihodnost v hibridih - takih kot jih dela toyota, kjer je na dolgi rok malo zadev, ki lahko pocrkajo (ni menjalnika, ni vztrajnika, ni sklopke, ni turbine, manjša obraba zavornih oblog...). Je pa vprašanje kaj dobiš od hibrida za 15k eur. Novega nič kaj veliko...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Yarisa hibrida 5 vratnega dobiš za 15 k EUR novega, če se še malo poglihaš za ceno, še za manj.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.407
15.383
113
Res sva danes malce bolj gledala za toyotami ja, sem jo nekaj časa prepričeval, da je GT86 tisto kar zares potrebuje
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.249
6.462
113
pri taščici
Ksz
Ne vem velikosti boljse polovice, ampak malce bodi pozoren na prostor za kolena na zadnji klopi.
Zakaj? Zato ker sem ze videl "enoprostorca" kjer ob otroskem sedezu in sprednjem sedezu v zadnji legi ni imel otrok nikamor poriniti ssvojih stopal. Namreč otroski sedezi so vedno glomaznejsi in tako se sprednji del lahko konca precej bolj naprej kot sedez avta in se s sprednjim sedezem prakticno lahko zaletis v otroski sedez zadaj. Otrok bo pa tebi za vrat dal noge?
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Se strinjam, poleg tega je zelo fino, ko ti tja do 4 leta z nogami ves čas brca v naslonjalo tvojega sedeža, če ni več placa vmes. Ni bolj pomirjujočega.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.249
6.462
113
pri taščici
Mah to ti pa doseže tudi v avtu v katerem se lahko sprehajajo (sharan). Ampak tam pri 3 ali 4 letih se jim ze da kaj dopovedat. Prej jim je pa res v uzitek brcat v sedez spredaj. Ce je samo voznik in en otrok ni problem. Sedita diagonalno, sovoznikov sedez cisto naprej in ga bo tezko dosegel. Problem je pri 4 osebah v avtu, pa da sta sprednja nekoliko visja.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.407
15.383
113
...ksz...

No evo, zadeva gre počasi proti koncu, imamo zmagovalca. In ker je na Alterju mnogo podobnih tem, kjer se debatira o nakupu vozil, nato pa vse nekam ponikne se mi zdi prav, da delim z vami kaj se bo dejansko kupilo....

In zmagovalec jeeee.... *bobn efekt, stopnjevanje dramatičnosti, stardec usedi se*..... KIA ProCeed 2014 letnik, 100konjski bencinar s 24.000 prevoženimi kilometri za 9.500€. Ja, izbiralo se je med jabolki, sem ter tja vrglo pogled na hruške, na koncu pa se je kupilo pomarančo
aplauz.gif


A j3bat ga, dejansko nikoli nisem bil pristaš nakupa novih novih vozil, pač preveč izgubijo na ceni v prvih dveh letih, enako ne maram teh najmanjših avtomobilov, enako moja, da se pa kupi cca.4 leta starega bimmerja 3 pa trenutno žal ne pride v poštev, še manj kakšnega TTja, MX5, GT86. Upam, da stardec ne krepne od smeha v kolikor najde tale post glede na to, da nikoli nisem bil (in še vedno nisem) pristaš Kie
grin1.gif

Kaj naj rečem, upam, da bo dobro služila in da posledično kaj spremenim mnenje o tej znamki
grin1.gif

Aja pa avto ni s štajerske tako da tu je že prvi plus
evil.gif