Hydria - nova svečka za dizle

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
1
36
Ko je prišel stric na kadrovsko z izpisom iz davčne (razkritje rek) so ga šikanirali in bli arogantni do amena, prej pa govorili da to ni možno.
Seveda do odvetnika ga niti niso jemali resno...

Šele potem se je odvilo, pristal na zavodu odpravnino pa naj bi dobil v 10 obrokih... Trikrat lahko uganeš kolk so mu že izplačali...
Sej pravim, prasce bomo zopet tožili z zamudnimi...

Ker druzga si ne zaslužjio...

Svečke si naj pa vodilni u rit porinejo.....

JEBEŠ TAKO FIRMO.........
Durs pa prav tako!
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ti lahko samo pritrdim.

Super glede svečke, ampak firma je pa zavožena. Sodelujemo na drugih programih ne avtomobilskih in je... jah kriza konkretna. Ko bi lahko prekinil posle, bi jih že 2 leti nazaj nogiral in dejansko nisem pričakoval da bodo 2015 še obstajali.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.695
6.716
113
pri taščici
Zato pa pravim, da ni nujno da samo oni znajo razviti in narediti tako svečko. Verjetno pa je, da jo samo oni lahko naredijo za tako ceno.
Razlogi za nizko ceno so pa zgoraj.
Pa nimam izkušenj iz avto branže. Imam izkušnje z dumping cenami drugje.
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
1
36
Obstanek je seveda posledica izvenpravil Dursa do dolžnika ter nepovratnih subvencij države.
Tudi za medije in sidikate nota, prikažite še to plat firme, da bodo ljudje vedeli, kaj Hidria je........

In še nasvet delavcem, obrnite se na durs, zahtevejte izpis IREK-21 obrazca in takoj pojdite k odvetniku, ter izterjajte kar je vašega. Dobaviteljev pa itak ne štekam..

Pred nosom vam hčerinske firme zaprejo in odprejo drugo!
Država pa samo gleda....
Dragi moji to ni kapitalizem, ampak komunajzerski pajdaški sistem. Ovce brijejo, vi pa domobranci in partizani...

Te svečke so populistična propaganda firme, ki po vseh pravilih nebi smela obstajat in država bi se morala boriti proti tem, ne pa jih podpirat!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.695
6.716
113
pri taščici
Ko smo že pri prispevkih, današnje finance
Citat:
Inšpektorji iz leta v leto beležijo več kršitev, a dodajajo, da imajo zvezane roke

Konec lanskega decembra so slovenska podjetja dolgovala za 435 milijonov evrov prispevkov za socialno varnost.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Vse inšpektorje odpustit, pa bodo vsaj potem mogoče v medije razložli, kako rešit sittuacijo, da ne bodo meli zvezanih rok.
wink-1.gif
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.718
113
Citat:
Kako v Avstriji obračunajo s podjetji, ki svojim zaposlenim ne plačajo prispevkov? Jih pošljejo v stečaj?
Jih preganja tožilstvo? Vse to. Podjetje gre lahko hitro, v nekaj mesecih v stečaj, direktorja lahko kazensko preganjajo in mora za plačilo prispevkov tudi osebno jamčiti.»Načeloma je Avstrija pri prispevkih kar stroga,« pravi Johann Picej, davčni svetovalec iz Celovca, ki nam je tudi opisal, kakšen je postopek, če podjetje socialnih prispevkov ne plača.

picej-johann2-xx.1428604792.jpg.n.600px.jpg
Johann Picej, davčni svetovalec iz Celovca: Lastnik podjetja oziroma odgovorna oseba je v Avstriji tudi kazensko odgovoren, če prispevkov ne poravna. Za plačilo prispevkov mora odgovorna oseba tudi osebno jamčiti.
Zavarovalnice, ki jim podjetje dolguje denar za prispevke, po mesecu dni pošljejo opomin. Če plačila ni, zavarovalnica v dveh do treh mesecih lahko sproži stečaj podjetja. Lastnik podjetja oziroma odgovorna oseba je tudi kazensko odgovoren, če prispevkov ne poravna, za plačilo prispevkov tudi osebno jamči. Postopki lahko stečejo tudi hitreje, odvisno od velikosti podjetja. Če je podjetje večje, zavarovalnice ukrepajo hitreje, saj v nasprotnem primeru tvegajo, da si bo podjetje nakopičilo še večji dolg.Zadnje je tudi najpomembnejša razlika med Slovenijo in Avstrijo.

Če podjetje tri mesece ne plača prispevkov, je velika verjetnost, da jih tudi v prihodnje ne bo. V Avstriji taka podjetja zaprejo, preden se nakopičijo milijonski dolgovi, v Sloveniji pa smo v preteklosti dobili vegrade in viatorje in vektorje. V Avstriji poleg finančne policije in davčne uprave to urejajo tudi zdravstvene zavarovalnice same. Te so močnejše kot slovenski delovni inšpektorat ali finančna uprava. Inšpektorat je, kot ugotavljamo v sosednjem članku, v primeru neplačnikov socialnih prispevkov skoraj brez zob. V Avstriji ob neplačevanju prispevkov finančna policija dobi tudi enake pristojnosti kot kriminalistična policija. Lani je avstrijska policija zaradi neplačevanja socialnih prispevkov po podatkih njihovega finančnega ministrstva preganjala 313 ljudi. V zaporu ni končal nihče, dobili pa so pogojne zaporne kazni.

Tudi v Avstriji največ težav pri gradbincih

Čeprav je področje urejeno zelo strogo, pa vseeno tudi v Avstriji obstajajo podjetja, ki socialnih prispevkov ne plačujejo, pove podjetnik iz Avstrije, ki ne želi biti imenovan. »Predvsem se težava neplačevanja prispevkov pojavlja pri gradbincih. Kdor dobi kak večji projekt in na hitro potrebuje 50 delavcev, je že pri minimalni plači lahko hitro dolžan okoli 200 tisočakov dunajski WGKK (zdravstvena zavarovalnica). Načeloma pošljejo prvi opomin, potem pa v treh do šestih mesecih dobijo odločbo sodišča za izterjavo dolgov in pregon odgovornih oseb. Stečaj je neizogiben po najpozneje šestih do 12 mesecih,« pove sogovornik.

Terjajo vsak cent

Kot pravi sogovornik, ima Avstrija to zelo avtomatizirano. »Iz prve roke poznam primer, kako učinkovito deluje avtomatizem. Lahko si nakoplješ težave, če plačaš napačen znesek in si jim dolžan denimo 0,01 evra. Ne pustijo te pri miru, dokler ne plačaš.« V Avstriji socialne prispevke sicer nakazujejo zdravstvenim zavarovalnicam in tako tudi ni nekega centralnega sistema, iz katerega bi bilo razvidno, koliko podjetja dolgujejo.

Davčna uprava je prijaznejša

»Kar zadeva davčno upravo oziroma Finanzamt, pa je Avstrija solidno prijazna. Zaradi tisoč evrov te ne bodo poslali kar takoj v stečaj, ni pa dobro, da si jim dolžan,« pravi podjetnik iz Avstrije. A dodaja, da je odvisno, za kakšne davke gre, ter kakšne so višine neplačanih obveznosti. Velja pa, da se z davčno upravo v Avstriji da pogovarjati. Če ima podjetje težave in ne more odvesti davkov zaradi likvidnostnih težav, dobi denimo možnosti obročnega odplačila.
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
1
36
Malecky iz prve roke...

Durs posvečenih firm ne pipa.... to ti dokažem. Na vprašanje kako je to mogoče, dursova uslužbenka skomigne z rameni. Korupcija na najvišjem nivoju...
Tukaj govorijo gnil kapitalizem, u bistvu pa imamo pajdaški komunizem, ketarim posvečenim firmam omogočajo vse, neodvajanja DDV, neplačevanju prispevkov...

Naša firma je dobila opomin, ker računovodja ni oddala rek obrazcev, plačani prispevki pa so bili. Prosili smo za odlok plačevanja DDV na tri mesece niet... itd...

Zero toleranca do micro in malih podjetij, potem pa pa vidiš to.
Komunajzerski tržni sistem.

Inšpektorji pa lovijo svečarje za dan mrtvih.... Ostalo pa jebiga... bomo malim in micro podjetjem zvišal ddv, prispevke in jih jebali na birokraciji, jim zaračunal še davek na nepremičnine itd....