Hrvaška bo še dolgo tesna balkanska vukojebina

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.074
416
83
44
dolenska
Korčula, pivo po večini Karlovsčko točeno 5€, v prižbi 4, na plaži. V kočuli 6. Kruh cca 1.5€, smo v Zavalatici vzel hlebc, ki ga ena peče doma 9€. Zanimiv kruh, obstojen. Se pravi, ni niti drug dan suh. Gazda je prodajal vino po 5€ na liter. Se je zadnji dan odkupil, ker ga je dal kr neki gratis. Plus olje, ki ga ni najraje prodal.
Kaj vem, če bi zunaj jedli, bi bilo drago, če ti domačini ne povedo kaj in kako, tudi marsikaj preplačaš. Na otokih je treba vzet v zakup, da je 20-30 postov dražje. Ene trgovine so mal bl drage ene mal manj. Zdej, al se boš vozil pol ure sam zato, da ne ki prešparaš? Mi se nismo. Je že dovolj super, da je trgovina 5 min stran in ima več ali manj vse.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

jezek

Guru
24. jul 2008
2.897
1.241
113
Nisem glih "domaćinski", vsaj poleti ne, tko da glede plaž sem bolj tko. Če se že kopamo se ali na rajski (mulca sta nora na mivko) ali pa tam levo od rajske čez hrib, mimo hotelov in čez skale. Gleda na Goli otok, nimam pojma kako se imenuje. Ni mivke, kristalno morje. Kopal smo se že tudi v Barbatu, spodaj direkt pod naseljem, je tudi ok. Rab je nam bolj jesenska ali pomladna destinacija, mal za odklopit, mogoče z motorjem dol za par dni.... ne vem zakaj Rab, celoten "vibe" mi paše.
Nasel (za moje pojme) najaćo plazo na Rabu. Budarica, ene 3km od trajekta Mišnjak. Skale in mal kamenckov, sicer pa imajo 6 gazebov in kao top bić bar (Samos), kjer imajo tudi neke mini Zrćelike dogodke in koncerte. Pa na sredini en minimini bazen, ob katerem se cel dan raztegujejo 3 hude prasi**, predvidevam da plačane za to. 2 lokala (en bolj gasilski, drugi high), urejene sanitarije, tuš (70ct). Moras pa bit tam najkasneje 10h, potem ni vec placa. Ce das 50e lahko vnaprej rezerviras gazebo, s cimer dobis parking.... Poleg vode in plaze je pozitivna enormna prijaznost kelnerjev in pa (glede na kao nivo) znosne cene (pivo od 3.5e, slodeled 2, solata 6, pica 12, hamburger 9 do 14, girice 10....
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Valhalla

jezek

Guru
24. jul 2008
2.897
1.241
113
Ja pudarica. Evo slike lokacije, cenikov pa nimam, je verjetno na fejsu objavljeno
 

Priponke

  • IMG_20240723_073219.jpg
    IMG_20240723_073219.jpg
    3,5 MB · Ogledi: 49
  • IMG_20240723_072630.jpg
    IMG_20240723_072630.jpg
    2,9 MB · Ogledi: 50
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

kajn

Guru
5. okt 2007
2.618
1.416
113
Iskajoč brata
Ko boste ugotovili, da sonce sveti tudi drugje ne samo v hrčkovini, bo svet precej lepši.
Meni je sonce svetil super 2 tedna... mogoče še malo preveč :)
Super za otroke, so se vrteli po vodi, nikoli jih ni zeblo... naplavali, naskakali, supali.... morje čisto, sin natavhav školjk kukr češ...
zaradi vročine pa ni bilo drugih dejavnosti.... kolo, pešakat... vse to je pa bolj ko ne stalo
Kaj si je natakar mislil o meni, ko mu nisem pustil napitnine, ali gazda, ko je jamral kolegu, da letos pa slabo kaže.... pa realno niti ne pomislim...

To z napitninami je pa šlo itak vse predaleč.... plačaj človeka, ne pa da se pričakuje, da boš plačal storitev, nato dodal še za plačo človeka, ki te je postregel.
Prišli smo iz "vav, hvala pustil si mi malo napitnine" do zahtevanje napitnine, ne glede na postrežbo...
Se strinjam z Mr. Pink
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in Valhalla

jezek

Guru
24. jul 2008
2.897
1.241
113
Še end report: če nimaš pobratene banke, je najcenejši dvig na Euronet! Verjemi kdor more!
Evo mal dopovnitve, da se ne bo kdo slepo zajebal: ravnokar v Gajcu coitus interuptus z Euronetom. Za 100 € je želel 10€ provizije! Tako z revoluta kot Nlb. Vceraj pa Euronet v Rabu manj kot 5€ za 500€. Tako da klikotajte pocasi po aparatu...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.298
2.699
113
Seveda ne jemljejo, ker tam obstajajo dokazi, da si plačal storitev. Je lažje nekaj nakracati na papir in pobrati gotovino. Ali pa namesto računa dobiš stanje mize.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla