Honda Accord 2.2 i-CTDi (l03-06)

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
A zdaj je že samo en? Jih ni bilo prej več?
hysterical-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.389
6.541
113
pri taščici
Baje imajo novi acordi zanič izolacijo potnišek kabine.
Kljub temu da motor ni glasen, se ga lepo sliši v kabino.
Baba čula na alterju, kazala na alterju
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Jaz nisem opazil, da bi bila slaba izolacija prav nasprotno.
Sem navajen, da v Twingotu slišim vsak kamenček.
smile-1.gif

Glede olja; tudi če ga spije 1L na interval je še sprejemljivo. Kakor sem prebral na forumih je normalna poraba med intervali nekje do dobrega litra.
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Loleki pri AM so napisai, da je zelo tih, čez par vrstic pa da ne. Meni vsi pravijo,. da je zelo tih,bencinar. Res pa je , da bi vsi želeli malo boljšo izolacijo za luknjaste ceste zaradi udarcev. Za določene razmere bi bilo dobro, da bi bilo malo več izolacije oz. manj hrupa. Res pa je ,da si jaz to želim pri praktično vsakem avtu.

Vsak naj preizkusi in naj pove ali mu paša, če ga zanima.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.389
6.541
113
pri taščici
Piksno za 8 jurjev primerjaš z limuzino za 30 jurjev? Glede izolacije vprašaj SJTV
Pa nisem ti pisal o kamenčkihm, ampak motorju.
POleti kamenčkov ne poslušaš veliko, motor pa stalno.
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Piksno za 8 jurjev primerjaš z limuzino za 30 jurjev? Glede izolacije vprašaj SJTV
Pa nisem ti pisal o kamenčkihm, ampak motorju.
POleti kamenčkov ne poslušaš veliko, motor pa stalno.

SJTV PD motorji v dvakrat dražjem avtu niso nikoli motili, čeprav se je vse treslo, če je bil zadaj črn oblak in če je povzročilo ogromno hrupa. Sicer pa je sam napisal, da si želi boljšo izolacijo praktično v vsakem avtu, torej....V cenejšem avtu pa je vse narobe, če je ena stvar SUBJEKTIVNO malo bolj hrupna. Morda, naj vsak prova in pove. Kar naenkrat je dB ali dva posala najpomembnejša stvar pri nekaterih , ostale vitalne stvari , mehanika in zanesljivost pa so praktično nepomembne.

Motor je tih ( bencinar), meni ni potrebno vprašati nikogar, ker sem naredil precej več km z njim od testnih voznikov.

Moje mnenje.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
če je bencinar glasen je:
ali ferrari
ali lambo
ali pors
ali jugo
ali petka
ali katra
ali stoenka
ali ima auspuh out
ali bo pa crknu, ker neki ni Ok
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik miha72 pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Piksno za 8 jurjev primerjaš z limuzino za 30 jurjev? Glede izolacije vprašaj SJTV
Pa nisem ti pisal o kamenčkihm, ampak motorju.
POleti kamenčkov ne poslušaš veliko, motor pa stalno.

SJTV PD motorji v dvakrat dražjem avtu niso nikoli motili, čeprav se je vse treslo, če je bil zadaj črn oblak in če je povzročilo ogromno hrupa. Sicer pa je sam napisal, da si želi boljšo izolacijo praktično v vsakem avtu, torej....V cenejšem avtu pa je vse narobe, če je ena stvar SUBJEKTIVNO malo bolj hrupna. Morda, naj vsak prova in pove. Kar naenkrat je dB ali dva posala najpomembnejša stvar pri nekaterih , ostale vitalne stvari , mehanika in zanesljivost pa so praktično nepomembne.

Motor je tih ( bencinar), meni ni potrebno vprašati nikogar, ker sem naredil precej več km z njim od testnih voznikov.

Moje mnenje.

SJTV PD motorji motijo, ker so glasni. Pokaži mi, kje sem napisal, da niso. Passat, recimo, je prav nadležen. Exeo tudi. Tudi A4 ni biser se tem motorjem (je pa boljši). Praktično vsi štirivaljni dizlo v avtih tega in višjih razredov so preglasni.
Kaj je tih motor? Recimo Passat 1.4 TSI. Kot lastnik A8 4.2Q poudari, da je to (Passat 1.4 TSI) pa res tiho, je stvar jasna, ne?

IN ja, ene 6-ič napisano: Accord z bencinskim motorjem je (kar se tiče zvoka motorja) sprejemljivo tih, dizel pa ne.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik softi pravi:
če je bencinar glasen je:
ali ferrari
ali lambo
ali pors
ali jugo
ali petka
ali katra
ali stoenka
ali ima auspuh out
ali bo pa crknu, ker neki ni Ok

Al je pa Fiat Panda 1.2 8V
Poraba je sicer padla na 8,5, ampak do kranjske in nazaj sem pa skoraj oglušel ...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
dej si predstavlji pot v expresuu, dostavniku, sovoznikov brisalec ne dela, dežuje, noč..ti pa letiš 80 na uro iz lj v beograd, pa po parih urah nazaj. pri 90 gume tok tresej, da ti volan spuli iz rok..radio ne dela.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
VW Transporter, že v zrelih letih, tašvoh motori, prenaložen (krepko), letne gume, pa popoldne v MS in biit ob določeni uri nazaj v LJ. Seveda je začelo snežit. Tam nekje med MB in MS sem bil ene 2x že napol v jarku. Radio je bil raje ugasnjen, da ne pade koncentracija ...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
tole me spominja na pot iz zagreba v lj..ene 4 leta nazaj..sneg v bozjo mater, na avtu letne, cca 60k prevozenih, slight gume..pr novem emstu zastoj, kdo bo čakal zdej, še benza lahko zmanjka. dejmo pametno a lčrno vas al kaj je tam, pa na trebnje. bedak jedan.
cel čas sem plesal, vozil sem po cesti, kjer prej ni bilo nobenega, frisnogazil v 20 in vec cm snega..breg pred mano..zalet na polnoi..da pridem gor..a se sanjal s emi ni kaj je gor..pa je parkrat bil ovinek..rocn..yeeeaaaa bejbi..rulal do kona.
k sem pršu v trebnje sem šel najprej scat pa srat, pa na kavo in pivo..
potem pa od trebnjega, na začetku ac..so se zlagal k domine..jaz po odstavnem mimoin 100 cel cajt do lj..edin pr visnji gori smo pospesil na 160, da ne bi zmanjkal sred klanca.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
Samo japan loverji ste pa res carji. Ko sem omenil da mi JTD ni pil nič olja se je hitro našel en, ki je mel ful kolegov ki so jamrali nad porabo olja pri JTD-ju. Ko pa omenim da vozim VW se hitro najde drugi, ki ima 2 sodelavca, ki jima je crknil menjalnik na golfu.
hysterical-1.gif

Ko bi pa rekel (oz. na alterju moreš tak dokazat z potrdili in slikami), da vozis micko, pa bi se spet našel nekdo ki bi pribil kako je impreza hitrejša. Če bi mel M6 bi pa kompliciran menjalnik omenli, na R8 jim tapete nebi ble všeč, porše pretrd....

Nikol ni vredu. Mir ma človek danes samo v 1.2 16v kliotu. Pa še ta nesme bit metalik.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
4
36
40
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik janezpesec pravi:
Seveda, in voznik forda bo komentiral plastiko. :p

Kaj moreš bit poročen z topmodelom da lahko komentiras kaj je dobra baba?

Kaj če vozim Daewoo racerja nesmem rečt da je material pri mazdi 10 let za mercedezom? če pa je res.
Nevidim razloga zakaj bi mogo vozit hud avto da bi komentiral materiale, če je dovolj samo da maš oko in pogledaš,
potipaš in je vse takoj jasno.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Vbistvu je večji del armature pri moji Fiesti iz takšnega na dotik prijetno mehkega materiala. Paneli na vratih so sicer res plastični ampak to niti ni bistvo tega avta. Bistvo je 190 konjev pri 1100 kilogramih in razne 530d, a6 3.0 in podobne zadeve v vzratnem ogledalu.
smile-1.gif