Homeopatija

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Upam, da ne bo Jernej dobil pik, saj vem da ima odklonilno mnenje do homeopatskega zdravljena.
Zanimajo me vaše izkušnje s homeopatijo. Jaz sem sicer zelo skeptičen, zanimajo pa me vaše izkušnje.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Moje mnenje je v skladu z zgornjim filmčkom. Homeopatija je odlična zadeva za ljudi, ki dejansko niso bolni (oziroma bolehajo za nekim nespecifičnim psihosomatskim sindromom).

Osebno pa imam o ljudeh, ki prakticirajo tovrstno zdravljenje (oz. novodobne šarlatane) skrajno negativno mnenje. Vzrok je enostaven - tedensko videvam ljudi, ki so zaradi takšnih ali drugačnih razlogov predolgo odlašali s prihodom k zdravniku in žal je zelo pogosto razlog - alternativna medicina. Najsi bo motiv dejanska zabloda o učinkovitosti takšnega zdravljenja ali pa zgolj finančne aspiracije, niti ni pomembno... eno je v modernem svetu povsem nesprejemljivo, drugo pa povsem neetično.

In ja, marsikdo si je s tem podpisal smrtno obsodbo.
 

dTi

Fizikalc
5. avg 2007
326
28
28
Ampak zdaj so uvedli homeopatska zdravila tudi v lekarnah. Nekaj tednov nazaj sta na Odmevih dve zdravnici soočili na to temo, pa je doktorica "klasične" medicine rekla, da homeopatija pač je prisotna tudi že v ostalih evropskih državah in se bo treba s tem sprijazniti in poučiti osebje. Nerodna situacija ...
 

dTi

Fizikalc
5. avg 2007
326
28
28
Ampak lekarna ima nek državni nadzor (IVZ, MZZ?), kateri bi moral natege izločiti.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Ko enkrat nateg iz takšnih in drugačnih razlogov (najpogosteje je to neizobraženost ljudi in nezmožnost racionalnega razmišljanja) postane splošno sprejemljiv in sprejet (ironično celo zaželjen), se temu običajno podredi tudi država (sicer pač tvega porast svoje nepriljubljenosti).

Marsikatera podobna zabloda in nateg sta tako tolerirana s strani države, samo zato da so ovce zadovoljne.


Ravno zato je zgornji filmček tako podučen. V lekarnah se po novem te bedarije tolerirajo, medtem ko je za urgenco še tako neumnemu človeku kristalno jasno, da alternativna medicina nima mesta.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.298
-8.463
113
Citat:
Uporabnik dTi pravi:
Ampak lekarna ima nek državni nadzor (IVZ, MZZ?), kateri bi moral natege izločiti.
V lekarni imaš tudi čudežne tablete za hitro hujšanje, ter še marsikatero neumnost.
Tako kot dobiš v živilski trgovini tudi vrtalni stroj in računalnik, lahko dobiš v lekarni poleg zdravil še kaj drugega.