Hofer/LIdl

slako

Pripravnik
22. okt 2007
208
0
16
vrhnika
tudi jaz , vendar so jo danes ožilili na nartu. ali je kakšen predlog kako jih zmehčati oziroma malo raširiti?
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Če je usnje, zmočiti in raztegniti. Mi smo svoje čase tako počeli s supergami/kopačkami za fuzbal - si dal gor mokre štumfe in po dveh urcah fuzbala so bili pripravljeni na resno uporabo, ker so se prilagodili noge. No, mogoče edino fuzbal ni najbolj primeren šport za motoristične čevlje...
grin1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Sem tudi sam nabavil motoristične čevlje v Hoferju za 40eur. Včeraj so me še malo tiščali ob robu, danes so že kot uliti, tako da so se uspešno prilagodili nogi. Meni se ne zdijo trdi, sem pa jih vajen že iz avtošole, kjer sem imel identične.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik slako pravi:
tudi jaz , vendar so jo danes ožilili na nartu. ali je kakšen predlog kako jih zmehčati oziroma malo raširiti?
Mi smo v hokejske drsalke nalili nekaj čistega alkohola, pa so se kar lepo unosile.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Dobra.
hysterical-1.gif


Pri novih drsalkah so v notranjost čevlja lepo nalil cca. 1 dcl alkohola tako, da je stekel po zadnji strani do pete. Še vlažne natakneš na noge in gasa.
Zna pa biti malo čudno, če te ustavi policaj, od tebe pa smrdi po alkoholu kot v destilarni. Najbrž hitro dobiš frulico.
 

slako

Pripravnik
22. okt 2007
208
0
16
vrhnika
hvala za nasvete. danes sem začel operacijo "alkohol". sosedje precej debelo gledajajo kam pri natko diši. jutri poročam kaj se bo izcimilo.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Kok pa je to zdravo, da imaš nogo par ur v alkohol namočeno?
grin1.gif
Saj alkohol kar hitro izhlapi, tako da noga sploh ne plava v alkoholu.
@slako: me veseli, da je pomagalo.
 

slako

Pripravnik
22. okt 2007
208
0
16
vrhnika
se ni za bat. en dan prej sem jih obvil z krpo namočeno v alkohol , ki sem jih vase toliko dodatno namočil. v čevelj sem pa nabasal časopisni papir. vse skupaj je trajalo 24 ur. ženi sem pa rajo nalil malo dobrega vina.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
ksz...
Danes sem v Lidlu nabavil polnilec/ohranjevalnik akumulatorja, tako da čez zimo ne bo kakšnih težav (vsaj upam) in bo spomladi akumulator nared za prve sončne dni. Cena 20 EUR.
Spomladi poročam, kako se obnese.
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
ti lahko jaz povem iz prve roke, da zadeva dela
smile-1.gif
sem pustil akumulator eno noč na polnilcu, in je bil za celo sezono dober ...
prepozna tip baterije in voltažo, s pritiskom na gumb izbereš način, drugače on avtomatsko izbere polnjenje če se prav spomnim...

ko je poln akumulator, pa preklopi v vzdrževanje...
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
... jaz ga imam kar preko vtičnice na balanci priklopljenega. Ni treba akomulatorja ven jemati. Nimam pa preko zime stalno vštekano. Recimo en dan v tednu, včasih po cel teden. Mi pa služi že peto sezono.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
pa upam da ga ne boš imel vklopljenega celo zimo, ti bo porabil več elektrike kot je vreden nov akku.

Vzameš ga ven, daš nekam na toplo (kako delavnico) pa vmes 2 x napolniš.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jap, če je v redu, je vprašanje, če ga bo sploh potrebno kaj priklopiti. Lani je stal accu 4mesece (tip akumulatorja je AGM) in sem za hec pred začetkom sezone priklopil polnilec in je takoj pokazalo da je full.
V navodilih piše da če stoji mesece, da bi se naj 1x na mesec malo priklopil.

Po drugi strani pa je accu potrošni material.