HOFER in LIDL

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
logistični centri pošte so v MB in LJ, kar pomeni pol ure od AT meje in dobra ura od ITA meje. Tako da, tole o dragih poštninah in podobne scene so blef. je pa verjetno res, da so pri nas nefleksibilni glede na tujino, pa v verigi bi vsak rad za lambota zasluzil, kar pa ne gre in ne gre.

In amazon dejansko pošilja preko naše pošte :)
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Avstrijci/Nemci balkancev ne marajo že od junija1914 dalje, ko je Gavrilo ubil njihovega človeka. In, ko smo jim s tem zjebali avstro-ogrsko monarhijo.
In še malo bolj resno: LIDL in HOFER še zdaleč več nista poceni, kot sta bila ob vstopu na SLO trg. Če primerjam cene, so včasih izdelki v Mercatorju, ki velja za smetano SLO tzrgovcev po cenah, cenejše, kot v Lidlu in Hofru ... tako da, če bomo nadaljevali v tej smeri, bodo pred Mercatorjem samo še "Škode" in Dacie, pred Lidlom in Hoferjem pa Q7, BMW X6 in podobno:evil:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.373
5.409
113
tako da, če bomo nadaljevali v tej smeri, bodo pred Mercatorjem samo še "Škode" in Dacie, pred Lidlom in Hoferjem pa Q7, BMW X6 in podobno:evil:
Je ze sedaj tako. Za merkator sploh sicer ne vem več kake so cene, je pa od vseh najvecji pofl. Najbolj religiozno pa notri finejo tisti, ki imajo lidl/hofer za ceneno robo. Sisata ga v vseh segmentih. Ne morem verjeti, da se me je na drug konec kranja zdrmalo za v lidl, ko se mi res ne da, ampak bemti, konec meseca gledam račune in skos bolj je v prid lidlu (napram prejsnjem Sparu). Enostavno so mi tam stvari bolj všeč. Cenovno sicer ne vem, sploh pa ne za vsak izdelek. Da pa za vsak jogurt posebej letam vsakega v svojo stacuno... Ga pa raje nimam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

sad

Guru
24. avg 2007
20.510
9.212
113
Jaz kombiniram. Lista, kje je kaj ugodno in KVALITETNO z veliko preferenco SLOVENSKO in potem to tam kupim. Itak imam to ”srečo”, da imam vse v krogu 500m.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Pa še nekaj, off the topic:
z ubojem Franca Ferdinanda je šlo za fatalno napako, saj se je s tem začelo več kot 30 letno obdobje vojn (upoštevajoč še sicer malce manj kritične dogodke med 1919 ter 1938).

Franc Ferdinand = FF (in to v digitalnem svetu pomeni FATAL FAILURE). Tko da, jebat ga, ne morš vsepovprek bomb metat pa streljat, je treba še mal terminologijo poznat al pa vsaj vedeževalca povprašat o tem. Jaz, naprimer, za vsako odločitev pokličem vedeževalca Blaža . Tudi, ko grem po nakupih. :evil:
Tko, da nenavsezadnje tole ni glih čisti off topic, da obstaja neka rdeča nit s to temo, a ne? :fredi:
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg in mirsi

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Je ze sedaj tako. Za merkator sploh sicer ne vem več kake so cene, je pa od vseh najvecji pofl. Najbolj religiozno pa notri finejo tisti, ki imajo lidl/hofer za ceneno robo. Sisata ga v vseh segmentih. Ne morem verjeti, da se me je na drug konec kranja zdrmalo za v lidl, ko se mi res ne da, ampak bemti, konec meseca gledam račune in skos bolj je v prid lidlu (napram prejsnjem Sparu). Enostavno so mi tam stvari bolj všeč. Cenovno sicer ne vem, sploh pa ne za vsak izdelek. Da pa za vsak jogurt posebej letam vsakega v svojo stacuno... Ga pa raje nimam.
Ne vem, meni se zadeve v Mercatorju ne zdijo glih tok zlo pofl. Predvsem pa imajo večjo izbiro, kot npr. Lidl ali Hofer. Res pa je, in v to sem 100% prepričan: zadeve iz Lidla in Hoferja so bile še do pred časa podcenjene, čeprav so kvalitetene. Ampak, kot omenjeno, cena se dviguje in približuje ostalim trgovcem, če že ni (v nekaterih primerih) celo višja.
Mindset v glavah bo potrebno prenastavit, kot smo ga v času med 1997 ter npr. 2015 pri Škodah. Kdo bi imel leta 1997 Octavio (razen zaradi nizke cene)? Verjetno (skorajda) nihče. "Škoda" pač. Kaj pa danes? Skorajda enako, in ponovno zaradi cene. Ampak v drugo smer.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

sad

Guru
24. avg 2007
20.510
9.212
113
Hja, nekateri mlečni izdelki v Lidlu niso niti za svinje dobri. Sir RAZPADA med rezanjem. Okus pa ne vem po čem je, po siru vsekakor ne.
Sam v Lidlu in Hoferju kupujem 90% samo slovenske izdelke.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.791
-247
113
Ampa
Pa še nekaj, off the topic:
z ubojem Franca Ferdinanda je šlo za fatalno napako, saj se je s tem začelo več kot 30 letno obdobje vojn (upoštevajoč še sicer malce manj kritične dogodke med 1919 ter 1938).

Franc Ferdinand = FF (in to v digitalnem svetu pomeni FATAL FAILURE). Tko da, jebat ga, ne morš vsepovprek bomb metat pa streljat, je treba še mal terminologijo poznat al pa vsaj vedeževalca povprašat o tem. Jaz, naprimer, za vsako odločitev pokličem vedeževalca Blaža . Tudi, ko grem po nakupih. :evil:
Tko, da nenavsezadnje tole ni glih čisti off topic, da obstaja neka rdeča nit s to temo, a ne? :fredi:
ampak vojne ni začel Gavrilo, ampak Avstroogrska. ki je napadla Srbijo in na koncu izgubila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

sad

Guru
24. avg 2007
20.510
9.212
113
Če bi ljudje kupovali kvaliteto namesto napisa "slovensko".
Seveda vse slovensko ni najboljše, ponekod je dejansko samo napis. Ampak vseeno, v povprečju je slovenska hrana boljša kot iz uvoza. Pa ne mi sedaj s siri za 30 eur na kg hidt okrog. Pišem za običajno hrano. In s tem podpiram slovenske proizvajalce, ki dajejo slovencem delo. In dajem signal tudi tujim trgovinam, da lahko vlečejo sranje iz Poljske in ne vem kod še (konkreten “sir” je bil iz Nemčije), ampak bom pač šel drugam.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.948
2.414
113
Jaz marsikaj vzamem v ITA. Pač sem ob meji. Parmezan za ribat, kava, ostali siri, precej cenejše. Kvaliteta top. Deodorant borotalco, ustna voda Listerine, konkretno cenejše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
pa dobro ddv je 3 % razlike. pri artiklih ranga 50€ je to 1,5 eura... za manjše se itak ne splača kupovat v tujini zaradi poštnine, torej.... blef pač, oziroma zaščita svojega trga. 3-tirna evropa pač
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.992
9.112
113
39
MB
falil si poanto, gre se za to da ko presežeš 10k (odvisno od trga)prodaje na določenem trgu, si tam zavezanec za davek.