Hobi beton 25kg, koliko vrec za 1 kubik?

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Beton seveda lahko tudi sam zmešaš brez mešalca, pač motika in samokolnica (4 do 5 na kubik). To sem jaz delal že, ko sem bil 12 star, danes bi moje starše najbrž prijavili na CSD.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.317
5.841
113
pri taščici
Kubik betona pa ne spravis v 4 samokolnice. Vsaj ne tiste obicajne. Si pozabil enko napisat spredaj?!
Lepse in lazje ga mesas na tleh. Dva premetavata kup z lopatama, eden pa poliva z vodo tam kjer je najbolj suho.
V samokolnici si z motiko tezko naredil "zgance". Župo si lahko, vendar tisto je dalec od kvalitetnega betona. Vcasih so rekli/ucili razmerje voda cement (vodocemntni faktor) 0,4. To se skoraj ne da doseci na roke in brez dodatka, ampak bolj ko sparas pri vodi (do neke mere seveda) boljsi je beton

Zadnjic sem jaz 6 in 4 letnika nahecal da sta imela peskovnik v sajtrgi. Kasneje sem jima celo uporabo vode dovolil. Dokoncwti sem moral pa jaz
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.145
2.318
113
v lokalni ostariji
hobi beton je priročen za količine do 2 mešalca (ko je več dela s pranjem mešalca kot z samim betonom...) pa noben ti bne bo prodal 2 šajtrgi peska (oziroma računal ti bo skoraj tolk kot stane 1m3;)) če imaš 1m3 je betona je že bolje vzet pesek cement in gasa.

hanzi, če se zraven ne dela kakšna hiša ne bo prišel do "viška betona" kar tako... mu hruškar ne bo vozil par km daleč tiste 2 karjoli...
je pa tako, da viška je ponavadi do 1/4 kubika... razen če je majstr smotan pa ne zna računat kubikov;)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.317
5.841
113
pri taščici
Saj ima betonarno zraven(ajd 2km stran) . Kar je bistveno bolje kot hiso v gradnji.
Kako pa majstri racunajo kubike betona pa bi se dalo debatirati. Tudi betonarne (so) vcasih posteno v meglo brcnile (ali pa se je beton nekje v taki plosci izgubil na poti do gradbisca). Seveda uradno ponavadi to ne gre. Rabis VIP vsaj soferja hruške ali kaj vec.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.145
2.318
113
v lokalni ostariji
aj hanzi zdaj je veliko bolj natančno to... pa (vsaj naše "lokalne") mešajo na.0.25m3 natančno. pri meni že zelooo zelooo dolgo ni bilo nobenega viška betona. razen enkrat je bil višek (ampak se je vedelo da bo
wink-1.gif
)

včasih se je izgubljal pri velikih projektih. sedaj pri projektih kjer gre na eno betonažo plate npr 40m3 težko izgubiš še 10m3;)

"zlati časi" so minili
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.317
5.841
113
pri taščici
Aha, se je vedelo da bo....
wink-1.gif
se pravi imas VIP.
in ja pri plati 40m3 tezko izgubis 10m3.
Kubik(2%) pa hitro. Zato ponavadi majster za zadnjo hrusko poklice ja betonarno koliko se naložijo.
In ce zraven plate nimajo se dveh stebrov zaopazenih za rezervo, morajo se tistega kubika betona se nekako znebiti. In tukaj pride avtor s tisto vrtno plosco odlicno zraven.
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kubik betona pa ne spravis v 4 samokolnice. Vsaj ne tiste obicajne. Si pozabil enko napisat spredaj?!

Kubik je 16 LIV karjol do roba
wink-1.gif


Mater je ratala ena znanost poglihati malo betona, da bo gor miza
rolleyes-1.gif

Marka 350, 70 cm v tla zaradi zmrzali,...
rolleyes-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.145
2.318
113
v lokalni ostariji
ja seveda... pač v stilu modernosti;) včasih so pa iz taprve lukne vzel par karjol peska, primešal MALO cementa (ker ga itak velik ni blo) pa zalil po tleh. po možnosti direkt na zemljo. pa je...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.670
3.557
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Drugače pa meni ta tvoja izvedba ni najbolj posrečena. Sam bi dal odkopat 30 do 35 cm v globino. Noter 30 cm betona. Čez par cm 0-4 mm peska ter gor tlakovce (seveda robnike po vogalih). Če se ti zahoče nato čez delaš leseno konstrukcijo.

Zakaj bi v tem primeru sploh moral betonirat?
sprasujem se.gif
Zemljo ven, pesek not in tlakovce čez.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.076
796
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Dečko moj..za zmešat kubik betona eno uro nimaš kaj delat.

Dečko tvoj, dolgo že nisi stal za mešalcem. Kubik betona je nekje med 14 in 17 mešalci, odvisno od velikosti. V treh minutah še not ne zmečeš, kaj šele da se kaj umeša. Hold your breath
zmaga.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.076
796
113
Citat:
Uporabnik Robert pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kubik betona pa ne spravis v 4 samokolnice. Vsaj ne tiste obicajne. Si pozabil enko napisat spredaj?!

Kubik je 16 LIV karjol do roba
wink-1.gif


Mater je ratala ena znanost poglihati malo betona, da bo gor miza
rolleyes-1.gif

Marka 350, 70 cm v tla zaradi zmrzali,...
rolleyes-1.gif

Beton majstri
hysterical-1.gif


Ah saj bo
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.317
5.841
113
pri taščici
Ce ta sosed da kdaj za "mercator pivo", mi ni problem dati tri fangle cementa. Iz zakla sem ga vzel dva fangla, ostalo bom pa najbrz v kanto vrgel, ker bo najbrz trd preden ga bom spet rabil. Z veseljem zamenjam za Mercator pivo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Ker si na tekočem z betonažo..naslednjič ko boš betoniral ti pridem pomagat. Ti poskrbi za pijačo (na koncu, se ve), gonil boš karjolo, jaz pa pri mešalcu. Velja?
wink-1.gif


Bomo štopali
grims-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.145
2.318
113
v lokalni ostariji
v eni uri dober mojster zmeša kubik na mešalcu... seveda mora vse tečt gladko. najprej namečeš poln mešalc zamešaš potem pa samo "dopolnjuješ"...:) gre hitro (če sta vsaj 2-3). če pa najprej zamešaš 1 mešalec, celega sprazneš pa spet namešaš... pa gre počasneje...

aja pa malo je tudi odvisno kaksen mesalec je...
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Beton majstri
hysterical-1.gif


Ah saj bo
evil.gif

Glede na to, da si betonmajstr z frišnimi izkušnjami - ali še velja pravilo:
16 lopat peska + cement + voda = 1 mešalec (karjola)
16 mešalcev (karjol) = 1m3 betona (mešalc-karjola sta klasična LIV) ???
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Vedno se nekako računa 16 karjol je en kubik. Ce imaš klasičnega Liv.čka in ga nabutas do vrha je ravno za dve karjoli.
Jaz sem običajno doziral 4 lopate peska + 1 lopato cementa. Vodo po občitku.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
prvo rundo daš vode pol toliko, kot cementa (v razmerju mase), potem pa vidiš, ali je mešanica premokra ali presuha in naslednjič ustrezno prilagodiš (oziroma kot pravi vincent: po občutku
smile-1.gif
)