Hobi beton 25kg, koliko vrec za 1 kubik?

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
A je to primerno, da nardim plosco 3m x 3m in 10cm debelo, na katero bi polozil ploscice in ce je, koliko vrec rabim za 1 kubik betona? Ali je boljse narocit suhi beton da mi ga pripeljejo ali bi bilo to tudi ok? Pride pa v to plosco tudi armatura.

Hvala
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
To je bolj za zaflikat kakšno luknjo, zravnat tlake ipd. kot pa kaj resnega. V strukturo cement/pesek se nebi spuščal ampaka granulacija peska mislim da je bolj boga, ni to ravno za AB plato.

Glede porabe pogledaš tehnični list noter imaš vedno napisano neko klasično porabo. Recimo Baumit hobby beton "ca. 20 kg/m²/cm debeline" torej 200kg na meter x 9m =1800kg (/25 = 72 vreč).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Tudi meni se zdi drag sport tole. Poleg tega imas v tem hobby betonu najbrz premajhna zrna betona glede na debelino betona. Dvomim da je v njej 0-16 frakcija. Najbrz je 0-8 ali pa celo 0-4 kar pa ni ravno optimalno. Ce imas betonarno kje v blizini, in kaksen kamioncek se zmeni da ti ga pripelje. Tudi hobby betona najbrz ne bos vozil z avtom?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Čemu pa rabis 3x3 ploščo debeline 10 cm?

Na vsak način se ti splača kupit posebej pesek in beton
wink-1.gif
z vrečami boš bankrotiral.

Naročiš kubik peska 0-4 mm (cca. 50 do 60 eur) s prevozom ter kakih 8 žaklov cementa (8*3,2 eur). Mešalec si sposodis pri prvem sosedu ki ga ima (six pack, 7 eur). In zbetoniraš. Slabo uro dela in to je to.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Sem ravno za vikend delal s hobby betonom. 25 kil je bilo komaj dovolj da sem dve stangi v zemljo zabetoniral. Ca. 30 x 30 luknja, pa kaksen kamen vmes in beton da drzi. Za ogrodje za maline in robide.
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Čemu pa rabis 3x3 ploščo debeline 10 cm?

Za podest, na katerem bo zunanja garnitura. Sedaj je tam trava, katero bom vrgel ven in si naredil tole. Seveda bom dal na zemljo tisto folijo proti blatu ko dezuje, in seveda nasutje (koruzo), pa gor kaksen centi peska in mislim da bi moralo biti to to. Vem da plošča ne rabi bit debela 10cm, ampak par € razlike pri betonu za takšno površino ni problem, zato je boljše da je debelejša kot tanjša. Me pa stane kubik suhega betona ca. 60€ (prevoz pa tudi ni problem, saj imam 2 osno prikolico katera "nese" kubik).

Bo pa izgledalo približno takole (tam ko so gor stoli in miza), le da bom jaz imel gor keramiko in okoli dosti bolj droben okrasni kamen

 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Kubik betona je dobri dve toni. Da ne bos cudno gledal.
Tudi ce peljes dvakrat, pa da nimas ravno 100km dalec betonarno se ne hecaj z betonom iz vrece. Pa naroci beton 0/1t6 zrna.
Ceprav za potleh in keramiko preko bo najbrzbcisto vsak dober.
Mogoce bodi pozoren na nasutje in cono zmrzovanja.?
 

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Do betornarne imam točno 2.3 km, tak da prevoz ni problem. Takšne oznake betona ne najdem v njihovi ponudbi?

IGM Stavbar

Zdaj teren je utrjen, edino kaj sem mislil jaz narediti je to, da bi odstranil ca. 20cm zemlje (lahko tudi več), nasipal 10cm koruze, kaki cm peska na vrh in vlil ploščo. Zdaj cona zmrzali je na ca. 75 cm, tolko zemlje pa ne mislim odstranit
rolleyes-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Lepo jih ti pokliči, povej zakaj rabiš in ti bodo povedali kaj moraš met. 5 min pa je zadeva rešena.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
Citat:
Uporabnik DMX pravi:
A je to primerno, da nardim plosco 3m x 3m in 10cm debelo, na katero bi polozil ploscice in ce je, koliko vrec rabim za 1 kubik betona? Ali je boljse narocit suhi beton da mi ga pripeljejo ali bi bilo to tudi ok? Pride pa v to plosco tudi armatura.

Hvala

ne da se mi vsega čitat...

z eno vrečo hobi betona ob dodatku 3 litrov vode dobiš cca 12 litrov betona.
dalje pa sam računaj
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Glede na to da bos vozil s prikolico ki najbrz ni vodotesna (razen ce bi skipal v polivinil) moras vzeti zemeljsko vlažnega.
Jaz bi vzel recepturo 34.
Seveda ga moras potem doma zmetat v mesalec in dodati malo vode. Tistih "zgancev" pac ne mores spremeniti v dober beton. Za silo bi naredil lahko tudi tako, da bi med metanjem tega suhega betona "vsako lopato" malo poskropil z vodo in potem zadevo na gleh nekako mesal z neko motiko ali cim podobnim
Med pesek in zemljo ( na dno izkopa) se obicajno ne daje folija. Obicajno se daje kak filc.

Namig: marsikdaj pri kaksni betonazi ostane manjsa kolicina betona in ne vejo kam z njim. Ce se ti ne mudi prevec jim omogoci "deponiranje" tistega ostanka. Je pa res da je pri tem nekaj logostike.
 
Nazadnje urejeno:

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kubik betona je dobri dve toni.

Samo? A ni pesek več kot dvakrat težji od vode? (ne vem od kod imam v glavi 1:4?) Če voziš sam s prikolico več ko 1/4 kubika ne bo šlo, že ko ti ga toliko naloži gre prikolica lepo na tla
zmaga.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Med 2,2 in 2,4 tone bolj točno. Precej odvisno od recepture tudi kolicine vode. Glede na to da bi vozil suhega zna biti nizja cifra bolj prava. Vprasaj forumasa Francija. Dvomim da ga je kdo na alterju vec zmesal kot on
wink-1.gif

Pravi da ima dvoosno prikolico. Ne poznam njene nosilnosti, je pa zagotovo NDM visja od 750
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Dečko moj..za zmešat kubik betona eno uro nimaš kaj delat. Gre ti pa seveda čas da se zmeniš za pesek, greš po cement, narediš fršolungo, zrihtaš mešalec, kupiš pivo, da ti bager odkloplje, naredi nasutje, zvibrira,...odvisno koliko misliš zajet toliko časa vklakuliraš. Lahko čez palec rečemo tri mesece pa smo ziher noter.

Drugače pa meni ta tvoja izvedba ni najbolj posrečena. Sam bi dal odkopat 30 do 35 cm v globino. Noter 30 cm betona. Čez par cm 0-4 mm peska ter gor tlakovce (seveda robnike po vogalih). Če se ti zahoče nato čez delaš leseno konstrukcijo.