hladilna torba

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.510
261
113
tb2001 je, sm ze nasel... nisem videl napisa, sm gledal na mobitelu...

a tole je tud na 220v, al sam 12v? se da to uredit s kaksnim vmesnikom?
 
Nazadnje urejeno:

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.758
2.638
113
ja, kaksna je razlika med temi in tistimi za 120+€??
Nimam pojma. Tista ki jo je guardy nalimal je sigurno dosti boljša samo je tudi konkretno dražja. Tale od seba81 je pa sploh top za to ceno (ima kompresor), sam kot sem gledal ima ta model samo 12V in boš za priklop na 240V rabil še konverter.
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.510
261
113
hehe... ja res je.

že to naprej gledam... a morem bit na kej pozoren, al je vsak konverter 220V to 12v ok?
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
380
123
43
Jaz tudi kupujem oziroma menjujem. Trenutno imam eno 25l za 12eur in ima bolj tanke stene. Če dam noter 4. hladilne vložke, je celo na zunanji steni pomrznjeno. Pa tudi zdrži samo nekje 6 ur. Nova hladilna torba bo večinoma namenjena za ribolov. Mora imeti debelejše stene, biti vsaj 25l -40l, zdržati mora vsaj 12ur. Priporočeno je, da ima dva predela, ker bo v enem pijača/hrana, v drugem pa ulov. In uporabljal bom led, ne hladilnih vložkov. In če že kupujem, bom vzel takšno na kolesih. Cenovni rank 100eur, če bo res dobra, tudi do 150eur. Pač enkrat kupim in imam mir za več let, teh varijant za 10-15eur ne vzamem več.
1 - Tale je kar všečna, ampak malo premala.
2 - Še ena.
3 - Še ena.
4 - Najbolj všeč mi je pa tale. Ima kdo ?
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.299
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Jaz sem v Big Bangu kupil 32l hladilno torbo s priklopom na 12V/220 za v kamperja, kjer mi je podpora originalnemu hladilniku, ki je premajhen za vse. Po prvi uporabi sem kar zadovoljen, čez noč pijačo ohladi na potrebno temperaturo, odvisno sicer od zunanje temperature.
Sem pa prijatelju v kamperju videl mini ledomat, izgleda super, bom odprl drugo temo, da ne smetim tukaj.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
380
123
43
Govorim o pravem ledu in ne o ledenih hladilnih vložkih. Je kdo našel podatek, koliko kg letu je potrebno za določeno prostornino hladilne torbe, da zdrži predpisane dni, ko bi naj ta led obstal cel v tej hladilni torbi ? Recimo, da piše na hladilni torbi, da led zdrži 5 dni, nikjer pa ne piše, kakšna količina mora biti nasuta v torbo že v štartu. 1kg ledu ni isto kot 4kg, recimo. Seveda je tudi odvisno od tega, kolikokrat se odpira, ampak govorimo o tem, kaj ponavadi piše na nalepki.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.510
261
113
kva?? a ves koliko je dejavnikov, ki vplivajo na to, koliko ledu ti rabis v torbi??? ne verjamem, da na deklaraciji dejansko pise koliko ledu potrebuje...

dej ne odkrivaj tople vode pa kupi nekej v rangu za 100€, pa par ledenih kaset. kaksen led, ki se ti topi in vodo pusca v torbi... in mas pol vse mokro in vlazno...

ce ti pa to ni ql, kupis elektricno hladilno, pa upas da bo bolje.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
380
123
43
To sem čakal...Alter pacijenta, ki nima pojma, kaj govori....Prijatelj, poglej si hladilne torbe "priznanih" znamk. Za tebe se ne bom trudil, ker nisi vreden, ampak imaš tudi v naših prodajalnah "brand" znamke, ki oglašujejo, koliko dni, ur, bla, bla....bi naj vsebina ostala hladna, sveža, itd....YT ima ogromno testov okoli tega. In ja, predlagal si mi hladilno torbo v rangu 100eur? Zakaj že ? Argumentiral nisi nič. In ja, kupil sem hladilno torbo, nekaj tednov nazaj, za več od tvojih predlaganih EUR, o katerem itak nimaš pojma...Dejavniki ? Glede na to, da pametuješ o tem, povedal pa nisi nič....Hm.....
Moje vprašanje ostaja isto. Če imam hladilno torbo, recimo, 50l, za katero bi naj veljalo, da zdrži 5 dni....Koliko ledu je potrebno za to ?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.510
261
113
stari, srecno z iskanjem inzenirja ki se bo ukvarjal s tem izracunom.

pripravi naslednje podatke:

temperatura ledu
kolicina ledu
temperatura okolice
debelina stene torbe
koeficinet izolacije torbe
debelina tesnilne gume na pokrovu
temperatura vnesene pijace
kolicina vnesene pijace
temperatura konstantne temperature usmerjene v torbo

srecno!

jao.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
380
123
43
Pa končno ti je potegnilo ! Vse, kar si napisal, vem tudi jaz. Kako lahko potem trgovec napiše ( tako ali tako dobi podatke od proizvajalca ), da bi naj vsebina ostala hladna, sveža, itd....do toliko in toliko ur ali dni...A dejansko ni nikjer omenjeno nobenih parametrov, kot si jih ti napisal.
Sem kupil hladilno torbo, super zadeva, 10cm debela izolacija, premična pregradna stena ( 1/2, 1/3 ), večji pokrov in manjši pokrov, tesnila v obeh pokrovih, 4. točkovno fiksno zapiranje, 2x odtočna čepa v dnu torbe ( v primeru pravega ledu )...Zaenkrat več kod zadovoljen.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.510
261
113
ok, torej vse ves. kaj pol sprasujes kok ledu potrebujes? valda je to nemogoce dolocit.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
148
63
37
Obujam temo. Ima kdo hladilno torbo Mobicool? Kako se kaj obnese? Rabim nekaj, da do morja spravim jajca, marmelade in podobne stvari. ;) Ko pa pridemo do kampa, bi jo pa uporabljal kot dodatni hladilnik zraven 45l hladilnika.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.510
261
113
jah obicajna 12v hladilna torba. hladil to ne bo. ce bos dal notr mrzlo, bo flje casa ostalo mrzlo....

kok dolgo ce se vozis na morje? sej hladilnik je zelo dobro izoliran in komot zdrzi tiste 4 ure voznje brez elektrike.

jest mojga zvecer dam v avto, priklopim na strom, ga nafilam, ko gremo ga odklopim...

sicer ga pa ni zivila, ki bi se pokvaril tok hitro, ce ne bi bil v hladilnku. no, razen piva in sladoleda.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
148
63
37
jest mojga zvecer dam v avto, priklopim na strom, ga nafilam, ko gremo ga odklopim...
Tud tole bi bla opcija ja. Ena šara manj v avtu. A pa hladilnik nič ne protestira, ko prerukanega takoj vklopiš?

Sicer mam 230 vtičnico tudi v avtu. A ne vem če bi blo glih pametno imeti navaden hladilnik vklopljen med vožnjo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.510
261
113
jah, ni glih priporocljivo ja.

eh, lej, sej vozim mirno, ko prides v kamp se zihr 15 min po recepciji jahas, pa pol se okol parcele, da zacnes ven zlagat... hladilnik medtem pociva... tko da ze 5 let ga tako vozim, pa se vedno dela.

imam pa se en manjsi komp. hladilnik 12v im 220v, mi ga je prodal en soforumas tukaj, odlicna zadeva za pijaco in v tvojem primeru kaksno zivilo. dejansko ohladi in tudi drzi. gres cez dan na kaksen izlet naokoli, mrzla pijaca in sveze mrzlo sadje - neprecenljivo!

taka zadeva:

 
  • Všeč mi je
Reactions: FuriousG

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Obujam temo. Ima kdo hladilno torbo Mobicool? Kako se kaj obnese? Rabim nekaj, da do morja spravim jajca, marmelade in podobne stvari. ;) Ko pa pridemo do kampa, bi jo pa uporabljal kot dodatni hladilnik zraven 45l hladilnika.
Tole je navadna torba s peltierjevim elementom.
Kupi najcenejšo možno, ker bo isto, omenjena je edino fajn, ker ima relativno velik volumen.
Nekaj kao hladi, ni pa nek wau efekt (16 stopinj pod temp. okolice).
 
  • Všeč mi je
Reactions: FuriousG