hitro do Mature !?

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik Domen pravi:
ja slovenscina in matematika me najbolj skrbita.. za druge dva bi pa vzel geo in nemscini, kar mi pa ni panika....
Ah slovenščina je bila lahka saj meni.
Ruknu sem samo matematiko in psihologijo.
Če imaš možnost ne izberi psihologije ali sociologije ker je sama piflarija in knjiga ima ene 450 strani
uf-1.gif
jaz nisem mogel druge ker sem padel v drugi razred in je bila samo psihologija na voljo letos je tako ali tako samo en razred in psihologije menda ni
Vzemi geografijo, angleščino ali nemščino kar ti je lažje pa zgodovino, matematiko in slovenščino (no dobr mat in slo je obvezna).
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Matematika pa res ni tak bav bav nooo
grin1.gif

V bistvu je bil letošnji junijski rok TAKO lahek, da so moji maturantje vsi naredili (celo ena petica je bila med njimi). Jesenski rok pa ne bom komentirala.... poljom
crazy1.gif



Drugače pa za izbirni predmet svetujem zgodovino. Razpisanih 10 tem, na maturi dobiš 3 izmed teh in je to to. Pa mislim da je tudi učenje bolj interesantno kot kakšna sociologija...
 

Domen

Pripravnik
24. jul 2007
207
0
16
Kje bi si pa lahko pogledal katere teme so razpisane za zgodovino ?
drugace pa imam zaenkrat tak nacrt: slo, mat, ang, + nem in geo
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Geo narediš komot, če imaš vsaj malo več, kako se vrti Zemlja pa, če vem kje leži Čile. No, tako na kratko.
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Če ti gre nemščina bolje kot angleščina, vzemi nemščino za 1. tuji jezik in potem angleščino za izbirni predmet. Nikakor pa ne sociologije, psihologije, ker tega je še pa še
grin1.gif
Zgodovina je res najlažja. Najmanj dela. Pri geografiji pa stvari znajo bit zelo obširne in podrobne.
 

_lily_

Pripravnik
27. jul 2007
66
0
6
Citat:
Uporabnik Mitzy pravi:
Drugače pa za izbirni predmet svetujem zgodovino. Razpisanih 10 tem, na maturi dobiš 3 izmed teh in je to to. Pa mislim da je tudi učenje bolj interesantno kot kakšna sociologija...
Mislim, da bi bilo bolj pametno, če bi se vsak posameznik odločil kaj je njemu interesantno pa kaj ne....
wink-1.gif

Meni naprimer zgodovina ni zanimiva pa če je nevemkaj. Sociologija mi pa je. Torej bi lahko jaz rekla, naj vzame soc na
maturi, ker je zgodovina popolnoma neinteresantna ker so same letnice pa nevemkajvseše, pri soc pa se naučiš nekaj o človeku in kulturi in to kar srečuješ v vsakdanjem življenju. Kar vzami sociologijo, je bolj interesantno učenje kot kakšna zgodovina.
rolleyes-1.gif

No pa še malo resnih stvari:
Res je, da je sociologija eden izmed težjih predmetov na maturi. In tudi povprečna ocena je komaj okrog 3,2. Res pa je (baje..ne trdim ničesar) tudi, da tudi zgodovina ni med najlažjimi in je tudi pri zgodovini bolj slabo povprečje.
Vglavnem.....mature se ne da narediti kar tako, z levo roko. Vsaj ne če si povprečen človeček s povprečno pametjo, pa tudi ne, če hočeš na maturi kaj več kot pa 'samo narediti'. Je potrebnega kar nekaj učenja. Pa ne samo pri sociologiji....pri vseh predmetih je tako.

lep dan
wink-1.gif
 

Domen

Pripravnik
24. jul 2007
207
0
16
to je vse res, dvomim da bo slo z levo roko pa ceprav sem levicar :) lol
Pregledal sem malce izpitne pole iz prejsnjih let in niso ravno macji kaselj - razen mogoce jeziki ki mi ni niso ne vem kako zahtevni....
 

Domen

Pripravnik
24. jul 2007
207
0
16
a hoces reci da je drugi jezik lazje narediti kot prvi... hocem reci ali je test za anglescino lazji ce ga vzamem kot drugi jezik ali je isti ?
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
_lily_, res je da ni vsak za vse, samo če niti tega ne ve kaj bi izbral na maturi, sem mu svtovala tisto pri čemer bo imel najmanj problemov. Dočim je pri sociologiji treba poleg piflarije skupaj skvačkati še dva eseja.... s tem da se z zgodovino srečujemo že od OŠ, sociologija pa je predmet s katerim se dijaki srečajo šele v višjih letnikih SŠ.

Jaz sem mu PREDLAGALA zgodovino, torej je bilo to mišljeno kot nasvet oz. plod opazovanja in spremljanja rezultatov mojih maturantov. Odločil se bo pa itak sam, nihče mu ničesar ne vsiljuje
wink-1.gif




Pa lep dan tudi tebi
roza.gif
 

_lily_

Pripravnik
27. jul 2007
66
0
6
smile-1.gif

Zmotlo me je predvsem tisto, da je zgodovina bolj interesantna za učenje kot sociologija
wink-1.gif

Sicer se je pa Domen, kolko se da razbrat, že odločil kaj bo mel na maturi
smile-1.gif


lp
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Ne, ne nikakor. Sploh ne vem kaj sm točno hotla s tem povedat
hysterical-1.gif
Pa lahko vzameš višji nivo in dobiš neke dodatne točke, če dobro pišeš.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Višji nivo je tako - če nisi kaj preveč dober, lahko s tem več izgubiš kot bi lahko pridobil. Ko sem lani delal maturo, je bila fora glede matematike, da se ti je v vsakem (no, skoraj vsakem) primeru splačalo iti na višji nivo. Tako da se je pametno tudi o tem pozanimati.
Če se tebi gre samo za stopnjo izobrazbe, potem to itak ni potrebno, ker se ti verjetno gre samo za to, da narediš.

Glede izbirnih predmetov pa se moraš sam vprašati, kaj ti najbolj leži. Če si bolj naravosloven tip, potem si vzameš recimo kemijo, fiziko. Če se pa rajši določeno snov na pamet naučiš, potem pa si pač vzameš kakšno zgodovino pa še mogoče kakšno biologijo.
Pozoren bodi tudi na laboratorijske vaje / terenske vaje / seminarsko nalogo, ki se pojavijo skoraj pri vsakem izbirnem predmetu. Ampak če boš obiskoval organiziran maturitetni tečaj, potem bodo sigurno tudi za to poskrbeli.
 

Podobne teme