hitro do Mature !?

Domen

Pripravnik
24. jul 2007
207
0
16
Pozdravljeni!

Ker je prislo do sprememb v zakonu, sedaj potrebujem 5.stopnjo sole za opravljanje dela, ki ga opravljam ze vrsto let - bedarija...
trenutno imam 4.stopnjo in bi tabil kar se da hitro priti do 5.stopnje...

Nekaj sem gledal da bi sel delati gimnazijsko maturo - samo na maturo brez solanja - a se to da ? Kaksne so zahteve?
Ima kdo kak pameten predlog ?

.... drugace pa tudi tisti kos papirja kupim !!!-..... pm :)
evil.gif


Hvala vsem !
cheer.gif


lp
 

amper

Pripravnik
2. avg 2007
84
0
6
Lepi kraji :)
Em, se mi zdi, da si za letos že zamudil vpis v maturitetni tečaj.
Sicer pa.. Preko maturitetnega tečaja (nekako tako kot trening za maturo) do finiša - mature v juniju.

Torej: na hitro ne bo šlo!

lp
 

Domen

Pripravnik
24. jul 2007
207
0
16
Hvala, to vem da obstaja tečaj, a jaz ga ne morem obiskovati zaradi prevec razgibanega delovnega casa... ali grem lahko samo na maturo, se to da ?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Jaz mislim, da tudi ta opcija obstaja, a nisem prepričan. Najbolj bo, če se odpraviš do bližnje gimnazije in se tam pozanimaš...
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Kaj pa poklicna matura kakšnega strokovnega štiriletnega programa? To lahko narediš preko samoizobraževanja.
 

Domen

Pripravnik
24. jul 2007
207
0
16
ja to sem delal pred leti pa sem pustil, ker so zahtevali, da sem pri pridavanjih prisoten, pa da ne omenjam da en letnik stane 1000eur potrebna sta dva + stroski mature .....
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Ne, ne. Jaz sem v to vpisana po sili razmer in mi ni treba hoditi na predavanja, samo plačam 61€ za vsak izpit, dobim gradivo, se naučim in pridem pisati test. Močno pa dvomim, da boš lahko s 4. stopnjo sedaj kar na hitro naredil gimnaz. maturo. Sploh pa ne od doma. Bo kar malo dlje trajalo
grin1.gif
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Šola, seveda. Saj to je čisto nekaj minimalnega. Nič zaradi česar bi si prekomerno obremenjeval možgane
grin1.gif

TULE imaš pa seznam ustanov, ki to nudijo. Lp!
 

Domen

Pripravnik
24. jul 2007
207
0
16
jah to ni problem najti sole....
se vedno bi raje dal 1000 ali nekaj eur pa kupil papircek :)
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
ja jaz bi tudi dal 2000€ če mi kdo zrihta magisterij....

nismo več na balkanu da se bodo kar kupovale diplomce...(čeprav nekaterim to še uspeva) :D
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.660
500
83
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik Domen pravi:
Hvala, to vem da obstaja tečaj, a jaz ga ne morem obiskovati zaradi prevec razgibanega delovnega casa... ali grem lahko samo na maturo, se to da ?
Se da ja za vseh 5 predmetov plačaš 82€ greš pa takrat pisat kot vsi, ki pišejo maturo.
 

Domen

Pripravnik
24. jul 2007
207
0
16
super, sem se pozanimal in to tudi obstaja tako kot pravite nekateri.... placas 82€ in malce znanja pa je to :)

a s tem pridobim 5. stopnjo???
 

amper

Pripravnik
2. avg 2007
84
0
6
Lepi kraji :)
Citat:
Uporabnik Domen pravi:

a s tem pridobim 5. stopnjo???

Točno tako. Sicer pa je glede opravljanja izpitov takole: 5 predmetov na splošni maturi (upoštevajoč dejstvo, da si sedaj out of "učne kondicije") le ni tak mačji kašelj. Namreč, matematiko se še da nekak s pametnostjo narest, medtem ko kaka slovenščina pa ... ne bi reku, no. Prebrat dve knjigi (btw, letos jih imajo 5 kratkih drmaskih del), jih preanalizirat po dolgem in po čez in nato pisanje eseja..

Za IP boš pa izbral neki, kar ti najbolj paše.

Torej: vedi, da ti obiskovanje predavanj ipd ne bo nč škodlo
evil.gif


lp
 

_lily_

Pripravnik
27. jul 2007
66
0
6
Citat:
Uporabnik amper pravi:
.... (btw, letos jih imajo 5 kratkih drmaskih del) ...
khm...če smem sam pripomnit.... 4 dramska dela so (kratka so pa bolj ko ne...sam je več dela ker so 4 različni avtorji itd....)
wink-1.gif

Drugač pa tudi jaz mislim, da se te naše preljube mature ne da narediti kar tako....se je ful za učit. Sploh slovenščina, kot je nekdo pred mano že povedal (53 besedil...in to pomeni poznati 53 avtorjev.....pa to je samo književnost...kje pa je še jezik) Pa še dva izbirna predmeta....tudi tam ni malo.
Uf....za crknt vglavnem
uf-1.gif


lp
 

Domen

Pripravnik
24. jul 2007
207
0
16
ja slovenscina in matematika me najbolj skrbita.. za druge dva bi pa vzel geo in nemscini, kar mi pa ni panika....
 

Domen

Pripravnik
24. jul 2007
207
0
16
ja vem prej sem pozabil pripisati anglescina.... ali hoces reci da ne morem imeti dva tuja jezika ?
 

Podobne teme