Hišni kino ali povezan sistem ?

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
561
5
18
Imel sem pomisleke že kam uvrstiti to vprašanje, ki je sicer zelo zanimivo. Odločil sem se da iz obstoječih delov (to je seveda težje) kombiniram nek povezan sistem za video tematiko. Torej imam plazmo TV, dober zvočni sistem 5.1, predvajalnik xtreamer, LCD monitor z računalnikom. Želja bi bila, da vse deluje maksimalno brez pretikanja kablov med menjavo izbire ali TV-ja, PC-ja, ostalo je bolj v funkciji podpore sistema. Ima kdo, ki si je uredil podoben sistem, kakšen nasvet za to, da se že v startu izognem težavam. Verjetno to ni hišni kino, ampak samo nek povezan sistem z več možnosti izbire - ali film pogledat na 40" ali 24", itd.
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
561
5
18
zvočni sistem imam Logitech z-5500 digital 5.1 speaker, TV pa Samsung UE 40DE5000, prosim za nasvet
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Optični izhod iz tv povežeš na optični vhod na lgitech. Ostalo pa verjetno pustiš enako kot imaš sedaj. Xtreamer preko hdmi na tv, računalnik pa iz zvočne kartice na logitech.
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
561
5
18
Hvala za nasvet, skoraj bi ga lahko preizkusil, če ne bi pomešal napajalnike med seboj. Mi lahko kdo pomaga s sliko ali podatki ki so navedeni na originalnem ac adapterjem za xtreamer (strah me je, da vklopim napačnega).
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
o dobrem zvočnem sistemu tu nemoreš govorit.

jaz bi razmislil o kakem prostorskem reciverju in pasivnim 5.1 sistemom.
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
561
5
18
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
zakaj bi imel xtremer, če boš imel pc priklopljen na tv?

Sem poizkusil pc priklopit preko hdmi kabla na tv, je bila slika ok, samo na monitorju pa slike preko dvi ni bilo. Oboje zgleda ne gre. Xtreamer sem imel in sedaj idealno dela preko HDMI kabla (TV ima tri HDMI priklope).
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
seveda gre, samo si narobe nastavil;)

sam ne razumem, če bi rad zvočnike uporabil na vseh treh napravah??
- ko gledaš tv (sobna antena al siol box al kar pač imaš)
- xtreamer
- pc