LG50PV350 in LG HX806SH

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.136
54
48
Osrednja Slovenija
Živjo!

Eno vprašanje - imam plazmo LG 50PV350 in razmišljam o nakupu hišnega kina. Ker v teh stvareh nisem več "in" me zanima naslednje: LG jev hišni kino HX 806SH ima blue ray predvajalnik in ostalo šaro ter 5.1 sistem zvočnikov. Ima samo en hdmi izhod, vhoda nima.

Če torej priklopim hišni kino na tv, ni problem, imam zvok in sliko. Ker pa za tv programe uporabljam siol box, bi moral uporabiti še optični audio izhod iz tv ja in optični vhod na hišnem kinu, da dobim zvok na cel sistem. Se kaj motim ali to drži?

Druga stvar - simplink ali kako se že imenuje - ali kdo ve kaj mi omogoča. Lahko npr s daljincem od tv-ja vklopim hišni kino, mogoče celo štelam glasnost in izbiram vhode? Nikjer nisem zasledil in zato ne vem koliko je zadeva uporabna.

Skratka kak nasvet ali komentar bi bil dobrodošel
smile-1.gif


Hvala!
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
HDMI podpira funkcijo "Audio Return Channel" , ki je ravno to. Po HDMI kablu pošilja zvok v kino.

Kaj in kako v konkretnih primerih deluje, pa ne morem povedati. To mora tako TV kot "kino" podpirati.

To je bilo uvedeno v HDMI verzijo 1.4, tako da starejša oprema tega nima. (vsaj ne po standardih)
 
Nazadnje urejeno:

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.136
54
48
Osrednja Slovenija
Mogoče. Mpgpče me je pa ravno to zmedlo - npr en sistem od onkya, ki je brez playerja, imam točno napisano da ima 4 hdmi-je za vhod in enega za izhod, ki podpira audio return. Pri tem lg ju pa sem to spregledal.
 

pero

Pripravnik
26. avg 2007
92
0
6
Si kupil? Imam isti tv, in gledam isti hišni kino sistem... kako se obnese? In kako "seamless" je uporabljati to kombinacijo?
 

pero

Pripravnik
26. avg 2007
92
0
6
Najbrš da je, ampak sem danes že 2x premaknil zgornjo mejo budgeta, in mislim, da je 300€ polna kapa denarja, pa še v Big bangu moram nabavit.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ja lahko optiko iz tv priklopiš na hišni kino
in simpllink je zato, da s tv daljincem upravljaš določene funkcije na kinu - če tv podpira tudi to funkcijo!

navodila stran 17 in 19 http://www.lg.com/uk/support/p...roduct-profile#


p.s. v prihodnje ko kdo sprašuje od določenem modelu naj pripne link do naprave. Je tako veeeeliko lažje pomagat in se ne govori nekaj na pamet.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Imam enako televizijo in me zanimata dve podobni vprašanji...

ta TV nima vhoda za slušalke, sem pa nekaj eksperimentiral kako bi priključil Logitechove računalniške zvočnike, ki pa ima jack vtikač. Nekaj sem poskušal priključiti zvočnike s pretvornikom iz jack -> činč kabel in priključil zadaj na TV ampak zadeva nekako ne funkcionira. Mogoče kdo ve zakaj ne??
confused-1.gif



Druga stvar, ki me zanima pa je, če mi lahko kdo priporoča kateri soundbar je dovolj uredu, ki približno nadomesti klasični 5.1 hišni kino za katerega mi pa ni - ker imaš potem preveč tistih zvočnikov s kablovjem vsepovsod in zadeva več ne izpade minimalistično.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:

soundbar more imet optični vhod, ker ima tvoj tv samo optični izhod!

ja kaj pa vsi tisti činč in AV izhodi? a tisto pa ni dobro za soundbar?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ti piše vhod al izhod?
glede na sliko z neta, jst vidim samo optični izhod. vse ostalo so vhodi.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
ti piše vhod al izhod?
glede na sliko z neta, jst vidim samo optični izhod. vse ostalo so vhodi.

ja res je, sem preveril, imam samo optika out in pa HDMI mam še na voljo...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
žal si potem "omejen" na soundbare z optičnim priključkom. Sej vrjetno jih ima kr večina. Vseeno pa moreš bit previden. Katerga izbrat pa ne vem. Nekje sem zasledil, da so yamahine hvalili. To je pa vse kar vem o njih.