(hiper)inflacija se bliža?

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Cene smrekove hlodovine so šle skoraj za 50% gor, in se na veliko izvaja sečnja sedaj pri tistih ki so čakali na dobro cene. Bistveno je pa tudi to da še eno leto nazaj noben ni plačeval redno ampak so bili zamiki po par mesecev klasika, danes pa skoraj mahajo z denarjem pred tabo in še malo pa bodo začeli vnaprej plačevat odkupe. Podražitve so jasno posledica povpraševanja in povsod po verigi se cene napihujejo, čeprav je na koncu v gozdu res 10EUR razlike (oz. konkretno tisti ki lani niso prodajali imajo 20eur na kubik več v žepu).
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Meni je vseeno kako temu rečeš, lahko bi rekla tudi nateg - pa bi bila kar prava beseda.

Par velikih v Sloveniji se dogovori kake bodo cene in je rešeno.

Hint - Topdom, Merkur, Terra RB itd...
Ja saj se razumeva... ampak point je da te cene ne rastejo ker bi denar bil manj vreden...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Kaksni so bili pogoji da si lepljence dobil po 280 do lani?
Pri nas so jih prodajal po 500.
Zdaj po jurja baje.
Naj bi se ta norija poznala tudi na odkupni ceni lesa. Ampak kdo pa seka poleti?
Ampak ce se nanodkupni ceni hloda to pozna za 10 ali dvajset evrov(%) , je potem malo cudno da se koncni izdelek podrazi za 500.(100%)
Razumel bi da bi se tudi koncni produkt podrazil za tak %, tako pa....
Jaz mislim da sem jih po 320 pa nisem velik odjemalec.

Pogoji - nakup preko poslovnega partnerja ki pa je velik odjemalec. Sam kot mi je znano so tud ostalim po tej ceni naprej sibali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Cene smrekove hlodovine so šle skoraj za 50% gor, in se na veliko izvaja sečnja sedaj pri tistih ki so čakali na dobro cene. Bistveno je pa tudi to da še eno leto nazaj noben ni plačeval redno ampak so bili zamiki po par mesecev klasika, danes pa skoraj mahajo z denarjem pred tabo in še malo pa bodo začeli vnaprej plačevat odkupe. Podražitve so jasno posledica povpraševanja in povsod po verigi se cene napihujejo, čeprav je na koncu v gozdu res 10EUR razlike (oz. konkretno tisti ki lani niso prodajali imajo 20eur na kubik več v žepu).
Cena na ameriški borzi je že skoraj normalna. Tole je passe.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.716
39
48
Ne. Daj me razsvetli... pa mogoče rajši link ali pa graf prilepi, namesto da pametuješ.
 

Priponke

  • HRB Price.png
    HRB Price.png
    99,2 KB · Ogledi: 174