Hidžab v šolah

jest5

Guru
18. avg 2007
25.314
-8.448
113
Kako pa si zacahnjen? Imaš v čelo vžgan križ? Al kako se to vidi, da je nekdo krščen? Če te nekdo namoči v vodo in zraven momlja neke bedarije in v te bedarije ne verjameš je problem rešen.
Vprašej tiste, ki verujejo, kako je s tem :zavijazocmi:

Problem je drugje. Krst je prvi korak k verski indoktrinaciji.
Tako, kot se mlade muslimanke naučijo, da je fajn nositi ruto, in jo tudi pridno nosijo, ker je to za njih pač nekaj popolnoma normalnega (poleg vseh drugih neumnosti), se tudi mladim kristjanom nabije v glavo kup neumnosti. Brez njihove privolitve.
Če ti kot otroku nekaj vbijejo v glavo, jih večina to nekritično sprejme. Do takrat, ko so sami dovolj razumni za odločitve, imajo vse te bedarije že globoko v podzavesti
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

B81

22. jul 2007
34.613
9.037
113
Verjetno je vprašanje enostavnejše; ali se strinjate z veroukom v šoli?
Jaz kot kristjan se ne strinjam. Verouk naj bo tam, kjer je prostor za to (pač učilnica ob cerkvi itd...) in kdor je veren, naj da otroka k verouku. Ob petkih popoldan je bil to za nas vedno bolj športni dan, kot tista urca verouka, ki je sicer redko bila dolgočasna in kjer smo fantje včasih naštimali kakšno neumnost.

Tudi verski simboli v šolo ne sodijo, niti kot okraski za učence.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.933
113
Vidiš, mene kot ateista pa to niti ne moti, še posebno po vaseh, kjer dostikrat niti ni cerkvene infrastrukture in obratno, poznam faro, kjer je cerkev odstopila prostore šoli. Moti me pa siljenje v te zadeve, moti me, da starši otroke pošiljajo v cerkev samo zato, ker je pač tako prav, staršem se pa ne da več hodit in potem so ti najglasnejši, ko pride oziroma je prihajalo do vprašanj...zakaj ne krstiš otrok..., taki so najbolj glasni ko prihaja do nestrpnosti in tako dalje. Zelo spoštujem duhovnike kot je Martin Golob, ki trenutno mašuje v naši fari. Če bi marskak zagrizen nestrpnež njega poslušal, bi bilo za vse bolje. Tudi dr. Bojan Korošak, ki mašuje v sosednji fari je eden takih. Nekoč ob krstu mojega nečaka je povedal, zakaj se je pričelo krstiti dojenčke in da v začetku ni bilo tako, vedno pove, kako to počno v drugih veroizpovedih, skratka ta človek nauči otroke marsikaj.
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
Verjetno je vprašanje enostavnejše; ali se strinjate z veroukom v šoli?
niti slučajno.
predstavli si, da maš u šoli enga patra ki predava edino pravo resnico (??), pol maš tam še enga muftija, ki poučuje mladino o edini pravi resnici, manka še kak rabin, pol pa nismo več delč da dobimo še "KKKrouk" ali "svastikouk" in to sam zato, ker ma vsak krščen duš pravico da verjame in (še hjš) naglas bluzi, kar mu pade na (scvrto) pamet.
napisan sevede nima noben zveze s svobodo veroizpovedi. sam more usak stopit korak nazaj.
če muslija uznemirja svinjska glava pred mošejo (btw res svinjska :) poteza muslifobov), mene uznemirjajo njihove šege, kjer se jim sprdne.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.855
2.097
113
Vidiš, mene kot ateista pa to niti ne moti, še posebno po vaseh, kjer dostikrat niti ni cerkvene infrastrukture in obratno, poznam faro, kjer je cerkev odstopila prostore šoli. Moti me pa siljenje v te zadeve, moti me, da starši otroke pošiljajo v cerkev samo zato, ker je pač tako prav, staršem se pa ne da več hodit in potem so ti najglasnejši, ko pride oziroma je prihajalo do vprašanj...zakaj ne krstiš otrok..., taki so najbolj glasni ko prihaja do nestrpnosti in tako dalje. Zelo spoštujem duhovnike kot je Martin Golob, ki trenutno mašuje v naši fari. Če bi marskak zagrizen nestrpnež njega poslušal, bi bilo za vse bolje. Tudi dr. Bojan Korošak, ki mašuje v sosednji fari je eden takih. Nekoč ob krstu mojega nečaka je povedal, zakaj se je pričelo krstiti dojenčke in da v začetku ni bilo tako, vedno pove, kako to počno v drugih veroizpovedih, skratka ta človek nauči otroke marsikaj.

Odvisno kako bi izgledal ta verouk v šoli. Ali bo to splošno o vseh verah ali pa pač forsiranje ene vere. Tudi to kar ti opisuješ je bolj redkost. Vsaka vera ima vzvode in motode za širjenje
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.933
113
Ne, govorim o verouku v prostorih šole, ali pouku v prostorih cerkve v nekaterih primerih. Verouka ali kakšne koli verske vzgoje kot del izobraževalnega sistema ne podpiram, razen če bi se učilo o verstvih sveta, to je pa pomojem del splošne izobrazbe.
Podobno kot sem toleranten do zgoraj opisanih stvari, sem do rut na glavah, vse dokler kdo ne zahteva da moja hči nosi ruto, potem se pa toleranca neha.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.645
14.358
113
Se strinjam, catch je v pravicah in imho je zato prišlo tudi do omenjanja spremembe spola in ostale woke traparije v topicu o hidžabu. Kakor na prvi pogled zadeve ne delujejo povezano, dejansko so povezane.
 
27. jan 2022
4.812
1.751
113
Tema ni pouk o verstvih (teologija?) ampak verouk - specificna vera/religija. Vsaj jaz tako razumem.
Pol pa preberi 5-10 postov pred mojim o čem govorijo. Mešajo vero(na)uk kar je specifično za vsako vero različno in poučujejo verski predstavniki, ter nauk o verah oz. pouk o verstvih, ki naj bi zaobjel vsa (glavna) verstva prisotna na naših prostorih in še nekaj o verstvih, prisotnih drugod, kar pa poučujejo pedagoško šolani ljudje.