Hi Fi Audio - kotiček o avdio opremi

19. jul 2007
2.762
1.493
113
Sem povsem iz te scene zato prosim za kakšen namig za mikro stolp z internetnim radiom. Se pravi osnovna zadeva, smiseln nakup na spodnji cenovni strani. Ne bi kupoval neke škart robe, ker je 15 € cenejša, ni pa potrebe potrebe po HiFi kvaliteti, kakšen Sony, Philips entry model.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Izjemno sem zadovoljen s tem radiem. Poleg internetnega radia ima še DAB+, FM in podkaste. Vse lahko furaš preko aplikacije Technisat Connect.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Sem povsem iz te scene zato prosim za kakšen namig za mikro stolp z internetnim radiom. Se pravi osnovna zadeva, smiseln nakup na spodnji cenovni strani. Ne bi kupoval neke škart robe, ker je 15 € cenejša, ni pa potrebe potrebe po HiFi kvaliteti, kakšen Sony, Philips entry model.
Hvala za link. Bi pa vseeno še malo dodal za mikro stolp s CD-jem (imamo zbirko otroskih CD-jev ko bodo še kakšno leto ali dve aktualni)
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
V kabinetu imamo tole


Ni najcenej, špila pa top

Pred tem imeli neko LG osnovni model za okoli 170 EUR. Bejž stran od tega sam bas ga je bil. Neposljušljivo. Slabi equalizerji in nisi mogel nič dobit ven iz glasbe.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.759
2.638
113
V kabinetu imamo tole


Ni najcenej, špila pa top

Pred tem imeli neko LG osnovni model za okoli 170 EUR. Bejž stran od tega sam bas ga je bil. Neposljušljivo. Slabi equalizerji in nisi mogel nič dobit ven iz glasbe.
Pi.zda, preden sem tale prispevk vidu nisem rabil novega hifija sedaj ga pa rabim :(
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Čist tak za informacijo Ta Denon ceol lepše špila z SCM 41 zvočniki koz z originalnimi. Tak da se spalča dodati cca 20 eur in kupiti samo ojačevalec in zvočnike posebej. Vse skup je nekje 20 eur dražje.


Pa še ena informacija. Pred nakupom obvezno preizkusit BT z svojim telefonom. Z samsung A50 in A51BT ne dela, ven prihaja popačen zvok (kot včasih ko je trak na kaseti navijalo, pa je vse cvililo). Isto se je dogajalo z iphone 12 pro max ampak je nehalo in dela normalno. Z iphone X, XS, SE, in neko samsung tablico pa dela brez problema. Smo zamenjali, pa je isto sranje, zgleda se nekaj HW od BT tepe med sabo ali pa BT kodeki.
 
Nazadnje urejeno:

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.759
2.638
113
Hvala za informacije. BT mi niti ni pomemben saj nikoli ne predvajam glasbe iz telefona prek BT. Že sedaj največ poslušam internetni radio na JBL Playlist zvočniku preko cromcasta, pa zadeva ne dela čisto tako kot bi morala zato bi imel komponento, ki ima že vgrajen internetni radio.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
V kabinetu imamo tole


Ni najcenej, špila pa top

Pred tem imeli neko LG osnovni model za okoli 170 EUR. Bejž stran od tega sam bas ga je bil. Neposljušljivo. Slabi equalizerji in nisi mogel nič dobit ven iz glasbe.
Nikjer ne piše, da ima internetni radio.
 

Playroom.si

Zelenc'
21. mar 2018
1
0
1
Nikjer ne piše, da ima internetni radio.

Živjo.

Ima internetni radio, podporo za Tidal, podporo za Spotify, Deezer, DLNA... celotno podporo za spletne pretočne vsebine torej. Interentni radio se lahko upravlja preko daljinskega upravljalnika, vsekakor pa je bolj priporočljivo upravljanje naprave s pomočjo aplikacije HEOS.

Zvočnike, ki so sedaj priloženi težko komentiram, v preteklosti vem da so bila ohišja iz plastike in zvočne performance niso bile kaj prida. Novi delujejo leseni ampak tega nismo testirali. Lahko pa potrdim, da so od cenejših zvočnikov SC-M41 odlična izbira.

lp, Aleš
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
OK, res je ampak še vedno bi mogel osnovni SBC delat. Zgleda te telefon forsira kak drug kodek in ima težave z osnovnim SBC. Sej pravim na enih napravah OK, na drugih ne. Sicer pa to bolj stari fura. Mu je vseeno. Ko apple music posluša ga tako preko tablice, internet radio pa preko vgrajenega tune in. Tak da mu je za GSM vseeno.

Bo pa res verjetno v telefonu problem. Spomnim se pred časom ko je bil P30 pro flagship, da je zelo slabo delal z aplovim AAc kodekom. Pomojem te cenejši samsungi težko hendlajo z AAC in APTX in jih pretvarjajo v SBC. Dela pa to ne samo z AAC in apple music, tudi z recimo tune in aplikacijo na gsm, YT in podobno.
 
Nazadnje urejeno:
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Sem povsem iz te scene zato prosim za kakšen namig za mikro stolp z internetnim radiom. Se pravi osnovna zadeva, smiseln nakup na spodnji cenovni strani. Ne bi kupoval neke škart robe, ker je 15 € cenejša, ni pa potrebe potrebe po HiFi kvaliteti, kakšen Sony, Philips entry model.

Hvala za vse predloge, izgleda res kvalitetna roba, ampak vseeno se bom citiral (pobarval v rdeče) in še bolj konkretiziral - kaj v rangu 200 - 300 €.