Hi Fi Audio - kotiček o avdio opremi

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.700
138
63
Oldschool 3 sistemci

Pozna kdo kak model zvocnikov, bas vsaj 25 cm, 3 sistemci pa da to ni nek ozek tower ampak klasicen zvocnik kot so vcasih bili? Nov. Po moznosti closed box.

lp
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Bookshelf zvocniki? V smislu aiwe in sonyjev iz 90? Ali studijskih skatel za nabijanje zunaj? Ne poznam imas pa se dosti trosistemcev z dvojnim 13 ali 15cm basom, ki so pravi hi fi.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.593
1.226
113
2x 15 ni pravi hifi. Hifi se zacne nad 20. To kar isces ima npr Spendor (ampak pomoje 4jurje plus). Ali pa ceneni indiana line se pomoje tudi dobijo z velikimi basovci. So se neki čehi ali poljaki ali rusi, pa ne vem ce ni radiotehnika. Jaz bi pogledal rabljeno. Jbl, tannoy ali pa Electro Voice. Sicer grdi, ampak boljsi od vsega ala hifija do 20.000. v kakem rangu sploh isces?
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.700
138
63
Zaenkrat se nisem o cenah razmisljal.
verjetno bi bilo treba dat vsaj 1k eur za tak par.

sicer pa ja, ozki towerji z malimi basovci me ne zanimajo. Bolj veliki bookshelfi.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.818
2.081
113
Jih imaš skoraj kot listja. Zdej je to kao boom in skoraj vsaka firma ima neko "heritage" linijo. Ampak večinoma 1k€ ni dovolj.

JBL synthesis, L100 npr pa tudi drugi iz te serije, Wharfedale Linton, Klipch Heritage, itd... Sicer pa tega večinoma več ni toliko, ker en spodoben 7" nese te stare 1970's s papirno nestabilno membrano 10" za šalo, se pa zgodba malo spremeni, če je uporabljen kak dober moderen 10".
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.703
2.345
113
Pomurje
Zraven TV sem nabavil Samsung soundbar Q70. Mi je žal, da se nisem stegnil do 550W moči.

Za moje pojme, ki sem brez posluha igra zelo lepo. Bas je v omari.

Bi menjal za močnejše, pa sem škatlo bek vrgel.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Fotr kupuje nekaj za v kabinet. V bistvu za boljši zvok TV in poslušanje apple music in internetni radio

Zagledal se je v tole (dobi se tudi brez teh zvočnikov in je cena 500 EUR)


Zanima me nabavit z original zvočniki ali kej drugega gor priklopit pa da ni predrago in preveliko. Recimo



morda zaradi velikosti še


Model 3030i zaradi velikosti odpade.

Kaj pravite?
 

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
170
99
28
Jaz sem se zadnjič zagledal v Electrocompaniet EC Living.
Mi je budget za budilko dovoljeval samo Revo Superconnect...

Mi pa še vedno ni jasno, kako v gadget, v katerega nabutajo vso živo povezljivost, pozabijo vgradit volume ramp za nežno zbujanje...
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.593
1.226
113
Če so pri Denonu zvocniki v ceni, jaz ne bi kupoval drugih. Itak imajo ze prilozeni 13cm bas, tvoje alternative pa enakega ali kvecjemu manjsega. Velike razlike ne bo, Denon zna narediti vse, cesar se loti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Dobiš v 2 varjantah. Brez zvočnikov 500 eur, z zvočniki 600 eur. Jih ma pa en slo trgovc za 85 eur, tak da z zvočniki 585 eur. Tolk so pa verjetno vredni. Se pravi mašino pri enem trgovcu, zvočnike pa pri drugem, ker ta ko ima zvočnike nima mašine. Mal zakomplicirano ampak OK
 
Nazadnje urejeno:

damirj

Guru
9. maj 2012
4.818
2.081
113
Tisti Denon zvocniki niso res vec vredni kot 90€. Osebno bi vzel kaj drugega, razen ce gre za res nezahtevnega poslusalca
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Oldschool 3 sistemci

Pozna kdo kak model zvocnikov, bas vsaj 25 cm, 3 sistemci pa da to ni nek ozek tower ampak klasicen zvocnik kot so vcasih bili? Nov. Po moznosti closed box.

lp
Zanimivo, jaz bi tudi najraje menjal za kaj bolj konkretnega.
V dnevnem prostoru imam par Q Acoustics 3090i, sub 3060s in center 3090Ci (vse skupaj priklopljeno na Yamaho RX-V679), pa mi je premalo.
Celoten odprt prostor je velik 45 m2, na drugi strani pa še hodnik z odprtim stopniščem, ampak meni se zdi kot da ne špila dovolj dobro, kar nekako mi manjka bolj trd bass - mogoče sem samo jaz čuden oziroma sem v mladosti preživel preveč časa po diskotekah :).

OK, za gledanje TVja je zgornji sistem super, tudi za normalno in bolj glasno poslušanje glasbe, za kakšne trše house komade ali Davida Guetto pa mi je res premalo.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.146
291
83
Fotr kupuje nekaj za v kabinet. V bistvu za boljši zvok TV in poslušanje apple music in internetni radio

Zagledal se je v tole (dobi se tudi brez teh zvočnikov in je cena 500 EUR)


Zanima me nabavit z original zvočniki ali kej drugega gor priklopit pa da ni predrago in preveliko. Recimo



morda zaradi velikosti še


Model 3030i zaradi velikosti odpade.

Kaj pravite?


Pred nekaj dnevi prebral to recenzijo:


V Sloveniji nisem zasledil da kdo prodaja.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.818
2.081
113
Zanimivo, jaz bi tudi najraje menjal za kaj bolj konkretnega.
V dnevnem prostoru imam par Q Acoustics 3090i, sub 3060s in center 3090Ci (vse skupaj priklopljeno na Yamaho RX-V679), pa mi je premalo.
Celoten odprt prostor je velik 45 m2, na drugi strani pa še hodnik z odprtim stopniščem, ampak meni se zdi kot da ne špila dovolj dobro, kar nekako mi manjka bolj trd bass - mogoče sem samo jaz čuden oziroma sem v mladosti preživel preveč časa po diskotekah :).

OK, za gledanje TVja je zgornji sistem super, tudi za normalno in bolj glasno poslušanje glasbe, za kakšne trše house komade ali Davida Guetto pa mi je res premalo.

Verjetno mislis 3050i? Sej niso napacni, samo imajo problem tipicnega low cost floorstanderja. Slab basovec, ki ima visoke Q parametre in potem ga se tiscijo v (pre)velike skatle vodijo v slab odziv v bas podrocju. Igra pa nizko ja, to ze, samo nekontrolirano. Ampak to se prodaja, ljudje radi slisijo da igra od 50Hz gor, ker je tudi muzika tko posneta, zmanjka pa tam nad 100Hz pa do 200Hz. Tega ti pa ne bojo resili niti 10" basi, na prvi pogled mogoce ja, ker nekaj nadomesti velikost membrane, ampak v osnovi rabis drugacno zasnovo zvocnika.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Verjetno mislis 3050i? Sej niso napacni, samo imajo problem tipicnega low cost floorstanderja. Slab basovec, ki ima visoke Q parametre in potem ga se tiscijo v (pre)velike skatle vodijo v slab odziv v bas podrocju. Igra pa nizko ja, to ze, samo nekontrolirano. Ampak to se prodaja, ljudje radi slisijo da igra od 50Hz gor, ker je tudi muzika tko posneta, zmanjka pa tam nad 100Hz pa do 200Hz. Tega ti pa ne bojo resili niti 10" basi, na prvi pogled mogoce ja, ker nekaj nadomesti velikost membrane, ampak v osnovi rabis drugacno zasnovo zvocnika.
Ja, moja napaka, model zvočnikov je seveda 3050i.
Sej za ta denar kolikor sem dal za vse skupaj, je bila dobra odločitev, ampak nekako sem imel (pre)visoka pričakovanja.
Najprej sem kupil zvočnike, je bilo premalo, potem sem kupil sub, se mi je vsaj začasno zdelo malo bolje, potem sem pri gledanju govora na TVju pogrešal center, sem dokupil še slednjega (ta je res manjkal), sedaj se mi zdi pa spet vse skupaj (pre)malo.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.700
138
63
Tistile JBL L100 so to kar iscem.
So pa izven budzeta in pa se raje bi imel zaprte boxe. Velik basovec da dober bas tudi brez basrefleksa.
https://www.whathifi.com/reviews/jbl-l100-classic

Sedaj imam 16cm zaprte zvocnike in bas je res lep, natancen. Bas ni mocan in je treba zvovnike kar nahranit, da se bas slisi, ampak potem, ko se, je kvaliteta in tudi globina.