Henry Cole...

I

Izbrisan uporabnik #488

v bistvu...eh
smile-1.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Jih pa strelja tale Henry..., v zacetku 3. dela rece da je na "on a epic 2000 mile ride through the Balcans" ne vem kje je nameril 3200 kilometrov od LJ cez HR obalo do Sarajeva in v Sofio.

Pelje se s trajektom iz Raba na Pag. Krneki. V bistvu se pelje s Krka na Rab. Cisto podjebavanje v glavo zaposlenih v sirarni na Pagu itd.
Zgleda ima polno pizd@ vsega, da se tako obnasa. Men je en osel, ki se neprofesionlno obnasa, za gledalce se niti toliko ne potrudi, da bi vsaj zemljepisne podatke tocno navajal.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.009
3.523
113
41
Lj
Tak je dejansko njegov stil, nekaterim je všeč nekaterim ne. Če si gledal kakšne njegova prejšnja potovanja bi videl, da je podobno. Dostikrat rad kurca slabo vreme, muzeje, hrano in podobno. Ali pa je obratno in ne mora prehvaliti. Plus pa so bile vsaj tiste punce, ki so igrale odbojko.

Čeprav število kilometrov bi skorajda moralo držati saj najbrž so vsaj približno izmerili koliko so naredili, to bi se mi zdelo čudno da bi si kar izmislili neko številko.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Jih pa strelja tale Henry..., v zacetku 3. dela rece da je na "on a epic 2000 mile ride through the Balcans" ne vem kje je nameril 3200 kilometrov od LJ cez HR obalo do Sarajeva in v Sofio.

Pelje se s trajektom iz Raba na Pag. Krneki. V bistvu se pelje s Krka na Rab. Cisto podjebavanje v glavo zaposlenih v sirarni na Pagu itd.
Zgleda ima polno pizd@ vsega, da se tako obnasa. Men je en osel, ki se neprofesionlno obnasa, za gledalce se niti toliko ne potrudi, da bi vsaj zemljepisne podatke tocno navajal.

hvala, da si ti napisal
evil.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
A ves kaj je 3200km... Iz Ljubljane do Damaska , Sirija(ker je ravno aktualno) je 3000 kilometrov po cesti.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Vozi se pa vsak dan ravno 5 minut, ostalo je gladiator, kuhar in težak
smile-1.gif


Pa totalno nerazgledan.

Na izlet se spravi z neko staro kripo, ok pač tak stil, a gor flikne enduro gume
smile-1.gif
vozi pa se izključno po solidnem asfaltu.

Ta oddaja ima zelo malo skupnega z motorizmom.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
12
38
Ja točno tako. Prej ga nisem nikoli spremljal..., pač zdaj gledam, ker je Balkan sezona, se mi pa zdi zelo površno narejena oddaja, jaz se bolje pripravim, ko grem nekam dlje, berem bloge, zgodovino o državi, o krajih, ki si jih bom ogledal si preberem vse živo, navade ljudi, tole je pa čisto na horuk.
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.201
8
38
40
Sem razmišljal, ko sem gledal to oddajo ... Če bi recimo uporabnik snecer v svojih filmčkih še kaj povedal, bi bila boljša oddaja kot to
zmaga.gif
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Oddaje sicer nisem gledal, se pa po spletu valjajo poleg tiste cifre 2000 enkart milje, enkrat pa kilometri - kar bo verjetno bolj točno.

Kakorkoli, jaz pridevnika "epic" ne uporabljam ne za 2000 milj ne za 2000 km.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.440
362
83
klasičen britanski pijanček, ki ima svojo oddajo :D
traso si je pa zbral, res LOL

100x več reklame naredi recimo nekaj takega za Slovenijo:
http://psn.sdn.si/sn/img/s800x...ls_royce-65.jpg
http://www.siol.net/avtomoto/zanimivosti/reportaze/2013/06/rep_rolls_royce_ljubelj.aspx

Namreč osebno poznam možakarja iz bližine Bridgenortha v UK, ki je celo življenje rihtal classic avte in motocikle, bugattije, Aston martine, lasti si Lagondo ter nekaj jaguarjev, štarter v Goodwoodu na vintage dirkah, pozna osebno in je mel prste zraven pri avtih od Nicka Masona, Pink Floyd bobnarja itd. Njegova partnerka je slovenka. V zameno, da mi je razkazal Shelsley walsh hillclimb dirko, tudi zakulisje in ERA R4D (400.000 gbp), sem ga peljal na Ljubelj na dirko oldtimerjev. Ker je živa enciklopedija GB motociklizma in avtomobilizma, so nekateri lastniki (en od slovencev ima v lasti preko 20 vintage britanskih motociklov) samo gledali in poslušali.

Vsako leto tudi premožni britanci z vintage avti pridejo po trasi iz Švice, Avstrije v Slovenijo, Bled je obvezen na seznamu. Se jih da srečat na stari cesti Bled - Podnart - Podbrezje, tudi zgornji RR je bil slikan in objavljen v TOP GEAR reviji na tej cesti...

moj point je, da pravim ljubiteljem dol maha za enga Henryja :D
 

aladdin

Pripravnik
31. maj 2013
47
1
8
Citat:
Uporabnik TGV pravi:
Oddaje sicer nisem gledal, se pa po spletu valjajo poleg tiste cifre 2000 enkart milje, enkrat pa kilometri - kar bo verjetno bolj točno.

Pa še v tem primeru bolj kot ne samo, če prišteje še ruto Gatwick-Brnik....

Sicer pa od takrat, ko je v prvi epizodi govoril nekaj v smislu 'Zoran, tzar of Ljubljana', gledam na oddajo kot humoresko v stilu Seinfelda.
grin1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Ja točno tako. Prej ga nisem nikoli spremljal..., pač zdaj gledam, ker je Balkan sezona, se mi pa zdi zelo površno narejena oddaja, jaz se bolje pripravim, ko grem nekam dlje, berem bloge, zgodovino o državi, o krajih, ki si jih bom ogledal si preberem vse živo, navade ljudi, tole je pa čisto na horuk.

Se 100% strinjam s tabo. In imaš zadaj celo ekipo in produkcijsko hišo, nisi pa toliko, da bi vsaj prvega mimoidočega povprašal, kako se pravilno izgovori ime kraja... Konec koncev bi jim že Predrag (beri z angleškim polglasnim r-jem) lahko pri tem malo pomagal.
Precej amatersko, je pa res, da je za razliko od ostalega naredil kar lepo reklamo za Ljubljano.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.425
413
83
Podpis pod vsa napisana mnenja
zmaga.gif


Jaz sem sedaj prvič gledal njegovo oddajo, pač zaradi reklame, Slovenija, Balkan in to... ampak tip je ignorantski bebo, pa saj ste že vse napisali.
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Mogoče bi lahko zbrali kakšne dobre videe ali filme na kup; evo tole so npr fantje naredil krtko, "sproti"
smile-1.gif


https://vimeo.com/83012009

p.s.

Sem preveril, če jstaPate ali pa Mišutka vsaj enrkat izustila "epic". Nista. Jaz bi
smile-1.gif

 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
No ja, na vsakih 1000 km se ziher najde kaj
smile-1.gif


Tradicionalna oz. standardna balkanska tura je dolga 2000 do 3000 km pa se najdejo razgledi in pokrajina za adijo pamet. Še posebej če je fotograf spreten ali si vzame čas ali pa še bolje če jih je več.

Recimo : Maribor-Vinica-Plitvicka-Šator planina-Prokoško jezero-Mostar-Žabljak-Kapetanovo jez.-Virpazar; Dubrovnik;Rumboci,Rama,Donji Vakuf;Bihac-MB, 3100 km. (Maribor je pač zato ker je zadnji štartal od tam, navedena so samo prenočevanja .. vmes je pa še veliko atraktivnih točk). Pa je brez Srbije in Makedonije. Romunija je pa itak posebna zgodba.
Bom pa poskusil vključiti naslednje leto Srbijo v ta kratko.

Oddaje kot jih snema Cole verjetno tudi prav pridejo komu, ne nujno motoristu.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
ksz
Vsi, ki pljuvate po Cole-u, to delate verjetno zaradi tega, ker je v drugem delu popljuval bavarski motocikel...
evil.gif


Sicer pa, če bi jaz gledal oddajo iz vidika potopisa, mi ne bi bila všeč. Ker pa gledam bolj iz vidika samega koncepta oddaje, pa je kar OK.
Mimogrede, glede negodovanja nekaterih ob vožnji proti hrvaški, "mountains" v Angliji ima čisto nek drug pomen kot pa ga učijo naši učitelji angleščine. Pri nas je to gora, pri njih pa to pomeni vsak grič oz. hrib.

Kakorkoli, lahko bi bilo boljše, ni pa niti približno slabo. Slovenijo in nekatere naše turistične znamenitosti je v svetu veliko boljše spromoviral od kateregakoli našega iz proračuna plačanega turističnega delavca.