Grčija poleti - lastna režija?

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
A je kdo že šel v Grčijo z avtom (trajektom) in potem obiskal več otokov (za vsak otok kakšne tri, štiri dni)?
Do sedaj sem hodil vedno z agencijami in se naveličaš en teden ali pa 14 dni biti na istem mestu.
Rad bi malo bolj razgibal dopust.

Mogoče kakšni konkretni nasveti, na kaj paziti, kaj se splača obiskati itd...
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.319
297
83
39
Ljubljana
Kere otoke pa imaš v mislih?
smile-1.gif
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Kere otoke pa imaš v mislih?
smile-1.gif

Tole.

Za Jonske otoke (Krf, Zakintos, Kefalonija, Paxos, Antipaxos...) obstaja direktna povezava iz Benetk oziroma Ancone do Patrasa oziroma do Krfa direktno, od koder potem plujejo lokalni trajekti.

Za bolj vzhodne otoka bo pa pomoje treba po celini do Pireja in od tam naprej.

Tako, da - najprej res povej kam te nese pot...
smile-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Za softija vem, da je bil že parkrat z avtom dol.

bil, ampak celina, sithonia. trajekti so me dotoki za moje pojme dragi. tudi neke ideje dopustovanja na ta način nisem imel. veliko si na cesti, trajektih, malo vidiš, pa dražje kot iz lj z letalom na vsakega za en teden.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Bil dvakrat, enkrat po "putu bratstva i jedinstva" čez ex-Jugo, čez celinsko Grčijo in na Peloponez, drugič s trajektom iz Ancone do Igoumenitse in od tam na Lefkado in Kefalonijo, nazaj na Peloponez in s trajektom nazaj v Ancono.

Otoki so meni na splošno bolj izleževanje, na Peloponezu je pa ogromno grške zgodovine (Epidavros, Mikene, Šparta, Olimpija,...), super plaže, prijazni ljudje in malo turistov.

Za ostale otoke sta - kot je že nekdo omenil - pravo izhodišče Pirej ali pa lokalna pristanišča na Halkidiki. Do obeh se lahko pride z avtom čez ex-Jugo ali pa s trajektom do Igoumenitse in potem z avtom do naslednjega pristanišča.

Kaj je treba pazit? Eeeeemmmmm, nič? No, da ti denarja ne zmanjka? Res se ne bi mogel spomnit nič pametnega. Kaj je za videt? Ogromno. Kaj te pa na splošno zanima?
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.608
1.392
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Za softija vem, da je bil že parkrat z avtom dol.

bil, ampak celina, sithonia. trajekti so me dotoki za moje pojme dragi. tudi neke ideje dopustovanja na ta način nisem imel. veliko si na cesti, trajektih, malo vidiš, pa dražje kot iz lj z letalom na vsakega za en teden.

Daj sestavi eno (foto)reportažo
evil.gif
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Guglaj Minoan oziroma ANEK lines, ker se cene precej razlikujejo glede na termin.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik Slick pravi:
Bil dvakrat, enkrat po "putu bratstva i jedinstva" čez ex-Jugo, čez celinsko Grčijo in na Peloponez, drugič s trajektom iz Ancone do Igoumenitse in od tam na Lefkado in Kefalonijo, nazaj na Peloponez in s trajektom nazaj v Ancono.

Otoki so meni na splošno bolj izleževanje, na Peloponezu je pa ogromno grške zgodovine (Epidavros, Mikene, Šparta, Olimpija,...), super plaže, prijazni ljudje in malo turistov.

Za ostale otoke sta - kot je že nekdo omenil - pravo izhodišče Pirej ali pa lokalna pristanišča na Halkidiki. Do obeh se lahko pride z avtom čez ex-Jugo ali pa s trajektom do Igoumenitse in potem z avtom do naslednjega pristanišča.

Kaj je treba pazit? Eeeeemmmmm, nič? No, da ti denarja ne zmanjka? Res se ne bi mogel spomnit nič pametnega. Kaj je za videt? Ogromno. Kaj te pa na splošno zanima?


Bil sem že na Samosu, Rodosu, Kreti, Karpatosu, Kosu. Ampak to je "izležavanje" varianta, s kakšnim izletom po otoku in to je to.
Zanima me pa vse, kar je zanimivega. Recimo kakšna pametna tura za 14 dni. Mogoče dol res čez Yugo, nazaj pa trajekt do Ancone.
Jasno, mora biti tudi kakšna dobra plaža za kopanje, drugače me preostali del družine fenta. Kje se pa najlažje išče prenočišča? Ali načrtuješ vse pred potovanjem, ali pa sproti improviziraš?
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Meni je bila tura po Peloponezu ena boljših. Pred prihodom na Peloponez sva se za 1 dan ustavila v Skopju, na celinskem delu Grčije sva si ogledala Meteoro in Delfi ter seveda Korintski prekop. Na Peloponezu je lepih plaž ogromno, tako da se ti okrog tega ni treba bat. Ostale stvari so (kot sem že omenil) Epidavros, Mikene, Šparta, Mystras in Olimpija od zgodovinskih zadev, mesta kot so Monemvasia, Nafplio s svojo trdnjavo, Kalamata s svojo tržnico za nakup oliv, Methoni... Zadeva je ogromna, notranjost sva v celoti spustila. Šla sva s šotorom, tako da ni bilo neke panike z iskanjem prenočišča. Ko imaš dovolj vožnje, zaviješ v prvi kamp in postaviš šotor. Je pa res, da je fino vnaprej vsaj približno narediti plan potovanja.