Grčija kam?

I

Izbrisan uporabnik #488

V mojem albumu imaš fotke pod vodo
smile-1.gif
normalna vidljivost
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Na Lefkasu? Pri meni se je v vodo videlo samo na eni plazi pri Vasilikiju. Ostale na Z obali pa kr neki....vidljivost nicna. Maska in plavutke sem (kot kaze) nosu na plazo, da sem jih dal pod rit :p

LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne, na Karpathosu, tam je normalna vidljivost, se lahko lepo potapljaš.
 

digg

Pripravnik
10. okt 2008
316
0
16
Karpatos +1.
Midva bila lani tam, obiskala praktično vse plaže na njem, nekatere s skuterjem, nekatere z ATV oz. z ladjo. Same pohvale, sem do lani mislim da imajo hrvati čisto morje, pa sem živel v zmoti. Bi se še vrnil. Veter je pa močan le v predelu kjer je letališče in na severni strani otoka, samo tam itaq ni pametnih plaž. Na ostalih pa le pihlja oz. ti je v višku sezone plus.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Mi lahko kdo priporoca iz prve roke za kateri otok naj se odlocim? Karpatos(Pigadia) ali Kefalonija(Lassi)? Kje so lepse plaze? Predvsem me zanima v blizini mest? Kaksna so pa mesta?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:
Mi lahko kdo priporoca iz prve roke za kateri otok naj se odlocim? Karpatos(Pigadia) ali Kefalonija(Lassi)? Kje so lepse plaze? Predvsem me zanima v blizini mest? Kaksna so pa mesta?

Bil sem in v Pigadiji in v Lassiju, a kopal sem se drugje. Približno enaki plaži sta, mogoče Lassi lepša.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik dejk0 pravi:
Mi lahko kdo priporoca iz prve roke za kateri otok naj se odlocim? Karpatos(Pigadia) ali Kefalonija(Lassi)? Kje so lepse plaze? Predvsem me zanima v blizini mest? Kaksna so pa mesta?

Bil sem in v Pigadiji in v Lassiju, a kopal sem se drugje. Približno enaki plaži sta, mogoče Lassi lepša.

Kaj pa samo mesto? Katero je lepše? Sva se že načeloma odločila za Pigadijo ampak je zdaj hotel, ki sva ga gledala zaseden. Moram poiskat drugega. Kopala se bova pa tudi midva drugje ampak si želiva tudi ob hotelu imet lepo plažo za tko na hitro skočit v vodo...
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pigadia je manjše mestece, riva, plažo ima kar veliko, tam so seveda hoteli itd.

Lassi pa je itak ob glavnem mestu na Kefaloniji, ki je večje mesto, nekaj ekstremno se mi ni dopadlo, bilo je v celoti porušeno v potresu v 60. letih (tu nekje), tak da ni ne vem kaj.

Plaža je pri Pigadijil lepša, večja in bolj odprta.

Karpathos je lažje prevoziti, je manjši.

Kolega je bil v hotelu Apollon (mislim vsaj) v Pigadiji, ko smo bili istočasno doli pa ni bil ne vem kaj, neka soba zadaj pogled, vroče, no za piknit ok
smile-1.gif


Jaz sem bil v kraju Amopi, hotel Amopi bay, to je par km od Pigadije, s skuterjem z lahkoto. Hotel je malo na hribu, ima bazen, ni ob plaži, sicer pa je "doli" lepa plaža.

Jaz sem se "vsak dan" na redno kopanje vozil par km na jug na tole plažo.

http://goo.gl/maps/CIiQN
plaža Damatria (senca med skalami po 12. uri)

Kefalonia je bolj turistična, a ni tako lepa.
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Tudi sam se odločam za letošnji dopust in se odločam med Grčijo(otoki) in Turčijo. Tele slike od snecerja iz Karpatosa so res super!
smile-1.gif

Kako pa je z najemom skuterja? Cena, zavarovanje? Prek katere agencije se splača rezervirat aranžma? Šel bi pa od 1.-15. za en teden...
Ali je še kakšen drug otok podoben Karpatosu?

Edit: Kaj pa cena piva, hrane po otoku, ce nimaš AI?

LP
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Najem skuterja je džabe, ne vem kolko je blo na dan 10 dni sem mel avto za okoli 25 eur na dan, zadnje 3 dni skuter, se pa na skuterju veter dosti bolj občuti
smile-1.gif


Hrana in pijača, cene "normalne", jaz sem mel samo zajtrk, sem vsak večer hodil na večerjo dol v gostilno.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Pigadia je manjše mestece, riva, plažo ima kar veliko, tam so seveda hoteli itd.

Lassi pa je itak ob glavnem mestu na Kefaloniji, ki je večje mesto, nekaj ekstremno se mi ni dopadlo, bilo je v celoti porušeno v potresu v 60. letih (tu nekje), tak da ni ne vem kaj.

Plaža je pri Pigadijil lepša, večja in bolj odprta.

Karpathos je lažje prevoziti, je manjši.

Kolega je bil v hotelu Apollon (mislim vsaj) v Pigadiji, ko smo bili istočasno doli pa ni bil ne vem kaj, neka soba zadaj pogled, vroče, no za piknit ok
smile-1.gif


Jaz sem bil v kraju Amopi, hotel Amopi bay, to je par km od Pigadije, s skuterjem z lahkoto. Hotel je malo na hribu, ima bazen, ni ob plaži, sicer pa je "doli" lepa plaža.

Jaz sem se "vsak dan" na redno kopanje vozil par km na jug na tole plažo.

http://goo.gl/maps/CIiQN
plaža Damatria (senca med skalami po 12. uri)

Kefalonia je bolj turistična, a ni tako lepa.

Hvala ti za izcrpen odgovor. Morava samo se najt hotel v blizini mesta in to je to. Na zalost je konec julija precej zasedeno...
smirk-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Saj pravim, razen stalnega vetra, je prva klasa.

Zakintos ne poznam, a domneval so v tistem otočju otoki zelo podobno komercialni.
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Tisti ki ste rentali skuter/motor... Je to bolje uredit preden gres dol preko interneta, ali potem na licu mesta?
 

steiner

Pripravnik
2. sep 2007
69
0
6
Vedno na licu mesta, če vzameš preko potoalne agencije zna biti malenkost dražje, oz. dobiš običajno manj zmogljive skuterje.
 

MihaM

Pripravnik
25. jun 2008
443
0
16
Za ujeti dobro last minute ponudbo v prihodnjih dneh za odhod 13-14.7. se splača kaj iti okoli po agencijah ali kar spremljati preko interneta (Grčija)?