Grčija kam?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
Pozdravljeni! Prosil bi za priporočila, kam in preko katere agencije v Grčijo za kak teden? Kater otok? Morda kateri določen hotel in podobno? Ne iščem ravno neke "akcije", samo da je lepo, dobra hrana, lepe plaže... aja pa ni potrebno da te lupijo
smile-1.gif
TnX
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
po napisanem sklepam da greš prvič v grčijo. Uglavnem v grčiji na otokih, kjerkoli ne morš falit. Vsak otok je malo drugačen, ampak v osnovi je morje enkratno, ljudje so v splošnem bolj v easy, cene pa podobne našim. Pač greš s katerokoli agencijo, 1 teden v sezoni stane cca 400€ za prevoz, hotel in zajtrk. Zajtrk bo pač bolj zanič, ješ pa odzunaj ko car. Karkoli greš boš navdušen. Rabiš pa povsod skuter ali rentacar.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.378
2.415
113
No tako na easy verjetno ni kot praviš? Da je vse OK, da ne moreš falit itd... ?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Intelekta-otok Karpathos, krasne plaže, ni divjanja mladine in nočnega lajfa

Intelekta ima tudi ponudbo bolj mirne počitnice.

Nostalgie
Blagovna zanamka Nostalgie je namenjena romantikom, idealistom, tistim, ki iščejo zadnje neokrnjene, pristne kotičke Sredozemlja. Ljudem, ki ne marajo množičnega turizma, ljudem, ki bi radi spoznali kaj novega. Za vas smo poiskali izvirne počitniške kraje malce vstran od glavnih turističnih tokov, otoke, na katerih še ni mednarodnih letališč. Za počitnice iz programa Nostalgie se odločajo izkušenejši potniki, potniki, ki so nekoč že dali skozi večino popularnih turističnih destinacij in imajo sedaj malce drugačne želje in zahteve.

Program Nostalgie, poleg storitev navedenih v ceniku, vedno vključuje še vse potrebne dodatne transferje in morebitni ladijski prevoz ter vse stroške organizacije nadomestnih nastanitev in dodatnih prevozov v primeru odpovedi ladijskih povezav zaradi vremenskih razlogov.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
ja, tole sm slikal z balkona
</a>

letališče je sicer res blizu, ampak verjel ali ne - čisto nič ne moti...
 

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.729
100
63
ksz.

Jaz pa iščem predloge, kam pa z dvemi malimi froci, pa da jih bo tam kdo zabaval? Da se ati in mami vsaj malo spočijeta
smile-1.gif
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Citat:
Uporabnik MUC pravi:
ksz.

Jaz pa iščem predloge, kam pa z dvemi malimi froci, pa da jih bo tam kdo zabaval? Da se ati in mami vsaj malo spočijeta
smile-1.gif

V turčijo v "vsevključeno" resort z vsaj 4imi zvedicami, vse ostalo je napor. Še posebej v Grčiji in lepimi a včasih nedostopnimi plažami. Za mularijo mora biti plaža in bazen dosegljivo na dopustu na par 100m, hotel mora imeti igrala za otroke in celodnevno animacijo za mularijo.

Vse ostalo ni počivanje ampak aktivni dopust. Sem poskusil že vse variante od AI do letanja okol 10 dni z mularijo. Vse se da samo prej se moraš zavedati v kaj se spuščač in če jo to tvoja želja za planirani dopust.
 

MihaM

Pripravnik
25. jun 2008
443
0
16
Kateri last minute priporočate da naj spremljam v prihodnjih tednih - Kefalonija, Karpathos Samos ?
 

steiner

Pripravnik
2. sep 2007
69
0
6
Kos, Samos, ta dva otoka sta po mojih izkušnjah najbolj poceni - v smislu stroškov na lokaciji.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Kateri bi bil pa najlepsi, najzanimivejsi....pa ne mislim v smislu zurov in pijancevanja
wink-1.gif

Pac lepe plaze, kaj za videt? Lefaks sem bil in ce sem posten...ni blizu Korzike in Sardinije, vsaj kar se morja in plaz tice.

LP
 

steiner

Pripravnik
2. sep 2007
69
0
6
Meni je bil Kos bolj všeč, na obeh je sicer kar nekaj antike za videti. Na obeh otokih precej piha na severnih delih, temu primerne so plaže in vzvalovano morje. Plaže na nobenem niso bile bogve kaj. Možnosti izletov z ladjo imaš pa tudi na obeh, Samos v Efes (ni nategunski izlet kot ostali šoping izleti v Turčijo, čeprav obisk fabrike usnjenih jaken je vključen
rolleyes-1.gif
), s Kosa pa na vulkanski otok Nisyros, kjer se gre v krater.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Snecer so to tvoje slike? No ker si bil kot kaze na Karpatosu...ce primerjas s Korziko...je kak otok ki ima kar ima Korzika?
Kako mocan veter? Rahlo pihlja, ali je veter tako mocan da je motec?

LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Moje sljike
smile-1.gif


Takšnega otoka, da bi imel tudi gorske reke, ni.

Veter je močan in stalen, zato hodijo tja surfat. So pa določene plaže, ki so v zavetrju.

Bil sem tudi na Kreti, Santoriniju, Kefaloniji, Ithaki, Krfu, pa ima Karpathos največji mir in lepe plaže.

Tudi ti si že veliko videl, tako da bo težka, ampak Karpathos je majhen, celega pogledaš, na severu so plaže, kjer boš sam sredi sezone (glej fotke, ko je gori džip), ni divjih zabav itd..

Vsi ostali so precej bolj komercialni.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Na Lefkasu me je najbolj zmotilo to, da s ceste je zgledalo morje fantasticno....pol se vrzes u vodo, pa se ne vidi 20cm pod vodo. Motna voda...tako da je bilo morje lepse gledat s cest kot pa plavat v njej.





LP