Gps za pohode

pikijakob

Pripravnik
8. avg 2008
273
0
16
Obala
Zdravo
Kupujem ročni gps predvsem za pohode.Ima kdo kakšne izkušnje oz. nasvet,na kaj treba pazit pri izbiri.
Rabil bi predvsem da me po drugi poti pripelje na začetno točko.
Hvala za predloge
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Garmin Oregon.
Sicer pa ni običajno da se pri pohodniškem načinu uporablja autorouting...
 

pikijakob

Pripravnik
8. avg 2008
273
0
16
Obala
Ne,ne sem mislil tako da nekako označim samo izhodiščno mesto,in se čez 2 dni vrnem tja po drugi poti,tako da vmes ne rabi biti cel čas prižgan.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, ko prideš do željene lokacije, si shraniš waypoint. To zna vsaka gps naprava
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

oregon je prava zadeva za to, ima kompas, vodoodporen, namenjen je prav pohodništvu.

Na netu je bistveno ceneje kot pri nas.
Po 300 EUR se da dobiti.
 

pikijakob

Pripravnik
8. avg 2008
273
0
16
Obala
Malo sem gledal po netu,mislim da oregon 300 bi nekako kar bil.,samo pri nas so neke divje cene,o nakupih iz tujine pa nimam pojma.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem vzel pred meseci na ebayu, še nisi slišal za to?
 

pikijakob

Pripravnik
8. avg 2008
273
0
16
Obala
Ja,to sem,ampak kako gre s plačilom,samo prek kartice? Zdejle gledam pa se oregon 300 vrti tam okoli 350€ pa navzgor.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Paypal npr. uh, poglej si teme o internetnem nakupovanju...
 

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Ravno se igram z enem GPSMAP 60 CSx.
Nima touchscreena je pa ravno tako robusen in pripraven za pohodništvo.
zmaga.gif
Pri pohodniških napravah ravno neuporaba touchscreena prinese k večji robustnosti. Poznam uporabnika Oregona, ki je že na prvem pohodu popraskal display. Coloradota obesim na nahrbtnik in pozabim nanj ne glede na težavnost terena, plezanje čez grmovje in mi je vseeno kam gleda display. Včasih sem uporabljal dlančnik na terenu in vem, da touchscreen in teren nista velika prijatelja.
 

Florjan

Pripravnik
1. sep 2007
444
1
16
Ljubljana
Imam Garmin eTrex Venture Cx. Naložil sem topografijo Slovenije in je odličen. Uporabljala ga je žena za pohode po Beli krajini, ko je nabirala gobe. Lani mi je umrla, pa bi to napravo prodal.
Podatki so pri Garminu, dodam pa akumulator. Kupljen je bil v Sloveniji, imam račun. Prodam poceni!
Sporočite na ZS.
Janez
 

zivahen

Zelenc'
23. jun 2010
12
0
1
Sam se pri takih stvareh raje poslužujem kompasa Silva. Je bolj varen. Ne rečem pa, da je novodobna tehnika zanič.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

V čem pa bi bil takšen kompas boljši od ostalih? Jaz mam še neke iz jugo vojske pa še delajo.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.693
519
113
42
povsod malo
Jest ga imam tudi še od fotra.

No, da še malo ukradem temo jaz bi tudi kupil enega bolj poceni torej do max 200€ od njega bi rad, da imam kakšen spodoben topo zemljevid ala adria rute. Pa da log lahko izvozim. Drugo me ne briga ali ima barometer, kompas, barvni touch ekran...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kakšen Oregon ali Dakoto 20 (Garmin) na ebayu, bi se dalo morda za dobrih 200 dobiti.

Gor pa lahko daš praktično karkoli, ker si lahko narediš tudi svoje mape...