Gps za pohode

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
Citat:
Uporabnik zivahen pravi:
Sam se pri takih stvareh raje poslužujem kompasa Silva. Je bolj varen. Ne rečem pa, da je novodobna tehnika zanič.


Silva so najslabši kompasi kar jih je trenutno na tržišču.
cheer.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.980
73
113
mene pa zanima, a so za pohodnike kakšne bolj detajlne mape, kjer so res vse potke označene? Namreč garmin na gsm mi je čist dovolj za osnovno orientacijo, sam veliko potk ni označenih v adria route-u! Kako se imenujejo te karte, in ali se jih dobi tako... kot si jih vsi želimo...
smile-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.417
2.484
113
še v SLO - ampak komaj
topografske karte so običajno nerutabilne - imajo pa druge podatke (višine - izohipse)

če si na pohodu je eden od guštov tudi orientacija (s kartami in kompasom)
smile-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz

v temi je bilo omenjenih nekaj naprav, ki so tudi zame zanimive.

Ali katera od naštetih omogoča uvoz in izvoz GPX ali KML fajlov, uporablja pa topografske karte.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

ksz.
Sicer pa ima že Adriaroute kar precej planinskih poti po katerih te potem vodi (rutabilno)...
Slovenska transverzala se mi zdi da je cela notri. Tako da za silo gre skozi.

Fusion:
Garminove pohodniške naprav omogočajo uvoz, izvoz gpx datotek...
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Ksz...

Kaj bi mi priporocali za na bicikel? Mi nekako disi, da bi za po hosti imel eno orenk mapo in ne gugl mapsov. Od tastarih hvalijo Edge, ki pa je ocitno off serija, od tanovih mi ostane kaj, Oregon pa Dakota? Zadeva mora biti malcek robustna glede na to, da je vedno na sporedu se spust cez drn in strn, potrebujem pa gor dat kaksne topo karte (to menda skoraj vsi zmorejo) in pa obcasno da si nalozim ruto in me vodi po njej, tako ali drugace.

Snecer, kaj in za koliko si kupil cez ebay?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Po moje bi Dakota 20 bila ok. Zna vse kot Oregoni, je pa malo manjša.

No jaz sem kupil Oregona 300 za 300 EUR pred dobrim letom (sem že malo pozabil) pri "Litvancu". Tam sem kupil tudi nuvi765 in vse je štimalo.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Matr, a edge serija je out? NIkjer ne pise ali je sla iz prodaje ali ne. Gledam za edge 705, dakota 20 in oregon 450.
confused-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne vem če je edge out. Enega sem imel priliko imeti na "testu" pa bi raje vzel Dakoto, je bolj vsestranska.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če sem prov zasledil v primerjavi je glavna razlika med dakoto in etrex Vista HCx, da ima dakota touchscreen, in je zaradi tega 100€ dražja.

jst sem se ogrel za etrex Vista HCx. Sam kak je to vse drago:(
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Nima internega spomina, drugačen vmesnik, ni 3d pogleda karte, 256barv... itd....

Poleg tega je dakota malo lažja, malenkost večji ekran, ima še kompas, dodajaš lahko lastne mape...
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.576
694
113
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Ksz...

Kaj bi mi priporocali za na bicikel? Mi nekako disi, da bi za po hosti imel eno orenk mapo in ne gugl mapsov. Od tastarih hvalijo Edge, ki pa je ocitno off serija, od tanovih mi ostane kaj, Oregon pa Dakota? Zadeva mora biti malcek robustna glede na to, da je vedno na sporedu se spust cez drn in strn, potrebujem pa gor dat kaksne topo karte (to menda skoraj vsi zmorejo) in pa obcasno da si nalozim ruto in me vodi po njej, tako ali drugace.

Pri takšni uporabi ne bi gledal modelov s touch screenom (manj vzdržljiv in težje za uporabljat na poskakujočem kolesu)
Obvezno vzemi model z barometričnim senzorjem in AA baterijami.


Počakaj na prve teste GPSMAP 62s, potem pa se odloči med njim ali starejšim GPSMAP 60CSx ali Etrex Vista HCx.

EDGE serija odpade, zaredi odsotnosti AA baterij.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
za kaj se pa uporablja interni spomin? a ni kartica boljš k je večja?
3D karte in 256barv je že šminka:)

ok teža mi ni pomembna. večji keran je vedno boljši:). Vista ima tudi kompas. Pa če prov razumem tudi na visto lahko dodajaš mape? Al tole glede map kej ne razumem pravilno?