google photo

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Dobr, mal utopično je pričakovat da bo internet sfolgal 20k filov zuploadat.... ves da se prej ali slej kej zalomi...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Dobr, mal utopično je pričakovat da bo internet sfolgal 20k filov zuploadat.... ves da se prej ali slej kej zalomi...
Seveda, zato more bit pa software temu primerno spisan.

Jaz sicer nisem imel problema z uploadanjem cca. 7k slik in video v polni kvaliteti iz starega telefona. Pustil čez noč in je bilo zjutraj gor.

Poleg tega imam na driveu tudi backup drugih stvari (cca. 5TB+) in tudi uploudal sem že v kosu par TB brez problema, edino hitrost sem moral omejit, ker ne pustijo več kot 750GB UL dnevno.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Sedaj si že 2 dni razbijam glavo kako shranit slike na google photos

- Synca nočem, ker potem synca tudi slike, ki jih po 2 dneh izbrišem s telefona...
- V appu na telefonu ne vidim vseh map*
- je še cca 70map / 50GB
- vse naenkrat ne morem uploadat, ker imam doma mobilni net. Tako, da samo ko sem v službi v pisarni. Kjer pa tudi nisem po 8h/dan...

*v mapi DCIM imam 70 podmap, katere si naredim v samsung galeriji, - TEH MAP G-PHOTOS NE VIDI
v mapi Pictures pa imam 60 map, katere sem ustvarajal s prejšnjih telefonov - TE MAPE G-PHOTOS VIDI te sem sedaj eno pa po eno na roke že posyncal...

Probal sem app za desktop, vendar mi je slike uploadalo v gDrive... ???

Ali res ne obstaja način, da priklopim telefon na pc, označim folderje, prenesem v photos in čakam??
ali enako s telefona??

-----------------------------------
UPDATE;
preko brskalnika je pa tako;
direkt s telefona ne morem izbrat več datotek hkrati, ker mi win10 prepozna telefon kot nek music player (vsaj ikonca je takšna), pa imam na telefonu izbran usb file transfer.
lahko pa izberme več datotek z usb ključka... :confused::rolleyes: sedaj razmišljam, da bi kopiral na usb in potem z usb preko brskalnika... :bonk::obesise:
 
Nazadnje urejeno:

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Sedaj sem se igral tako ja, preko usb ter preko browserja. Dober, da imamo vsaj upload kolker tolko hiter:)

samo ne morem verjet, da ne obstaja kaj bolj enostavnega. in v čem je fora, da mi win10 prepozna telefon kot "mp3 player"
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Sej načeloma je simpl, odpreš appa vklopiš sync in posynca vse. Meni je delovalo na ta način BP tako iz Androida kot iz iOS, tudi 100GB+ 4K video posnetkov, ki sem jih med dopustam prenašal iz GoProja na telefon, na enkrat čez noč. Ti imaš očitno problem zarad custom strukture folderjev, želje po selectivnem syncu, omejitvi prenešenih podatkov, itd..
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Tako je, preveč kompliciraš. Meni vse deluje perfektno. V štartu sem naložil okoli 40000 slik iz diska, sedaj pa itak samodejno vse kopira.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
"kompliciram" = imam urejeno po mapah... :rolleyes:
ne vem kako vi najdete potem slike za par let ali celo mesecev nazaj s točno določenega dopusta, dogotka od določene stvari....
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
To sem imel v mislih glede tega da nočeš syncati ker še slike še brišeš. Saj jih lahko čisto enostavno iz google photosa brišeš.
Jaz sem imel včasih po letnicah shranjene. Sedaj se pa že več kot 5 let ne ubadam več s tem ker imam vse na photos.
Tukaj res enostavno najdeš fotke. Dobra je tudi funkcija ko ti jih na mapsih pokže . Takoj najdeš fotke iz dopusta :)
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
ja sej to vem... sam za arhiv mi je bz da mi zmanjšuje slike. A pol bom čez 5 let gledal slike na 4k tv in bojo kakšne?

no, jest mam zakupljeno, in uploadam original kvaliteto, sam je že polno počas... bo treba še dokupit...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Po moje je nakup prostora smiseln, samo če spravljaš slike v RAW formatu, ker ti jih drugače spreša že jpg format. Moj telefon recimo omogoča največ 12 MP, pa ni najstarejši.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
kok mate to placa zakupljenjega?

al uploadate zmanjšane slikce?
Unlimited, ker delam tudi druge backupe na gdrive. Čeprav google napoveduje neke spremembe za gsuite, tako da se naj ne bi dalo več prit tako poceni do unlimited plana (trenutno plačuje 10,4€/mesec), upam da vsaj za obstoječe ostane.