google photo

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
277
113
a kdo to uporablja? a dela ok?

men glih ne uploada direktno. ponavadi sele ko zalaufam app... vam lepo sinhronizira?

zanima me se, kako bi si nastavil da bi mi kazal notification ko je slika zuploadana...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

uporabljam, ok je, uploada v ozadju oz synca, obvestila pa ni kdaj konča, lahko pa v app pogledaš
 
22. jul 2007
12.793
1.311
113
123
Uporabljam foto in lepo deluje, ko slikam kakšno stvar se slika čez par sekund že pojavi na domačem računalniku.Imam pa podatke vedno prižgane in vklopljeno vso možno sinhronizacijo Tisto z notification pa ne razumem najbolje kaj si hotel.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
277
113
ja pac ikonca zgoraj, da pokaze da je upload koncan oz. nekaj podobnega.

mam tud jest vse vklopljeno, tudi synch preko mobilnih podatkov...

kaj pol to men nagaja, da ne dela tekoce... pa sem ze naredil ponovni install, pocistil chache... pa se kr nagaja.... al sm pa jest prevec neucakan. sam vem da dropbox al pa one drive je bilo takoj gor... pa se ikonca je bla ko je bil fertik. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Smajo

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Ok, sprašujem zato ker pri iPhonu se priporoča da pustiš aplikacijo odprto, če želiš takojšno sinhronizacijo. Ko je sinhronizacija zaključena se telefon (ekran) ugasne.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Tudi sam ima S8, pa nimam problemov... Poglej v Google Photos pod settings, ali imaš aktiviran upload preko cellular data... Lahko da imaš samo WiFi in uploada samo takrat, ko si priključen na et preko WiFi. Imaš še možnost ločiti cellualar data in roaming (da ti po nepotrebnem ne nalaga fotk na server v tujini)...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

oz picasa je bla to prej, so vsi albumi ohranjeni...
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
čisto tko btw....pa vas kdaj kej "zaboli", ko veste, da vse te slike dejansko niso več vaše? pa da morda kdaj google "zaklene" dostop oziroma zahteva plačilo? v samo varnost se ne bom spuščal, saj je google zadaj :)
dejansko sem nekako proti tem oblakom, pa ne vem zakaj. zdrava paranoja ali pa neumnost? ker...ja, priročni so, to se strinjam. vendar, ko začnem gledati določene osebke...glavno, da ima on shrambo v neskončnost, on klika in klika...čez n let pa miljon neurejenih slik v oblaku.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Slike so seveda moje, se ne odpoveš avtorskim. In imam jih še n 2 backup lokacijah. Zaradi mene jih lahko jutri zbrišejo (če ne bom kar samo, ker očitno stvar ne dela, saj sploh ne nalaga vseh slik).
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Trenutno sem še najbolj zadovoljen z icloud. Na iphonu vedno slikam z "live"načinom, se pravi da mi zraven slike posname še 3 sek. filmček. Edino na icloud mi prenese sliko in filmček. Na mega mi samo slike prenaša, kako je pa z tem v tem google photos?
 
22. jul 2007
12.793
1.311
113
123
čisto tko btw....pa vas kdaj kej "zaboli", ko veste, da vse te slike dejansko niso več vaše? pa da morda kdaj google "zaklene" dostop oziroma zahteva plačilo? v samo varnost se ne bom spuščal, saj je google zadaj :)
dejansko sem nekako proti tem oblakom, pa ne vem zakaj. zdrava paranoja ali pa neumnost? ker...ja, priročni so, to se strinjam. vendar, ko začnem gledati določene osebke...glavno, da ima on shrambo v neskončnost, on klika in klika...čez n let pa miljon neurejenih slik v oblaku.
Backup backup, drugače so te slike zelo urejene in hitro dostopne, saj npr. vpišeš v iskalnik besedo mačka in ti v parih sekundah ponudi vse tvoje slike z mačkami.